Facebook zakopáva svoju skutočnú falošnú sieť Onavo VPN

Po kontroverzii ohľadom svojho výskumného programu a politiky platenej špionáže Facebook pred niekoľkými dňami konečne oznámil koniec svojho nástroja VPN Onavo, obvineného zo zhromažďovania nespočetných údajov o svojich používateľoch. Sociálna sieť však nemieni zastaviť zber dát, samozvaný prieskum trhu, ale teraz sľubuje, že vyvinie úsilie ohľadne ich transparentnosti. Špión, ktorý už bol spoločnosťou Apple zakázaný z dôvodu porušenia pravidiel zhromažďovania údajov, odhalil, že server Onavo bol práve odstránený z Obchodu Android Play.

Facebook ukončuje svoju špionážnu sieť VPN Onavo

ilustrácia spyware facebook onavo zber údajov proti skutočnému platenému vpn

Ak bola aplikácia inzerovaná spoločnosťou FB ako sieť chrániaca osobné údaje, ukázalo sa, že je to nevyčerpateľný zdroj údajov pre Cambridgského giganta, týkajúce sa okrem iného času pripojenia, použitých aplikácií, umiestnení a ďalších obľúbených stránok jeho používateľov. Tento tok informácií bol pre Facebook veľmi užitočný, pretože najmä po analýze návykov používateľov internetu a ich správ pochopil, že služba zasielania správ WhatsApp sa ukáže ako jeden z hlavných konkurentov programu Messenger. Zuckerberg kúpi aplikáciu zeleného loga za 16 miliárd dolárov.

Škandály so zberom údajov na Facebooku sú na vzostupe

zber ilustračných dát facebook onavo falošný vpn spy

Facebook sa rozhodol prestať používať svoju sieť Onavo VPN, ale tento krok je len ďalším krokom v dlhom zozname kontroverzií okolo sociálnej siete. V otvorenom konflikte s výrobcom Apple, pretože v prípade výskumného programu a z neho vyplývajúceho vnútorného blokovania FB aplikácií, je gigant vytvorený značkou Zuckerberg viac ako kedykoľvek predtým vyzdvihnutý a jeho budúcnosť sa zdá byť stmavená škandálmi na škandály.

Mark Zuckerber a Facebook dohnali program Výskum

fotografická známka zuckerberg a škandály na Facebooku so spnwarom vpn, ktorý zhromažďuje údaje

Dôležitosť výberu kvalitnej siete VPN na skutočnú ochranu vašich používateľov

ilustrácia na podporu výberu skutočne plateného vpn proti onavo facebookovej špionáži a zhromažďovaniu údajov