Elektrická kolobežka Viva Gogoro chce „dobyť svet“

Taiwanská značka Gogoro, etablovaná vo svojej rodnej krajine a v niektorých svetových metropolách, v ktorých už vybavuje určité služby spoločnými dvojkolesovými tátošmi, sa chystá uviesť na trh Viva, nový model elektrických kolobežiek, ktorých cieľom je presadiť sa na „trhu“ . globálne “.

Taiwanský Gogoro predstavuje Viva, svoj nový mestský elektrický skúter

Taiwanská značka Gogoro predstavila Vivu, svoju novú mestskú elektrickú kolobežku

@ Gogoro.com

S hmotnosťou 80 kg sa Viva ukazuje ako najkompaktnejší model, aký kedy Gogoro vyvinul. Je navrhnutý pre mestské použitie a je zaradený do kategórie zodpovedajúcej zdvihovému objemu 50 ccm. Dosah je vybavený batériou úmernou jeho veľkosti a umožňuje krátke cesty v celkovej dĺžke približne 85 kilometrov a jeho kufor pojme 21 litrov „batožiny“. Zatiaľ čo ostatné modely skútrov ponúkané spoločnosťou Gogoro sú vybavené dvoma batériami, nová Viva ponesie iba jednu, novú generáciu, zloženú z článkov Panasonic ekvivalentných tým, ktoré sa nachádzajú vo vozidle Model 3 americkej Tesly..

Gogoro’s Viva sa chystá dobyť „globálny trh“

Gogoro predstavil svoj nový kompaktný a mestský elektrický skúter Viva

@ Gogoro.com

Jedinečnosť Vivy leží vo vlastnom potravinovom systéme Gogoro. Taiwanská značka skutočne niekoľko rokov vyvíjala svoj vlastný systém nabíjania založený na výmene batérií. Namiesto toho, aby musel Gogoro dobíjať svoj skúter tradičným káblom, zriadil skutočnú sieť na výmenu svojej vybitej batérie za plnú, a to prostredníctvom sady staníc roztrúsených po veľkých taiwanských mestách, ktoré sú otvorené 24 hodín denne..

Gogoro vyvíja vlastné stanice na výmenu prázdnych batérií

Gogoro má sieť staníc, ktoré umožňujú používateľom jeho elektrických kolobežiek výmenu batérie, keď je vybitá.

@ Gogoro.com

Mestská kolobežka, Viva vyniká aj svojim „plne prispôsobiteľným“ vzhľadom, ako oznámil šéf značky Luke Gogoro. Okrem širokého výberu farieb bude taiwanská značka ponúkať ako možnosť „viac ako sto ďalších doplnkov“, ktoré vám umožnia prispôsobiť si skúter podľa vlastného želania..

Prvý, ktorý sa začne predávať na Taiwane v priebehu niekoľkých týždňov, ten, ktorý sa chystá dobyť „svetový trh“, by mal byť dostupný za hranicami ázijského ostrova od roku 2020 za cenu 2 000 dolárov alebo asi 1 800 eur.

Viva bude k dispozícii od roku 2020 za oznámenú cenu 2 000 dolárov

Elektrická kolobežka Viva Gogoro bude k dispozícii v roku 2020 za 2 000 dolárov a dá sa plne prispôsobiť

@ Gogoro.com