Princov posmrtný album „Originals“ prichádza 7. júna so 14 nevydanými skladbami

Počas svojich štyroch desaťročí kariéry, ktoré ho vyniesli na vrchol a zaradili ho do kategórie majstra popu, princ zapôsobil svojimi kultovými titulmi. Altruisticky sa podpísal aj pod niekoľko hitov pre iných umelcov, ako napríklad Nothing Compares 2 U pre Sinéad O’Connor alebo The Glamorous Life pre Sheila E. Dielo v tieni teraz odhalené na posmrtnom albume „Originals“.

Štyri roky po smrti hviezdy oznámi The Prince Estate 7. júna pripravovaný album „Originals“

Warner Bros a The Prince Estate oznamujú pripravované vydanie posmrtného albumu, 7. vydanie

Táto skladateľská práca v službách rôznych spevákov sa bude oslavovať vydaním posmrtného albumu s názvom „Originals“, štyri roky po jeho smrti. Tento opus, ktorý prináša 15 skladieb, z ktorých 14 nie je vydaných, pozostáva z exkluzívnych nahrávok skladieb podpísaných princom, ktoré následne zožali úspech v ústach ostatných spevákov..

„Originals“ sústreďuje nepublikované nahrávky Prince vyrobené pre rôznych umelcov

Album The Originals obsahuje rôzne štúdiové nahrávky Prince, ktoré vznikli pri skladaní skladieb pre rôznych umelcov

Opus je výber z remastrovaných skladieb a ukážok, ktoré zostavili Jay-Z a Troy Carter pre produkciu Warner Bros. Väčšina z nich pochádza z 80. rokov minulého storočia, plodného desaťročia pre Prince, ktoré vyprodukovalo najmenej deväť albumov a dlhý rad piesní pre Vanity 6, Apollonia 6 alebo Jill Jones. Produkovaná bola najskôr ukážková verzia, veľká časť piesní zložených princom videla vo svojej konečnej verzii len veľmi malú retuš výtvarníkov, čo je dôkazom toho, či bol potrebný brilantný talent interpretky Purple Rain..

Prince zložil pre Sheilu E skladbu „The Glamourous Life“

živá fotografia princa a Sheily E, ktorí spolu pracovali na skladbe The Glamorous Life

K dispozícii od 7. júna bude Originals pôvodne vysielať výlučne 14 dní na platenej streamovacej platforme Tidal, ktorú vlastní Jay-Z. „Aby bolo možné zdieľať hudbu Princa so svojimi fanúšikmi podľa vlastného želania, bude album k dispozícii na streamovanie vo vysokej kvalite prostredníctvom predplatiteľskej služby Tidal. Priaznivci princa budú môcť počúvať jeho hudbu, akýmkoľvek spôsobom chce, “komentoval The Prince Estate, spoločnosť zodpovedná za správu dedičstva a práv speváka. Po tomto termíne bude album 21. júna ponúkaný na iných platformách na sťahovanie a streamovanie, ako aj na diskoch CD a potom na vinyloch od 19. júla..

„Originály“, dostupné 7. júna výhradne na serveri Tidal

Zostavil Jay-Z, album Originals vyjde exkluzívne na platforme Tidal na 14 dní