Amazon Music uvádza svoju bezplatnú ponuku streamovania

Spolu s oznámením spoločnosti Google Amazon taktiež oznámil spustenie podobnej bezplatnej služby streamovania hudby, financovanej z reklamy, dostupnej pre všetkých zákazníkov spoločnosti Alexa a používateľov reproduktorov Echo. Do tej doby Amazon ponúkal iba platenú službu založenú na predplatnom, prístupnú buď v obmedzenom rozsahu prostredníctvom predplatného svojej ponuky Prime, alebo prostredníctvom Music Unlimited, ponúkanú od 3,90 eura mesačne. Táto nová bezplatná služba by mala ponúknuť katalóg ekvivalentný ponuke Prime, tj 2 milióny skladieb v porovnaní s 50 miliónmi v prípade služby Music Unlimited. Spôsob, akým môže Amazon zvýšiť svoje príjmy z reklamy, ktoré v roku 2018 dosiahli viac ako desať miliárd dolárov.

Amazon Music predstavuje novú bezplatnú ponuku streamovania

Logo Amazon Music spúšťa novú bezplatnú ponuku streamovania hudby pre asistenta Alexa

Táto nová bezplatná ponuka sa javí ako vedúci produkt spoločnosti Amazon na trhu so streamovaním zvuku. Tento gigant chce povzbudiť svojich nových používateľov, aby sa jednoduchšie prihlásili na odber jeho platených služieb, a tak čelili svojim konkurentom v odvetví, ktorým sú platformy. Populárny Spotify , Deezer alebo Pandora. Toto oznámenie potvrdzuje prvé zvesti, že Amazon chce posilniť svoje postavenie v tomto zábavnom sektore. Domu Jeffa Bezosa by sa tak podarilo presvedčiť nahrávacie spoločnosti vďaka zárukám platieb zabezpečeným finančnou stabilitou spoločnosti..

Amazon Music sa spolieha na to, že bezplatne pritiahne nových používateľov Alexa a Echo

Amazon Music chce bezplatnou ponukou prilákať nových zákazníkov pre svoju platenú streamovaciu službu a používateľov reproduktora Echo pripojeného k Alexa

Táto stratégia platí súčasne s hardvérovými produktmi značky. Predplatné Amazon Music by preto bolo prirodzenejšie sprevádzané akvizíciou reproduktorov Echo než modelom podpísaným spoločnosťou Google alebo Apple. Trh s inteligentnými reproduktormi v súčasnosti výrazne rastie, pričom percento vybavených amerických domácností v súčasnosti dosahuje 41%, zatiaľ čo model Amazonu Alexa dosahuje 100 miliónov predaných kópií.

Počet domácností vybavených pripojenými reproduktormi výrazne rastie

Amazon chce zvýšiť svoje príjmy z hudobnej reklamy a zároveň prilákať nových používateľov inteligentných reproduktorov Echo Alexa

Tento príchod Amazonu do oblasti bezplatného streamovania by mal byť škodlivý pre veľkého historického lídra, spoločnosť Spotify. Švédska spoločnosť, doteraz jediná spoločnosť, ktorá ponúka skutočnú bezplatnú ponuku, viedla túto cestu a ukázala, že atraktívnosť bezplatných služieb má prirodzene pozitívny vplyv na počet konverzií na platené predplatné. Tie dosiahli 96 miliónov oproti 116 miliónom bezplatných používateľov. Možnosť, ktorú si Apple zatiaľ neželal vyvinúť, pričom sa uspokojil s jedinou platenou ponukou.

Amazon kráča v stopách Spotify

Amazon Music sa svojou novou bezplatnou ponukou pokúsi konkurovať streamovaniu Spotify a hardvéru Google Home