Jack Dorsey umožňuje zamestnancom Twitteru vykonávať neobmedzené telekomunikačné služby na neurčito

V čase, keď pandémia koronavírusu práve začína ovplyvňovať podnikateľský svet, sú výsledky v oblasti zamestnanosti už dnes ohromujúce. Aj keď mnoho robotníkov prišlo o prácu na začiatku krízy po všeobecnom uväznení, očakáva sa, že v nasledujúcich mesiacoch ich bude ešte viac, čo ponechá malý priestor na optimizmus. V tejto súvislosti sa zovšeobecnenie práce javilo ako záchranné lano pre spoločnosti a ich tímy. Teleworking, málo zvažovaný a väčšina z nich neochotne adoptovaný, sa nakoniec etabloval ako účinné a obľúbené alternatívne riešenie. Podľa jednej skúsenosť s procesom dlhodobého hľadania svojho miesta v profesionálnom svete predmetová štúdiat, ktorý uvádza, že 62% dotknutých osôb by chcelo pokračovať v práci z domu. Práca na diaľku okrem zachovania aktivity umožnila aj obsadenie dlhých obmedzených dní pri zachovaní virtuálneho sociálneho puta, či už s kolegami alebo partnermi. Výhody, ktorým dobre rozumejú technologickí giganti ako Twitter, vrátane generálneho riaditeľa Jack Dorsey práve ponúkla svojim zamestnancom príležitosť urobiť zo zážitku nový štandard.

Jack Dorsey oznamuje nové opatrenia pre zamestnancov Twitteru

Šéf Twitteru Jack Dorsey nastavuje pre svojich zamestnancov celoživotnú prácu z domova

Napriek tomu, že malé a stredné podniky dokázali s rôznym úspechom nastaviť prácu na diaľku, čelili tomu aj veľké digitálne nadnárodné spoločnosti, ktoré posielali domov desaťtisíce zamestnancov. Organizácia, ktorá by mala pri niektorých značkách vydržať dlhšie, ako sa očakávalo, vzhľadom na pomalý vývoj globálnej krízy. Skutočne, ak prvé začiatky dekonfigurácie môžu vytvárať neurčitý dojem návratu k normálu, takmer by zabudli, že situácia zostáva chúlostivá a že nebezpečenstvo stále existuje, kým sa čaká na druhú vlnu. V tomto kontexte je práca z domova stále odporúčaná až do odvolania.

Podľa Jacka Dorseyho sa teraz každý zamestnanec Twitteru môže rozhodnúť zostať doma

Zamestnanci Twitteru budú môcť telecommutovať na neurčito, oznámi Jack Dorsey

Jack Dorsey predstavuje celoživotnú prácu na diaľku pre zamestnancov Twitteru

Aj keď spoločnosť Google práve vyhlásila, že jej zamestnanci zostanú pracovať z domu do konca roku 2020, Twitter taktiež nedávno oznámil svoje nové pravidlá. Skutočne, ak už bolo naplánované, že kancelárie spoločnosti zostanú zatvorené do septembra, Jack Dorsey v liste svojim zamestnancom práve potvrdil, že by mohli pokračovať v práci na diaľku. Oznámenie, ktoré sa týka všetkých, ktorých pozícia nevyžaduje prítomnosť v kanceláriách, tj. Drvivá väčšina.

Domáca úloha zavedená počas uzamknutia poukázala na nové zásady

Twitter splnomocňuje svojich zamestnancov na trvalé prerušenie práce z domu

Twitter vyvodil dôsledky opatrení týkajúcich sa práce na diaľku, ktoré uväznenie uviedlo

Ako digitálnej spoločnosti sa ukázalo, že nastavenie práce z domova na Twitteri je relatívne jednoduché a prospešné. Znížením počtu prítomných zamestnancov si potom každá spoločnosť môže prezrieť veľkosť svojich priestorov a všetky výdavky spojené s prítomnosťou človeka. Tieto pozitívne body sa týkajú aj samotných zamestnancov, ktorí sú menej vystavení dlhým a drahým cestám medzi domovom a kanceláriou, zdrojom stresu a nákazy. Pandémia Covid-19 mohla mať zásluhu na zmene vecí a postojov k tejto téme, dlho zostala tabu a bola zle hodnotená..

Teleworking, nový štandard po Covid-19 ?

Twitter a Jack Dorsey idú ďalej než Google tým, že ponúkajú zamestnancom možnosť trvalého práce na diaľku