Newyorská značka Bode robí prvé kroky v Paríži

Po pozoruhodnom debute v New Yorku v roku 2016 ako prvej značke pánskeho oblečenia navrhnutej ženou, ktorá tam bola predstavená, urobila značka Bode, pôvodne z veľkého jablka, prvé parížske kroky počas jarnej prehliadky pánskej módy. Leto 2020 kapitálu.

Štítok vedený návrhárkou Emily Adams Bodeovou, víťazkou ceny CFDA Designers of Tomorrow a finalistkou súťaže LVMH 2019, sa zameriava na luxus mužov prostredníctvom jedinečných kúskov vyrobených z vintage tkanín. Nájdeme tu nohavice vyrobené zo stužiek s rovným chrbtom zo 70. rokov minulého storočia alebo saténové sako inšpirované závesom z revúcich dvadsiatych rokov..

Newyorská značka Bode urobila prvé kroky na Paris Fashion Week

Newyorská značka Bode, ktorú v roku 2016 uviedla na trh Emily Adams Bode, robí svoje prvé kroky na parížskom týždni módy SS19 v Paríži

Tri roky po vytvorení značka, Bode preto prichádza predstaviť svoju tvorbu po prvýkrát do Paríža a stretnúť sa tak so svojimi európskymi fanúšikmi. Predložená kolekcia je inšpirovaná rodinným dedičstvom stylistky a cirkusovým svetom, ktorý jej je drahý. Spoločnosť Bode Wagon sa v priebehu 19. storočia skutočne špecializovala na výrobu vozňov a dekoráciu prívesov určených pre veľké cirkusové rodiny ako Barnum, Bailey alebo iné cirkusy Ringling Brothers. Umenie a atmosféra, ktoré sa dnes odrážajú prostredníctvom viacfarebných tkanín a množstva výšiviek a nášiviek, odkazujúcich na prehliadky koní, džokejov a iných trapézových výtvarníkov.

Eponymná značka, ktorú v New Yorku v roku 2016 vytvorila Emily Adams Bode, sa inšpiruje vinobraním a nostalgiou

Emily Adams Bode predstavila svoju kolekciu značky Bode NYC na parížskom týždni módy SS19

Záujem Emily Adams Bode o vinobranie a nostalgiu sa odráža v použití materiálov zdedených po rokoch hippie, ako aj vo výbere farebných vzorov pripomínajúcich staré klaunské kostýmy. Balerínky, kombinácie saténov a ďalších retro doplnkov prichádzajú v znamení štýlu mladej americkej návrhárky..

Kolekcia Bode je inšpirovaná svetom cirkusu s odkazom na rodinnú minulosť jeho tvorcu

Značka luxusného pánskeho oblečenia Bode so sídlom v New Yorku prvýkrát prešla dráhou v Paríži počas týždňa pánskej módy SS19

Vytváranie nových so starým by mohlo byť mottom Bodeho, ktorého umenie zachrániť staré látky bolo základom. Staré povojnové prádlo, viktoriánske látky alebo stuhy z iného veku preto prispeli k vzniku značky zrodenej pred tromi rokmi, ktorá sa naďalej vyváža prostredníctvom siete prestížnych butikov po celom svete. „Najviac ma zaujíma používať staré techniky a zároveň prehlbovať výrobné procesy, aby sme ich mohli reprodukovať po svojom“, Emily Adamsová Bode.

Bode NYC kombinuje históriu a modernu prostredníctvom starých tkanín a vzorov

Newyorská značka vytvorená Emily Adams Bode v roku 2016 a špecializujúca sa na luxusné pánske oblečenie s vintage inšpiráciami predstavila svoju jarnú letnú kolekciu počas Paris Fashion Week SS19