Starostlivosť o vlasy v lete – správne veci proti letnému poškodeniu vlasov

V lete, počas prázdnin, dobrého počasia a opaľovania sa všetci obzvlášť obávame problému ochrany pokožky. Starostlivosť o vlasy má teda často tendenciu sadnúť si za kožu a to je veľmi zlé. Radšej než trpieť katastrofálnymi následkami, ktorými vlasy v lete trpia, je lepšie začať s potrebnými opatreniami a o svoju hrivu by ste mali zaobchádzať s rovnakou starostlivosťou, akú venujete pokožke. V nasledujúcich riadkoch vás budeme informovať o dôležitosti a spôsoboch v lete sa starajte o svoje vlasy aby boli počas slnečného obdobia dlhé, zdravé, hodvábne a lesklé.

Prečo si v lete chrániť vlasy ?

Akonáhle pristanú na pláži, budú vaše vlasy rýchlo čeliť celej škále vlasových nebezpečenstiev, ktoré aktuálna sezóna predstavuje. Slnko, piesok, morská soľ, chlór – toľko skvelých dôvodov, prečo si v lete chrániť vlasy. Bez ohľadu na populárny názor, ten druhý nepredstavuje pre hrivu menšie riziko ako zima! Dbajte na to, aby ste ju dobre chránili, a to ako pred dovolenkou, počas nej, ale aj predovšetkým po návrate domov. Pretože, ak ste nevenovali prílišnú pozornosť alebo sa vám venovala nedostatočná starostlivosť, vaše vlasy môžu potrebovať niekoľko týždňov na obnovu. Ako však zistíte, či je to tak? Existuje aj niekoľko varovných signálov. Podráždená pokožka hlavy, rednúce konce a predovšetkým – oslabené vlasy, ktoré sa stávajú hrubými a lámavými. Skutočná katastrofa! To nás však núti viac trvať na dôležitosti dobrých gest pred dovolenkou, ktoré by vás mohli zachrániť pred nepríjemnými prekvapeniami..

Dôležitosť predĺženia starostlivosti o vlasy aj v lete

ako sa starať o svoje vlasy v lete starostlivosť o vlnité blond vlasy dobre hydratujú

Ako sa starať o vlasy v lete – preventívne opatrenia ?

Starostlivosť o vlasy preventívne, to je tajomstvo maximálnej ochrany vašich vlasov, a ako by to malo byť, mali by začať niekoľko týždňov vopred výdatnou a trvalou hydratáciou. Začnite zásadným výberom kvalitného šampónu vhodného pre váš typ vlasov, po ktorom nevyhnutne nasleduje kondicionér, bez toho, aby ste zabudli zaradiť výživné masky pre žiarivejší a hodvábny efekt. Neváhajte sa uchýliť k prírodným ošetreniam, ktoré sú veľmi odporúčanou alternatívou! Výhody rastlinných olejov, najmä kokosových, ricínových a arganových, nanášaných na končeky vlasov, sú nepopierateľné. Inak vedzte, že stále existujú anti-UV krémy a spreje, ktoré sa na vlasy, napríklad opaľovací krém, nanášajú pred pobytom na slnku. Nakoniec nezabudnite, že stále existuje klobúk, čiapka a šál, ktoré chránia vašu mys, ale aj vlasy. Malý tip – keďže je leto a v lete často chceme vášmu mopu rýchlo vrátiť objem a sviežosť, vedzte, že existuje iba jedno najlepšie riešenie a jeho meno je Suchý šampón. Je to skvelý nápad priestor umyť a prispieť tak k celkovému zdraviu vašich vlasov.

Prevencia – prvý dôležitý krok ku krásnym vlasom v lete

tipy, prečo sa starať o svoje vlasy v lete dlhé hnedé vlasy chránia vlasy pred uv lúčmi

Ako si správne umývať vlasy v lete ?

Pravdepodobne viete, že špecialisti odsudzujú príliš časté umývanie a majú na to právo. Ak ste však na dovolenke pri mori, bolo by najlepšie odstrániť zvyšky soli a piesku nahromadené po každom plávaní, pretože majú tendenciu napádať a vysušovať vlasy. K tomu je nevyhnutné dobre opláchnuť čerstvou vodou a opláchnutie striedať s umývaním šampónom. Všimnite si, že ten druhý by mal byť tiež čo najšetrnejší. Stále je vhodné vytrvať v aplikácii kondicionéra, aby sa konce lepšie rozčesali a vlasy hydratovali. Nakoniec na chvíľu zabudnite na sušič vlasov, ako aj kulmu a žehličku. Vzdávame sa všetkých úmyselných agresií v prospech sušenia na čerstvom vzduchu, ktoré v tejto sezóne prebieha pomerne rýchlo. A aby ste vytvorili celkom romantický účes na napodobnenie morských vĺn, nie je nič jednoduchšie ako drdol alebo cop na mokrých vlasoch, keď vyjdete zo sprchy.

Umývanie vlasov po každom plávaní je nevyhnutné

opláchnite a umyte si vlasy po plávaní tipy na vlasy v lete starajte sa o svoje vlasy

Aké ošetrenia na opravu vlasov ?

Potom, späť domov, premýšľajte o tom, ako sa vrátiť k rutine pred dovolenkou, ak zistíte poškodenie vlasov. Vyživujúci šampón, zjemňujúci kondicionér, olejový kúpeľ, opravné masky, urobte všetko, čo je potrebné, aby ste svojim vlasom vrátili lesk. Návšteva kaderníka by bola tiež fantastický nápad, najmä ak môžete jasne identifikovať vzhľad rozštiepených končekov. A nebojte sa, nebudete musieť strihať všetko. Odstránenie končekov by celkom postačovalo na oživenie a dodanie nových vlasov vašim vlasom..

Späť domov – starostlivosť o vlasy trvá

zájdite ku koncu dovolenky ku kaderníčke, aby ste v lete revitalizovali svoju starostlivosť o vlasy, aké gestá krásy