Kalifornský rapper Nipsey Hussle zomrel

Los Angeles rapper Nipsey Hussle zomrel v nedeľu popoludní pri streľbe pred obchodom s oblečením Marathon Clothing Company, ktorý vlastnil. Tridsaťtriročný otec dvoch detí bol uznaný za svoj záväzok voči mestskej afroamerickej komunite a bol jedným z posledných nominovaných na cenu Grammy s albumom „Victory Lap“. Keďže sa zdá, že vyšetrovanie pokračuje v snahe zmocniť sa podozrivého teroru, „pravdepodobne spojeného s gangom“, ako uvádza denník Los Angeles Times, mestská rada sa pripojila k počiatočným poctám: „Naše srdcia smerujú k ľuďom blízkym Nipsey Hussle a všetkým, ktorých sa táto tragédia týka. Los Angeles je zranené zakaždým, keď je mladý život stratený kvôli strašnému násiliu zbraní, “povedal Eric Garcetti, starosta Mesta anjelov. Po správach sa vyjadrili aj niektoré osobnosti, napríklad Jay-Z, Rihanna, John Legend, LeBron James, Snoop Dogg, Drake a Pharrell Williams. Krátko pred drámou tiež tweetoval, že „Mať silných nepriateľov je požehnaním“ …

Nipsey Hussle bol zastrelený pred jeho obchodom v Hyde Parku

Kalifornský rapper Nipsey Hussle zomrel v nedeľu 31. marca po tom, čo sa stal obeťou streľby v Los Angeles

Skutočným menom Ermias Asghedom sa Nipsey Hussle podarilo presadiť sa ako umelec a občan. Po tom, ako v roku 2005 odštartoval svoju kariéru v kalifornskom podzemí a v roku 2010 zhmotnil mixmi ako „Marathon“, v roku 2013 zahájil svoj fyzický projekt „Crenshaw“, ktorý si Jay-Z rýchlo pochvaľoval. V roku 2016 potom označí dušu skladbou FDT venovanou americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, potom v roku 2018 vydá svoj prvý štúdiový album „Victory Lap“, ktorý oslavujú kritici a množstvo spoluprác, ktoré obsahuje. , ako Kendrick Lamar, CeeLo Green, P Diddy alebo YG.

Nipsey Hussle vydal svoj debutový album Victory Lap v roku 2018

Nipsey Hussle zomrel v nedeľu 31. marca po streľbe pred svojim obchodom v Hyde Parku v Los Angeles

” To nedáva zmysel ! Moja myseľ je rozrušená, “napísala Rihanna na Twitteri, keď sa dozvedela správu o dráme.

snímka rihanna tweet o smrti zastrelenej Nipsey Hussleovej pri streľbe v Los Angeles

Okrem svojej hudobnej kariéry bol ten, ktorý bol spoločníkom Lauren London, aktívny aj na sociálnej a podnikateľskej úrovni, najmä vytvorením Vector 90, miesta školenia o nových technológiách a inkubátoroch. Cieľom bolo podporiť znevýhodnené kalifornské komunity nadväzujúce na úspechy generované Silicon Valley. Povedal: “Často sa hovorí, že je inšpirovaný umelcami a športovcami, ale Elon Musk a Mark Zuckerberg sú ďalšími skvelými príkladmi, ktoré je potrebné nasledovať.”.

Nipsey Hussle, bývalý člen gangu, teraz bojuje proti násiliu

Los Angelesský rapper Nipsey Hussle zastrelil pri streľbe pred svojim obchodom v Hyde Parku