Jay-Z sa stane prvým rapovým miliardárom

Rapper Jay-Z sa stáva prvým umelcom zo sveta hip-hopu, ktorý sa pripojil k veľmi exkluzívnemu klubu miliardárov. Podľa časopisu Forbes všetky umelcove investície a aktíva, vrátane zbierky umeleckých diel, nehnuteľností, značky champage a Cognac, ako aj akcií v rôznych podnikoch, ako sú Uber alebo Tidal, predstavujú „bohatstvo dosahujúce miliardy dolárov “. Od brooklynskej dohody HLM po pozíciu emeritného podnikateľa a teraz miliardára, Jay-Z ilustruje perfektný príbeh úspechu vyrobený v USA. „Ak je teraz miliardárom, predstavte si, čím čoskoro bude (…) Pretože ešte len začína,“ povedal jeho priateľ, producent Swizz Beats..

Jay-Z sa stáva prvým hip-hopovým umelcom, ktorý sa stal miliardárom

fotografia Jay-Z, ktorá sa stáva prvým miliardárom, ktorý sa vynoril zo sveta rapu

Skutočné meno Shawn Carter, Jay-Z pochádzal z projektov sociálneho bývania v brooklynskej štvrti Marcy, v ktorých sa podľa legendy už zubilo obchodovanie s nezákonnými látkami. Ako nadaný rapper začínal s predajom svojich albumov sám, pre nedostatok štruktúry, potom nakoniec v roku 1996 vydal svoj prvý album Reasonable Doubt, ktorý ho rýchlo dostal do povedomia širokej verejnosti. Potom založí svoju značku Roc-A-Fella Records, v ktorej bude produkovať mnoho ďalších umelcov, a tiež odevná značka Rocawear sa potom stane menšinovým akcionárom basketbalového klubu Brooklyn Nets..

Miliardové brooklynské HLM, americký úspech Jay-Z

Jay-Z vybudoval svoje odhadované miliardové bohatstvo prostredníctvom mnohých výnosných investícií

Trojnásobný otec, ženatý iba so speváčkou Beyoncé s hmotnosťou 355 miliónov dolárov, je dnes Jay-Z najbohatším umelcom americkej hudby. Jeho bohatstvo, ktoré bolo najskôr priamo alebo nepriamo prepojené so svetom rapu, neustále rástlo s rôznymi, ale vždy múdrymi investíciami. Jeho šampanské Armand de Brignac a koňak D’Ussé, ako aj jeho podiel v spoločnosti Uber a spustenie vlastnej streamovacej služby s názvom Tidal výrazne prispeli k tomu, že sa Jay-Z dostal do uzavretého sveta miliardárov..

Spolu s investíciami do hudobného priemyslu Jay-Z rozvíjal svoje bohatstvo prostredníctvom kapitálu investovaného do rôznych podnikov

Jay-Z rozvinul svoje podnikanie v rôznych oblastiach, ako je Uber alebo streamovacia platforma Tidal

V rebríčku najbohatších rapperov tak brooklynský rapper lieta nad ďalším veľkým menom v rapovom biznise P. Diddym, obdareným na svoju časť majetkom, ktorý nikdy nedosiahol miliardovú hranicu, ale stále sa odhaduje na niekoľko. 820 miliónov dolárov . Dr Dre uzatvára pódium svojimi 740 miliónmi dolárov, z dlhoročnej kariéry rappera a producenta, ale aj z predaja svojej špičkovej slúchadlovej spoločnosti Beats By Dre spoločnosti Apple v roku 2014 za 3 miliardy dolárov.

Majetok Jay-Z tak prevyšuje majetok P. Diddyho a doktora Dreho.

Jay-Z sa stáva najbohatším rapperom v histórii a stáva sa prvým miliardárom pred P Diddym a Dr Dreom