Motorola tlačí späť príchod nového Razra

Po vytvorení emulácie v sieťach a oslovení všetkých fanúšikov vintage technológií s oznámením návratu svojej novej generácie Razr je Motorola nútená upokojiť svoje nadšenie. Americký výrobca v súvislosti s viditeľne podceňovaným dopytom práve vyhlásil, že musí odložiť marketingový kalendár svojho smartfónu na neskôr..

Motorola bola nútená zdržať príchod Razra

Motorola oznamuje, že bude musieť odložiť spustenie predobjednávok na svoj nový razr

Kým predobjednávky na Razr boli naplánované na 26. decembra a dodanie bolo naplánované na január, Motorola je nútená termín predĺžiť. Otázna bola samotná značka prekvapená nadšením verejnosti pre svoj smartphone. Ak sa pôvodná verzia skladacieho telefónu vydaná v roku 2004 už vtedy stretla s veľkým úspechom a dokonca sa stala skutočným módnym doplnkom, jej výrobca Motorola nečakal, že sa o 15 rokov neskôr zopakuje taký komerčný úspech.

Motorola Razr obeťou dopytu

Nový štart spoločnosti Motorola Razr odložený kvôli príliš veľkému dopytu

Minulý mesiac ohlásený Razr vytvoril rozruch vo svojej novej modernizovanej verzii. Je vybavený 6,2-palcovou sklopnou obrazovkou, prvou značkou, a napriek tomu si zachoval pôvodný dizajn, vďaka ktorému bol v minulosti taký úspešný. Druhý 2,7-palcový externý displej OLED so sklom „QuickView“, 6 GB RAM a 128 GB pamäte by presvedčil nejednu nostalgiu pre túto značku napriek inzerovanej predajnej cene viac ako 1 500 dolárov..

Predobjednávky odložené

V súvislosti s neočakávaným úspechom nového Razra Motorola prinútila odložiť plán uvedenia na trh

Tvárou v tvár väčšiemu dopytu, ako sa očakávalo, Motorola nakoniec musela čeliť faktom a na poslednú chvíľu oznámiť, že predobjednávky naplánované na tento štvrtok budú odložené bez uvedenia termínu alebo dátumu. Rozhodnutie, ktoré sa zdá byť motivované snahou nesklamať budúcich kupujúcich, ktorí budú pravdepodobne sklamaní, ak by v obchode čelili neohlásenej nedostupnosti. Americká značka preto radšej avizovala posun v kalendári: „Nová Motorola Razr po tom, čo bola oznámená vlani v novembri, vzbudila odvtedy u spotrebiteľov nebývalé nadšenie a záujem. Dopyt bol vysoký a v dôsledku toho rýchlo prekonal očakávania ponuky. Motorola sa preto rozhodla upraviť plán predpredaja a spustenia Razru tak, aby lepšie zodpovedal dopytu zákazníkov. V súčasnej dobe pracujeme na definovaní vhodného množstva a harmonogramu, aby sme zaistili, že čo najviac ľudí bude mať prístup k Razru hneď po jeho uvedení na trh. Neočakávame žiadnu výraznú zmenu oproti vopred oznámenému plánu dostupnosti. “

Neočakávaný úspech

Predpredaj novej motoroly Razr bol odložený na neskôr kvôli úspechu, ktorý bol väčší, ako sa očakávalo