Naše rady, ako udržať muchy preč

Ako väčšina tvorov, muchy prichádzajú v lete ako denní votrelci. Sú nielen nepríjemné, ale aj prenášajú baktérie. Tieto malé lietajúce šelmy sú však súčasťou ekologického systému. Preto je lepšie držať ich mimo používania prírodných produktov namiesto ich zabíjania, aby sa zachovala príroda. Ak hľadáte účinné spôsoby, ako ich odraziť, pozrite sa na náš článok venovaný večnému boju proti muchám..

Naše rady, ako udržať muchy preč

ako udržať muchy preč mucha na bielom obruse

Ako udržať muchy preč

Domáce mušky vám v letných mesiacoch prekážajú. Ak sa chcete týchto tvorov zbaviť, postupujte podľa týchto tipov:

 1. Aby ste odplašili muchy, nenechávajte po jedle jedlo mimo chladničky a špinavý riad v dreze. Po každom jedle vyčistite pracovnú plochu a stôl. Kôš tiež pravidelne vyprázdňujte.
 2. Pred muchami vás môže zachrániť aj pekná dekorácia na parapetoch. Vieš si predstaviť? Vôňa pelargónie, tansy, mäty, levandule, bazalky a eukalyptu odpudzuje malé lietajúce šelmy. Inštaláciou rastlín blízko okien si teda užijete pokoj.
 3. Pretože svetlo priťahuje muchy a iný hmyz, zvážte pred spaním vypnutie žiaroviek v spálni. Môžete si tak vychutnať čerstvý vzduch bez toho, aby ste ohrozili spánok.
 4. Malé lietajúce šelmy môžete držať ďaleko od seba pomocou veľmi jednoduchého odpudzovača múch. Je to priehľadné plastové vrecko naplnené vodou. Je to veľmi neobvyklé, ale v skutočnosti muchy vnímajú plastové vrecká naplnené vodou ako pavučiny. Odrazy svetla tiež vytvárajú pre muchy optický klam, ktorý ich odstrašuje..
 5. Nakoniec siete proti komárom zabraňujú vstupu akéhokoľvek tvora do vášho domu. Vezmite si ho teda so sebou, aby ste nemuseli myslieť na iné repelenty.

Akú vôňu muchy nemajú radi ?

 • Levanduľa je prírodný repelent par excellence. Môžete teda dať suché kytice alebo použiť črepníkovú rastlinu, aby ste mušky ďaleko nevzdialili. Navyše vyžaruje vôňu, vďaka ktorej budete myslieť na dovolenku.
 • Klinček svojou vôňou odpudzuje aj muchy. Rozptýlite sa na strategických miestach, aby ste zabránili lietaniu.
 • Vôňa bazalky je nepríjemná pre muchy aj pre komáre. Ak si teda chcete dať dózy s bazalkou, teraz je ten správny čas na splnenie tejto myšlienky. Tak udržíte preč tie malé lietajúce šelmy.
 • Biely ocot môže byť aj vašim spojencom v boji proti muchám.
 • Cesnak a cibuľa ich prirodzene tiež odpudzujú. Cibuľu alebo cesnak uvaríme vo vode. Potom umiestnite vodu na strategické miesta a voilá. Cibuľou navyše môžete potrieť tyče stoličiek v záhrade, aby ste si v pokoji vychutnali jedlo.
 • Eukalyptová infúzia je tiež veľmi účinná proti muchám. Niekoľko listov rastliny vylúhujte vo vriacej vode, nechajte vychladnúť. Potom nastriekajte na miesta v blízkosti okien.
 • Muchy tiež neznášajú pach horiacej kávy.
 • Vôňa medovky a rozmarínu tiež desí. Preferovaný prístup je teda na vás.

Rastliny sú vašimi najlepšími spojencami na ochranu pred muchami

čo robiť proti muchám na rastlinách a kvetoch, ktoré odpudzujú muchy

Aký esenciálny olej na odplašenie letí ?

Muchy neznášajú vôňu éterických olejov:

 • ružové pelargónie
 • citrónová tráva
 • bazalka
 • levanduľa
 • mäta pieporná
 • eukalyptus
 • klinček

Každý z týchto olejov odstrašuje muchy. Ak si teda chcete vyrobiť prírodný odpudzovač múch, je len na vás, akú vôňu použijete. Na výrobu postreku budete potrebovať iba vodu a pár kvapiek obľúbeného oleja. Potom nastriekajte do celého domu, pričom zdôraznite oblasti v blízkosti okien a dverí. Levanduľový olej odpudzuje aj komáre, blchy a vošky. Neriedený esenciálny olej môže pokožku dráždiť, preto dávajte pozor, aby ste sa jej nedotkli..

Levanduľa dokáže odpudzovať muchy a prevoňať interiér

éterický olej proti muchám levanduľový olej proti hmyzu

Ako vyrobiť repelent na mušky ?

 • Zmiešajte sódu bikarbónu s trochou vody a nastriekajte na strategické miesta.
 • Na výrobu postreku budete potrebovať iba 10-12 kvapiek esenciálneho oleja z citrónovej trávy, zmiešaného so 4-5 polievkovými lyžicami horúcej vody. Nalejte zmes do rozprašovača. A je to.
 • Vyrobte si domáce jantárové jablko tak, že rozkrojíte citrón alebo pomaranč na polovicu a do každej polovice vysadíte klinčeky. Zvážte výmenu ovocia každý týždeň. Voňavý interiér tak budete mať stále.
 • Pre silnejší účinok môžete niektoré éterické oleje zmiešať s vodou alebo alkoholom. Bude držať hmyz mimo vášho domova.

Ako udržať muchy vonku ?

Chcete jesť vonku a opaľovať sa, keď je pekné počasie? Žiaden problém ! Na strategické miesta stačí dať vyššie uvedené domáce jantárové jablká. Ďalším spôsobom, ako sa zbaviť múch, je postaviť kvetináč ako ozdobu. Ale tu musíte vziať do úvahy vôňu vysadeného kvetu. Vráťte sa teda k rastlinám ako levanduľa, mäta pieporná, pelargónia, bazalka. Umiestnenie niekoľkých listov čerstvých paradajok do kytice na stôl môže tiež brániť hmyzu v jedle..

Muchy sú nielen otravné, ale aj prenášače baktérií

účinný odpudzovač múch pre domáci hmyz na zelenom liste

Vytvorte si domácu pascu na muchy

Ak vám muchy už napadli domov a ste z nich unavení, máme pre vás pár tipov.

Najľahšie je vypnúť žiarovky vo svojej izbe a zapnúť lampu vo vzdialenej miestnosti. Nechajte dvere otvorené. Muchy teda vybehnú na svetlo.

Môžete si tiež vyrobiť pascu na muchy, ak hľadáte drastickejšie riešenie. Na to budete potrebovať:

 • z prázdnej plastovej fľaše
 • cukrový sirup alebo med.
 1. Fľašu nakrájajte na 1/3 vo výške pod hrdlom.
 2. Nalejte cukor alebo medový sirup do spodnej časti fľaše.
 3. Orezanú hornú časť otočte a položte na zvyšok fľaše, aby ste vytvorili lievik.
 4. Prilepte dve časti fľaše k sebe. Mušky teda nebudú schopné vystúpiť, akonáhle vstúpia do fľaše..

Môžete si tiež vyrobiť vlastný lietajúci papier. Výrobcovia tohto článku používajú toxické látky, ktoré sú škodlivé nielen pre hmyz, ale aj pre ľudí a domáce zvieratá. Na prirodzenejšiu alternatívu budete potrebovať niekoľko prísad:

 • 100-120 ml kukuričného sirupu
 • 50 g cukru
 • kraftový papier alebo kartón
 • nožnice
 • reťazec

Postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 1. Odrežte pásy papiera široké 5 cm.
 2. Na jednom konci papiera urobte dieru na prevlečenie šnúrky, pomocou ktorej zavesíte papier na lietanie.
 3. Kukuričný sirup a cukor zmiešajte v nádobe.
 4. Zmes naneste na boky papierových pásikov.
 5. Zaveste papier na lietanie tam, kde sa muchy zhromažďujú, aby sa ich mohli držať.

Zbavte sa zvieratiek pomocou babských rád

tip proti muchám na zriedenom pozadí Večný boj proti plošticiam ako zahnať muchy hmyzu v kuchyni lietať Nechajte muchy ďaleko, aby ste si mohli v kľude užiť grilovačku grilovanie cez letný víkend náprava proti mouhe aloe vera prospešná proti hmyzu The éterické oleje sú prostriedkom proti lietaniu par excellence prírodný citrónový esenciálny olej odpudzujúci mušky