Vo veku 76 rokov zomrel spevák Scott Walker

Spevák Scott Walker, bývalý člen skupiny The Walker Brothers zo 60. rokov, zomrel vo veku 76 rokov, informovala v pondelok jeho spoločnosť. 4AD : „S veľkým smútkom oznamujeme, že zomrel Scott Walker“ (…) Scott bol vďaka svojim dielam, ktoré sa odvážili preskúmať ľudskú zraniteľnosť, veľkým priekopníkom britskej hudby, odvážnej aj spochybňujúcej..

Scott Walker, bývalý Walker Brothers a priekopník experimentálnej hudby, zomrel vo veku 76 rokov

Bývalý portrét bratov Walkerovcov Scott Walkera, ktorý tento týždeň zomrel vo veku 76 rokov

Skutočné meno Noel Scott Engel a pôvodom z Ohia, Scott Walker začal svoju hudobnú kariéru ako basgitarista. Predtým, ako v roku 1964 uviedol na trh trio Walker Brothers, v roku 1964 vyrobili klasiku „Uľahčite si to“ alebo „Slnko nezačne svietiť“ Už viac “a 3 pôvodné opusy. Potom bude sám lietať na konci 60. rokov tým, že za dva roky zrealizuje sériu štyroch albumov, ktoré sa stali kultovými, „Scott I“, „II“, „III“, „IV“ a odchyľujú sa od súčasne kúsok po kúsku smerom k experimentálnej hudbe. Zvýšená produktivita a známosť, čo nebude bez následkov pre speváka, ktorý oveľa neskôr prizná, že musel bojovať s alkoholizmom a depresiou, po vydaní poslednej časti v roku 1969.

Po dobrodružstve bratov Walkerovcov sa Scott Walker v rokoch 1967 až 1969 vydal sólo na produkciu štyroch častí série „Scott“: I, II, III, IV..

Čiernobiela fotografia Scotta Walkera z Walker Brothers, autorov filmov Uľahčite si to a Slnko už viac nesvieti

The Walker Brothers budú produkovať klasiku ako „Uľahčite si to“ alebo „Slnko už nebude svietiť“

Obal albumu Walker Brothers Take It Easy vrátane Scotta Walkera, ktorý zomrel v pondelok vo veku 76 rokov

Potom, čo prevzal niektoré kľúčové piesne z repertoáru Jacquesa Brela, ktoré považuje predovšetkým za ostatné, ten, ktorý sa stal idolom Davida Bowieho a Radiohead, našiel v roku 1975 svojich spoločníkov z bratov Walkerových, Johna Walkera a Garyho Leedsa, na výrobu „No Regrets“, ich štvrtý album. Trojica potom v roku 1976 vydá „Lines“, o dva roky neskôr „Nite Flights“, ktorých komerčné zlyhanie spečatilo osud skupiny. Po niekoľkých rokoch sa Scott Walker vrátil v roku 1984, aby vydal nový album s názvom „Climate Of Hunter“, a potom opäť zmizol až do roku 1995, kedy bol vydaný „Tile“..

Druhá kariéra Scotta Walkera bude prerušená dlhými absenciami

Scott Walker, ktorý pokryl niektoré piesne Jacquesa Brela ako Amsterdam, zomrel v pondelok

Potom, čo ovplyvnil mnohých umelcov svojim niekedy melodickým a zmyselným, inokedy experimentálnym, jeho speváckym hlasom, ktorému Bowie veľa vďačí, ustúpi surovejšiemu a okrajovejšiemu zvuku, z ktorého bude v roku 2006 čerpať albumy „The Drift“ a „Bish“. Bosch “v roku 2012. Potom zloží soundtrack k hudobnému filmu„ Vox Lux “s Nathalie Portman a Jude Law, vydaným v roku 2018..

Soundtrack k filmu „Vox Lux“ z roku 2018 prerušil polstoročnú kariéru.

fotografia Scotta Walkera, ktorý v roku 2018 režíroval soundtrack k filmu Vox Lux s Nathalie Portman