Jeden, dva, tri – nápad na ozdobu vianočného stromčeka je tu!

Vianočný stromček-nápad-nápad-prírodný-žltý

Ktokoľvek môže hodiť niekoľko svetiel na strom, ale krásne ozdobený vianočný stromček môže rozjasniť sviatočný duch každého, kto ho vidí. Zaistite, aby váš strom bol elegantným, nádherným a klasickým zdobením. Budete potrebovať trochu času na plánovanie a rozpočet na ozdoby a usporiadať všetky dekorácie v poriadku..

Vyber strom. Váš strom je vaša vianočná hviezda, preto je výber dôležitý. Niektorí ľudia uprednostňujú vzhľad a vôňu skutočnej borovice alebo jedle, zatiaľ čo iní – spoľahlivosť falošného. Nech už si vyberiete čokoľvek, tu je niekoľko vecí na zamyslenie.

vinobranie-nápad-deco-vianočný stromček-

1. Vyberte strom. Váš strom je vaša vianočná hviezda, preto je dôležité vybrať si Niektorí ľudia preferujú vzhľad a vôňu skutočnej borovice alebo jedle, iným sa páči spoľahlivosť falošných. Nech už si vyberiete čokoľvek, tu je niekoľko vecí na zamyslenie.

klasický-vianočný stromček-dekor-nápad-grqnd

Získajte dobre tvarovaný strom. Ak získate skutočný strom, uistite sa, že ho vidíte vychádzať zo siete. Hľadaj obleky, rovnomerne rozmiestnené chrámy a symetrický tvar, ktorý sa smerom hore zužuje. Ak zakladáte falošný strom a vyvíjate konáre sami, skúste ich ohnúť tak, aby ste nevideli palce v priestore medzi každou vrstvou konárov..

Postavte stojan na strom a sukňu. Na skutočné stromy budete potrebovať stromový stojan s hlbokou vodnou nádržou, ktorý by ste mali doplniť až potom, čo strom bude na svojom mieste. Postavte do zeme sukňu, aby zachytila ​​padajúce ihly a uľahčilo čistenie neskôr.

Zvážte vopred osvetlený strom. Ak ste sa už rozhodli pre umelý stromček, možno by ste si chceli kúpiť taký, ktorý už má na konárikoch malé vianočné svetielka. Rozsvietenie je pre väčšinu ľudí tou najhoršou súčasťou procesu – ak tento krok preskočíte, budete môcť stráviť viac času a energie pri iných aspektoch zdobenia stromu..

vianočný stromček-zdobenie-nápad-

 2. Vyberte farebnú schému. Dodržiavaním farebnej schémy bude váš strom pôsobiť súdržne a kompletne. Majte na pamäti, že si môžete vybrať niečo, čo nie je v rozpore s miestnosťou, v ktorej sa strom nachádza, a že možno budete musieť priznať určitý priestor pre detské alebo dedičské ozdoby, ktoré sa stretávajú so zvyškom stromu. To znamená, že tu môžete vyskúšať niektoré obľúbené farebné schémy:

Klasické vianočné farby, červená a zelená. Akcentujte zelený strom červenými ozdobami, girlandami a stužkami. Ak chcete pridať nejaký oomph s kovovou farbou, skúste zlatú alebo striebornú. S týmto štýlom by najlepšie vyzerali červené, zelené alebo jasné svetlá.

klasický-ozdobný-vianočný stromček-nápad

Metalické farby ako zlato, striebro a bronz. Dobrou správou je, že metalické farby sa ľahko miešajú a môžete sa hrať s jednou, dvoma alebo tromi. Najlepšie sa zvýraznia čírymi svetlami.

idea-deco-vianočný stromček-okrasné-biele-metalické

Zimné farby, napríklad modrá, strieborná a fialová. Použite svoj strom na imitáciu ľadu a iskrivých zasnežených vianočných farieb. Ak zvolíte tento systém, snažte sa vyhnúť miešaniu čohokoľvek červeného, ​​žltého alebo zlatého. Vyberte si jasné alebo modré svetlá. Ak chcete skutočne minimalistický zimný vzhľad, používajte iba biele a strieborné dekorácie.

nápad-deko-vianočný stromček-okrasné-purpurové-zimné

Studené alebo teplé farby. Ak chcete strom, ktorý je o niečo rozmanitejší, skúste sa držať farieb, ktoré sú buď chladné (s podtónmi modrej) alebo teplé (s podtónmi červenej). Teplý strom môže mať napríklad červenú, oranžovú a zlatú výzdobu; studený mohol mať zelenú, fialovú, modrú a striebornú.

decoration-idee-deco-vianočný stromček-

3. Vyberte tému (voliteľné). Niektorí ľudia si vyberú tému pre svoje vianočné stromčeky, ako sú anjeli, luskáčiky alebo snehové vločky. Motív môže vášmu stromu pomôcť vyzerať súdržne a tiež tak, aby vynikal proti iným stromom. Ak máte tendenciu zbierať ozdoby, ktoré sú sústredené okolo určitej témy, môže to byť zábavný spôsob, ako ozdobiť svoj strom a rozšíriť zbierku..

Ak nie ste príliš zberateľom tém, príliš sa nebojte – „Vianoce“ sú do značnej miery témou väčšiny stromov.!

nápad na dekoráciu vianočného stromčeka-biely

4. Kúpte si okrasné žiarovky (voliteľné). Možno už niekoľko rokov zbierate ozdoby a plánujete ich použiť. Ak nie, teraz je načase zaobstarať si sadu, vďaka ktorej bude váš stromček vyzerať elegantne a klasicky aj niekoľko rokov. Zvážte tieto faktory:

Pozrite sa na viackusové balenia ozdob. Väčšina obchodov predáva ozdoby v škatuliach od šiestich do 12 kusov, za celkom rozumnú cenu. Aj keď do zmesi môžete pridať niektoré zaujímavejšie a drahšie ozdoby, tieto viacdielne žiarovky sú základom ozdôb na vianočný stromček väčšiny..

Držte sa matných alebo lesklých. Ak na ozdoby žiaroviek používate iba jednu farbu, môžete skúsiť zmiešať žiarovky, ktoré odrážajú veľa svetla, so žiarovkami s plochým leskom. V opačnom prípade je bezpečnejšie vybrať jednu alebo druhú: jasné žiarovky alebo matné žiarovky.

Miešajte veľkosť múdro. Ak chcete hrať bezpečne, nechajte žiarovky približne rovnakej veľkosti. Ak ste si istí svojimi schopnosťami dekoračného stromu, môžete si však kúpiť niekoľko rôznych veľkostí, aby ste zvýšili vizuálny záujem. Nezabudnite ich premiešať, aby ste nemali ťažké skupiny veľkých alebo malých dekorácií.

farebný-vianočný-strom-dekorácia-nápad

5. Pokračujte malými svetlami. Drobné záblesky svetla namiesto veľkých plastových žiaroviek pomôžu vášmu stromu vyzerať rozmarne a nádherne. Pamätajte si, že vaše svetlá sú tam, aby zvýraznili strom, aby si vás nikto nevšimol.

Skúste si vybrať svetlá, ktoré neprehrávajú hudbu ani blesky, a držte sa farby, ktorá zodpovedá zvolenej schéme..

Ak chcete urobiť bezpečnú voľbu, zvoľte biele alebo sivobiele svetlá

light-idea-deco-vianočný stromček-

6. Najprv zaveste svetlá. Rozmiestňovanie prameňov svetiel môže byť pri zdobení stromčeka najnáročnejšou prácou. Ak to však urobíte správne, váš strom bude pôsobiť magickejšie než čokoľvek, čo pre to môžete urobiť. Postupujte podľa týchto tipov, aby ste dosiahli maximálny úspech pri navliekaní svetla:

Navlečte svetlá hore a dole a zatlačte ich do polovice konárov, aby ste skryli šnúru.

Rozložte ich rovnomerne. Ak si nie ste istí, ako vyzerajú svetlá, urobte krok 10 metrov od stromu a prižmúrte oči. Všímajte si obzvlášť svetlých alebo tmavých miest

moderná-vianočná-strom-dekorácia-nápad-prírodná-vetva

7. Postavte girlandy alebo stuhy. Akonáhle sú vaše svetlá na svojom mieste, môžete strom omotať všetkým, čo je potrebné pod ozdobami. To, čo sa rozhodnete použiť, bude závisieť od vášho osobného vkusu, ale vezmite do úvahy tieto body:

Vyhnite sa nadýchaným pozlátkam. Nadýchané pramene girlánd boli oporou vianočných stromčekov v polovici storočia, ale v poslednej dobe už vypadávajú z módy. Ak ste zaryté pozlátko alebo milujete trblietavý vzhľad, vyskúšajte malé drôtené girlandy, ktoré obsahujú malé kúsky papiera, zvyčajne narezané na tvary ako stromy alebo hviezdy..

Plastové kocky ľadu je ťažké urobiť dobre. Rovnako ako girlandy, knôty plastových kociek ľadu s malými svetlami vo vnútri, aby si zvykli, že sú častejšie. Ak ste ich úspešne používali v minulosti, pravdepodobne viete, ako ich odstrániť bez toho, aby bol plast skutočne viditeľný; ak nie, zvoľte niečo iné.

Ak máte radi popcornové girlandy, nechajte ich biele. To znamená: žiadny vopred namazaný popcorn. Aby ste vyzerali čo najelegantnejšie, popukajte kukuricu tak, aby bola krásne zimná biela, namiesto žltkastej..

Je ťažké pokaziť girlandy z kovových alebo plastových korálkov. Pokiaľ si vyberiete farbu, ktorá zodpovedá vášmu systému, a veľkosť, ktorá je chutná, kovové perlové alebo hviezdicové náhrdelníky budú na vašom strome pravdepodobne vyzerať skvele. Rozložte ich rovnomerne pozdĺž vonkajších vetiev stromu, podobne ako pri nastavovaní svetiel.

Použite káblovú alebo sieťovú pásku. Ak chcete zostaviť veniec na stužkovú, určite zvoľte taký, ktorý bude miesto vyklopenia držať tvar. Vyberajte strednú šírku, aby bola stuha stále dostatočne široká na to, aby ste ju videli z diaľky, ale nie taká veľká, aby bolo tkanie okolo stromu náročné. Pridajte malé mašle, rovnomerne rozložené po celej dĺžke stužky, aby vyzerala ešte lepšie.

zdobenie-vianočný stromček-ozdoba-zlatá hviezda

8. Pridajte cylindr. Nasadenie cylindra pred ozdobami môže znieť bláznivo, ale myslite na to takto: nechcete, aby sa vám hovorilo „drevo!“ Na strome naloženom drahými sklenenými ozdobami, ak sa niečo pokazí. To, aký druh krycieho materiálu si vyberiete, závisí od témy a vzhľadu vášho stromu, ale tu je niekoľko populárnych možností:

Hviezda

anjel

Pekná mašlička

Imitácia listov cesmíny a bobúľ

Veľká snehová vločka

Kresťanský kríž bielo-kovový-vianočný-dekoračný-nápad 9. Ako posledné pridajte ozdoby. Pretože ozdoby sú najjemnejšou a pohyblivou ozdobou, je najlepšie ich pridať po usadení zvyšku stromu. Pracujte zhora nadol a snažte sa ich rozdeliť rovnomerne. Nezabudnite umiestniť niekoľko palcov späť do stromu, aby mal trochu hĺbky. Ak používate kombináciu žiarovkových ozdôb a špeciálnych ozdôb, najskôr pridajte žiarovky. Považujte ich za svoju základňu. Potom si môžete vybrať, kde rozložíte výrazné ozdoby, aby boli obaja dobre viditeľné a integrované do zvyšku stromu..

Zvážte spodok stromu. Ak máte domáce zvieratá alebo malé deti, možno budete chcieť vyhnúť sa umiestneniu niečoho príliš hodnotného, ​​kde by sa dalo ľahko stiahnuť. Namiesto toho zvážte premostenie oblasti ďalšími svetlami alebo girlandami..

Môžete dokonca použiť veci, ktoré nie sú výhradne pre strom. Sladkosti a iné dobroty sú pre deti tradičnejšie a obľúbenejšie. Vyskúšajte tiež prírodné produkty, ako sú šišky a ovocie. unikátna-dekorácia-vianočný stromček-purpurová

Nápad na zdobenie vianočného stromčeka-       kvetina-vianočný stromček-výzdoba

Vianočný stromček-dekorácia-nápad-z-knihy-hviezda

Vianočný stromček-zdobenie-nápad-pekne-pekne-červené

zdobenie-vianočný stromček-ozdoba-borovica

jedinečný-vianočný-strom-dekorácia-nápad

Vianočný stromček-dekorácia-nápad-moderný-zeleno-žltý

živý-vianočný-strom-dekorácia-nápad

móda-zelená-vianočné-dekorácie-nápad

Inšpirácie Nápady na dekoráciu vianočného stromčeka »Myšlienky interiérov domov, dekorácie domu, bytový nábytok, domáca architektúra, nápady na dizajn miestností

celkom-malý-nápad-deko-vianočný stromček-

lampy-deco-vianočný stromček-

malý-

červený-vianočný stromček