Victoria’s Secret ruší tradičnú televíznu šou

Slávna americká značka spodnej bielizne Victoria’s Secret, známa svojou diamantovou bielizňou a anjelskými krídlami, sa rozhodla prostredníctvom hlasu svojej matky-matky L Brands Inc. zrušiť svoju tradičnú výročnú televíznu šou, ktorú spoločnosť dlho považovala za „podstatnú časť identity značky“ a neuveriteľný marketingový úspech “.

Victoria’s Secret ruší každoročnú televíznu šou

Victoria's Secret ruší tradičnú výročnú show ABC kvôli zlým výsledkom

Šou značky, mediálna udalosť vysielaná na ABC každý rok od roku 1995 a dlho oceňovaná fanúšikmi značky pre jej vždy extravagantnú inscenáciu, už nie je. Toto rozhodnutie oficiálne oznámila Leslie Wexner, generálna riaditeľka skupiny L Brands Inc, do ktorej známa značka spodnej bielizne patrí. Chvíľu vnímame slabú sledovanosť posledného vydania a predchádzajúce odhalenie rozhodnutia modelky Shaniny Shaik a záver televíznej šou tiež určitý čas sleduje sériu kontroverzií okolo značky a jej očividnú túžbu prehodnotiť svoju stratégiu. Táto značka, zdôraznená konzervativizmom v súvislosti s nízkou etnickou a fyzickou rozmanitosťou svojich modelov, nechce, aby sa jej ušlo, v období boja so stereotypmi, ktoré prináša módny priemysel..

Victoria’s Secret má strategické pochybnosti

Victoria's Secret ruší decembrovú šou na ABC, pretože spomaľuje

Na začiatku programu mea culpa, ktorý prevádzkuje finančný riaditeľ spoločnosti L Brands Inc. Stuart Burgdoerfer „Veríme, že je dôležité prispôsobiť naše posolstvo súčasnému obdobiu a že to najlepšie ešte len príde“, sa značka Victoria’s Secret musí vysporiadať aj s imidž značky ovplyvnený jej bývalým marketingovým manažérom Edom Razekom. Ten odstúpil po tom, čo jeho komentáre považovali za diskriminačné a v ktorých sa pokúsil vysvetliť svoje odmietnutie predvádzať transgender alebo „plus“ modelky tým, že „prehliadka je predstavením fantázie“. V snahe dobehnúť značku značka odvtedy najala brazílsku transmodelku Valentinu Sampaio.

Značka spodnej bielizne v súčasnej dobe dopláca na politické chyby svojich lídrov ako je Ed Razek

Tvárou v tvár kontroverziám a priemerným výsledkom sa Victoria's Secret vzdáva svojej televíznej šou 2019

Oneskorenie Victoria’s Secret v prispôsobovaní sa súčasným, menej stereotypným štandardom, sa priamo odráža v rastúcej strate rýchlosti predaja a v náraze novej konkurencie, ktorá sa rozhodla pre inkluzívnosť napríklad Savage X Fenty. Pod vedením Rihanny a uznávanej Bellou Hadidovou sa značka, ktorej show NYFW bola začiatkom septembra veľmi zaznamenaná, priamo zamerala na široké publikum, čím sa Normani stala prvým ambasádorom a zdvojnásobila Victoria’s Secret, pokiaľ ide o značku spodnej bielizne..

Rihanna a Savage X Fenty sa chystajú zosadiť z trónu VS

Victoria's Secret platí za strategické chyby a čelí konkurencii moderného Rihanninho Savage X Fenty

Všetky novinky nájdete v našej kategórii Móda & Životný štýl a na našich oficiálny účet na Twitteri.