Budúci operačný systém Huawei by sa mal volať Harmony

Teraz je spoločnosť Huawei v zlej fáze od ukončenia spolupráce so spoločnosťou Google, ktorá jej teraz odmieta právo používať svoj operačný systém Android vo svojich smartfónoch, a naďalej sa snaží situáciu napraviť využitím vlastných zdrojov, najmä urýchlením vývoja. svojho domáceho OS. Po predpokladoch o jeho názve, čase Ark OS alebo Oak OS, by sa tento nakoniec mal na európskom trhu nazývať „Harmony“, zatiaľ čo v Číne sa bude volať HongMeng OS..

Spoločnosť Huawei údajne podala žiadosť o registráciu ochrannej známky pod názvom Harmony

Ďalší operačný systém spoločnosti Huawei by sa mohol volať Harmony

Ako poznamenali médiá LetsGoDigital, spoločnosť Huawei by 12. júla podala 12. júla na Úrad Európskej únie pre duševné vlastníctvo (EUIPO) prihlášku ochrannej známky pod názvom „Harmony“. To by sa preto týkalo budúceho mobilného operačného systému čínskeho výrobcu vzhľadom na predloženú žiadosť týkajúcu sa kategórií: „Programy operačného systému na stiahnutie; Registrované programy operačného systému; Mobilné operačné systémy; Počítačové operačné systémy; Stiahnuteľné počítačové operačné programy a operačné systémy. Rôzne produkty, ktoré by mohli skryť vývoj väčšieho operačného systému, ako by ste si mohli myslieť, a ktoré by mohli zahŕňať počítače rovnako ako mobilné zariadenia, ako sú smartfóny a tablety.

Po predpokladoch Ark OS a Oak OS by sa ďalší operačný systém Huawei mohol volať Harmony

Spoločnosť Huawei požiadala o registráciu názvu Harmony, a priori pre jej budúci OS

Teraz je Huawei nútený sa o seba postarať od svojho vylúčenia zo strany spoločnosti Google a amerického trhu vo všeobecnosti a naďalej sa snaží spomaliť ohlásený zostup. Ak pre Číňanov vznikla otázka vybaviť svoj hardvér ruským OS Aurora, teraz sa zdá, že jej cieľom je dokončiť svoj systém čo najrýchlejšie, odteraz sa a priori označuje ako „Harmony“. Autarkia, ktorá zďaleka neuspokojuje budúcich používateľov, vzhľadom na to, že iné systémy samy osebe nesúhlasia s konkurenciou voči systému Android, ako napríklad Ubuntu Touch, Windows Phone alebo Samsung Tizen..

Huawei skúša stávku na domáci OS

Spoločnosť Huawei by podala žiadosť o registráciu značky Harmony určenú pre jej budúci operačný systém

Súčasne práve padli prvé lokálne efekty amerického bojkotu na Huawei. Výrobca by preto zvážil prepustenie niekoľkých stoviek svojich zamestnancov pracujúcich v dcérskej spoločnosti Futurewei Technologies v oblasti výskumu v USA..

Huawei by zvážil prepustenie niekoľkých stoviek svojich amerických zamestnancov

Ďalší operačný systém Huawei by mohol na európskom trhu niesť názov Harmony