Tipy a triky, ako sa starať o bambusový kvetináč a ako sa oň starať

Bambus je exotická rastlina, ktorá je veľmi vhodná na terasy a záhrady a dodáva im zenový a štýlový vzhľad zároveň. Táto rastlina navyše vytvára rastlinnú clonu, ktorá by mohla zabrániť pohľadom. Budete tak mať možnosť vychutnať si pokojnú atmosféru ďaleko od pohľadu a z ulice. Ak vás teda táto myšlienka láka, neváhajte si prečítať náš článok venovaný radám, ako sa o bambus v kvetináči starať a starať sa oň..

Zasaďte bambus do kvetináča

bambus z tmavosivého sejacieho štrku na odvod vody

Ako sa starať o bambusový kvetináč a ako sa oň starať ?

Výstava a údržba

Najväčšou výhodou bambusu je skutočnosť, že sa im darí na slnku, v tieni a čiastočnom tieni. Všimnite si však, že horiace slnko a dlhotrvajúce letné sucho môžu vášmu bambusu uškodiť. Ak teda žijete na juhu Francúzska, zvážte umiestnenie rastliny na mieste, kde si užije čiastočný tieň. Chráňte tiež bambus pred studeným prievanom. Ak naopak žijete na mieste s chladnejším podnebím, starajte sa o lístie počas zimných mesiacov a po nich. Ak je bambusové lístie v zime spálené kvôli mrazu a vetru, zvážte na jar prerezávanie nadmerne poškodených listov..

Bambusom sa dobre darí v kvetináčoch aj v sadení

trpasličí bambusy v kvetináčoch a v nástenných farbách na sivú farbu

Výsadba a starostlivosť

Aby ste si užili krásne rastliny, rozhodnite sa pre veľké nádoby v hĺbke najmenej 50 cm. Všimnite si toho, že bude potrebný drenážny roztok, aby korene vašich bambusov nehnili. Nezabudnite si priniesť nádoby s vetracími otvormi v spodnej časti. Na výsadbu bambusu budete potrebovať zeminu na zalievanie rastlín. Je veľmi vhodný pre bambus. Navyše nebude potrebné miešať veci. Každé 3-4 roky pridajte kompletné hnojivo, aby ste vašim rastlinám vrátili vitalitu.

Ak sa rozhodnete pre nádoby, pamätajte na to, že pravidelná zálievka je zásadná, pretože bambusy sú citlivejšie na sucho. Všimnite si toho, že oddenky (korene) ostrých bambusov sú invazívne, takže ak plánujete zasadiť bambus do vane, rozhodnite sa namiesto neho pre stopy..

Bambusy v kvetináčoch vytvárajú vynikajúce obrazovky 

bambusový živý plot v tmavom drevenom podnose kontrastuje so zeleňou

Na strane zalievania budú vaše bambusy potrebovať pravidelnú a výdatnú zálievku počas prvého roka. Potom rastliny vydržia letné sucho. Ale počas dlhšie trvajúceho sucha budete musieť svoje rastliny zalievať. Nezabudnite si mulčovať bambus. Vďaka tomu bude podlaha čistá a chladná.

Bambusom sa dobre darí v kvetináčoch a kvetináčoch. Ak sa vám teda nepáči invazívny aspekt bambusu, máte možnosť zasadiť ich do kvetináčov. Druhy bambusu, ktoré je možné zasadiť do kvetináčov, sú navyše vhodné na balkóny a menšie záhrady. Nezabudnite vziať hrnce dostatočne veľké, aby vaša rastlina dobre rástla a vyvíjala sa.

Aký bambus pre obrazovku na ochranu osobných údajov na terase ?

Chcete vymedziť svoj vonkajší priestor vzhľadom a ulicou? Rozhodnite sa pre hustý bambusový živý plot. Poskytne vám útočisko a zároveň poskytne upokojujúcu a štýlovú atmosféru. Bambusy sú veľmi dobré a efektívne obrazovky na ochranu osobných údajov, vetrolamy a protihlukové steny. Rastlinné masy skutočne blokujú vzdušné prúdy, čo z nich robí vynikajúcu alternatívu proti vetru.

Vytvorte zenový a štýlový priestor vďaka bambusovému kvetináču

obrazovka zenového bambusového živého plotu a osviežujúcej zelene

Bambus, ktorý je známy svojou rýchlosťou rastu, vám umožní ozeleniť vašu terasu alebo záhradu len o niekoľko rokov. Črepníkové bambusové živé ploty vytvárajú vzdušné závesy zelene a tvoria zástenu vo vašej záhrade. Hrnce inštalujte na okraj terasy, aby ste si užili kútik mimo dohľadu. Pri vytváraní obrazovky ochrany osobných údajov sa rozhodnite pre bambusy, ktoré sa hromadia.

Pre malý záhradný živý plot si môžete vybrať z nasledujúcich druhov bambusu: Fargesias, Phyllostachys, Pleioblastus. Môžete si tiež vybrať z trpasličích bambusov (1,50 m) a malých bambusov (3 m), ktoré rýchlo vytvoria veľmi husté clony zelene. A čo viac, udržujú vašu terasu ako Zen po celý rok. Zaberajú veľmi málo miesta a chránia vás pred nevzhľadnými vzhľadmi! Navyše sú odolné voči chladu.

Doška zmení farbu, ak je bambus nainštalovaný na slnečnom mieste a v závislosti od druhu bambusu. To v kombinácii so zeleňou, ktorú poskytujú vaše rastliny, dodá vášmu balkónu exotický nádych. Rozhodnite sa pre bambusy bez stopy, ktoré vytvoria efektívnu obrazovku a zároveň poskytnú zenovú a osviežujúcu atmosféru. Pamätajte však, že bambus sa dá veľmi dobre prijať do interiéru. Takže aj keď nemáte terasu alebo záhradu, inštaláciou bambusu do svojho domova si môžete užiť trochu zelene..

Bambusový kvetináč na vytvorenie zelených závesov

nesledujúci pohľad na bambusový vánok zasadený do kvetináčov

bambusový kvetináč zelená rastlina v trsoch ozdobný bambus

Bambus je najlepší spojenec pre úspešnú dekoráciu

trpasličí bambusovo zelené listy v kontraste s bielymi stenami

Bambusový kvetináč na terasu alebo do záhrady

zasadiť bambus do stonky a bambusových listov

Skvelý nápad na výzdobu

zasadiť bambus do kvetináča dekoratívnu rastlinu do miestnosti na položenie na stôl

rastlina bambusová doška čierny bambus bambusový živý plot

Bambusový kvetináč na pridanie zelene do úplne bielej miestnosti

zasadte bambus do čiernej nádoby v kontraste s bielym kúskom