Zomrel známy módny návrhár Karl Lagerfeld

Nemecký veľvyslanec módy Karl Lagerfeld, ikonický návrhár značiek Chanel a Fendi, zomrel v utorok 19. februára v americkej nemocnici v Paríži vo veku 85 rokov, pravdepodobne po dlhom boji, ktorý viedol proti rakovine pankreasu.

Vo veku 85 rokov zomrel Karl Lagerfeld, ikonický umelecký riaditeľ spoločnosti Chanel

fotografia návrhára Chanel Karla Lagerfelda v jeho čiernom obleku s chvostom a čiernymi okuliarmi na čiernom pozadí

Mediálna kariéra módneho návrhára trvala viac ako šesť desaťročí, pričom sa začala v roku 1954 po boku Pierra Balmaina, ktorý si ho vybral za svojho asistenta potom, čo v tom čase zvíťazila súťaž šitia Woolmark s Yvesom Saint Laurentom. Jeho kariéra ho potom viedla k vzniku rôznych domov ako Jean Patou, Chloé, Valentino, Fendi a nakoniec Chanel v roku 1983, ktorých obraz bude formovať tak, aby sa stal prestížnou luxusnou značkou, populárnou a veľmi výnosnou, o ktorej vieme. dnes.

Po Balmainovi, Chloé, Patou a Valentinovi sa k Chanel v roku 1983 pridal Karl Lagerfeld

Fotografia Karla Lagerfelda pred jeho kresbami a skicami v dielňach Chanel v 80. rokoch

Tvrdý robotník, „cisár“, ako ho prezývali, nikdy neprestal znovu objavovať svet módy prinášaním dotykov popkultúry, ako Andy Warhol, s ktorým bol často porovnávaný vo svojej práci demokratizácie elitárskeho umenia. Populárna postava s výrazným germánskym prízvukom, rodák z Hamburgu, pre ktorého „Elegancia je postoj“ rýchlo pochopila fungovanie modernej komunikácie a silu presne orezaného obrazu. Lagerfeld bol nenásytne vybavený čiernym sakom na bielej košeli, mýtickým chvostom bielych vlasov a nepriehľadnými čiernymi okuliarmi, ktorý dokázal počas svojej kariéry v Chanel prekvapiť aj svojou originálnou a neprimeranou prehliadkou, ktorú považoval za viac predstavení. umelecké než jednoduché módne prezentácie. Zo Škótska do Soulu sa cez Havanu vzdialil od tradičných formátov a svojimi dekoráciami bol niekedy inšpirovaný letiskom, supermarketom alebo plážou s rekonštituovanými vlnami.

Kaiser priniesol revolúciu vo svete Haute Couture svojimi mimoriadnymi módnymi prehliadkami

Karl Lagerfeld a jeho mimoriadne prehliadky na letisku a na pláži, ktorá bola znovu vytvorená pre Chanel, sú mŕtvi

Multitaskingový umelec, Karl Lagerfeld, ktorý sa označoval predovšetkým za dizajnéra, sa vyznamenal aj prácou fotografa, režiséra alebo autora. S imidžom, ktorý ďaleko presahoval hranice malého sveta Haute Couture, ho neváhal spájať s veľkými a rozmanitými značkami ako BMW, Coca-Cola, Barbie alebo Optic 2000. Navyše z vlastnej módnej značky, ktorá nesie svoje meno od roku 1984 a jeho obrovská práca v rámci spoločností Chanel a Fendi, návrhár taktiež využil svoj kreatívny zmysel v službe širokej verejnosti, pretože v roku 2004 vytvoril v spolupráci s obľúbeným konfekčným gigantom kapsulu s 30 výrobkami H&M.

Lagerfeld stojí za úspechom ríše Chanel

Karl Lagerfeld počas módnej prehliadky módneho domu Chanel, ktorého bol umeleckým riaditeľom, zomrel na rakovinu pankreasu

Od oznámenia smrti Karla Lagerfelda mnoho osobností vzdáva hold jednému z najvýraznejších predstaviteľov módneho sveta, od Virgila Abloha po Pharella Williamsa „Koza spí“ prostredníctvom najvyššej značky „Karl Lagerfeld odpočívaj v pokoji, inšpiroval si nás všetko, ďakujem “alebo Victoria Beckham. Dom Chanel, ktorý je dnes sirotou od svojho ikonického tvorcu, vymenoval Virginie Viard, svoju dlhoročnú asistentku, aby prevzala pochodeň umeleckého smerovania skupiny..

Svet módy stráca jednu zo svojich ikon

fotografia Karla Lagerfelda na móle po šou Chanel, ktorý zomrel 19. februára na rakovinu

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Karl, váš génius, sa dotkol životov toľkých ľudí, obzvlášť Gianniho a mňa. Nikdy nezabudneme na váš neuveriteľný talent a nekonečnú inšpiráciu. Vždy sme sa od teba učili.

Príspevok zdieľaný používateľom Donatella Versace (@donatella_versace) 19. februára 2019 o 3:51 hod. PST

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Je neskutočne smutné to počuť. Karl bol génius a bol ku mne vždy taký láskavý a veľkorysý, a to osobne aj profesionálne. RIP? X vb

Príspevok zdieľaný používateľom Victoria Beckhamová (@victoriabeckham) 19. februára 2019 o 4:04 PST