Papagáj sa vzdáva trhu s malými dronmi

Zdá sa, že mini dronom je pre francúzsku spoločnosť Parrot koniec. Skutočne, podľa amerických médií Wirecutter, ktorá bola prvou, ktorá zverejnila informácie, spoločnosť údajne prestala vyrábať a vyvíjať svoj rad malých dronov určených pre širokú verejnosť, aby sa zamerala na svoj špičkový modelový rad Anafi. Hovorca spoločnosti Parrot na serveri The Verge medzitým potvrdil oznámenie: „Parrot zastavil výrobu a vývoj dronov, s výnimkou modelu Anafi a jeho variantov,“ dodáva, že spoločnosť už zlikvidovala všetky svoje zásoby Mambos a Swing a že zostali k dispozícii iba kópie, ktoré sú stále k dispozícii u maloobchodníkov.

Francúzsky výrobca Parrot kapituluje na trhu minidronov

francúzska značka dronov Parrot opúšťa trh minidronov a zastavuje marketing spoločností Swing a BeBop

Ak by sa Parrot etabloval na trhu s malými dronmi predtým, ako začal vyvíjať svoje vlajkové modely Anafi, zdalo by sa, že demokratizácia lietajúcich zariadení, ktoré sa stali dostupnými vďaka vzniku čínskych výrobkov, vyťažila z vytrvalosti francúzskej značky v doménu. Konkurencia poháňaná čínskym DJI, ktorá sama predstavuje takmer všetky predaje malých dronov na svete od svojho vzniku v roku 2006, pričom 74% podielu na trhu predstavuje malé percento francúzskeho výrobcu. Situácia, ktorá už pred dvoma rokmi prinútila Parrot oddeliť sa od 290 zamestnancov.

Papagáj končí kariéru svojich minidronov Swing

Parrot už ťažil výrobu svojich minidronov Swing a Bebop, aby sa zameral na Anafi

Tvárou v tvár konkurencii, ktorá sa prezentovala ako neprekonateľná, Parrot už oznámil svoj zámer kapitulovať pred DJI, aby sa viac zameral na komerčné drony a na sektor B2B rozvíjaním služieb a partnerstiev so súkromnými alebo verejnými organizáciami..

„Parrot zastavil výrobu a vývoj dronov, s výnimkou Anafi a jeho variantov“ Parrot

výrobca Parrot bude odteraz sústreďovať svoje úsilie na svoj špičkový dron pre profesionálov Anafi

Aj keď chce spoločnosť pokračovať v predaji modelu dronu Anafi pre verejnosť, francúzska značka sa spolieha na svoju novú stratégiu, ktorá sa v súčasnosti zameriava na profesionálne sektory s cieľom zlepšiť finančné zdravie svojej obchodnej časti, a to až o 5% v roku 2018, pričom celkový príjem parížskej spoločnosti, ktorej predsedal Henri Seydoux, klesla o 28% v porovnaní s rokom 2017. Zdá sa preto, že jeho stiahnutie z predaja spotrebiteľských dronov bolo zaznamenané a už predstavuje iba menšiu časť jeho obratu, pričom značka zároveň bola získal zmluvu s americkou armádou s cieľom vyvinúť nový model kompaktného a vysoko výkonného drona.

Vzhľadom na konkurenciu zo strany DJI sa Parrot teraz obracia na trh B2B

Parrot zaistil dohodu s americkou armádou o vývoji nového kompaktného drona