Koronavírus: Adidas uvádza na trh ochranné štíty

V závode na iniciatívy na podporu boja proti koronavírusu majú výrobcovia tendenciu preorientovať svoje výrobné jednotky podľa svojich schopností. Americké automobilky General Morots, Ford a Tesla teraz sústreďujú svoje úsilie na výrobu umelých respirátorov a na výrobu textilných masiek sa zadáva know-how Louis Vuitton. Za svojou finančnou a logistickou silou úderu sa hlavné značky zameriavajú predovšetkým na bezprecedentnú rýchlosť realizácie, ktorá je možná vďaka ich existujúcim zásobám a výrobným prostriedkom. To je prípad spoločnosti Nike, ktorá tento týždeň predstavila svoj štít na tvár, vyrobený z materiálov z vlastných produktov. V tejto chvíli je to teraz ďalší gigant športového oblečenia, Adidas, ktorý práve predstavil svoje ochranné štíty pre zdravotníckych pracovníkov po celom svete..

Adidas sa pripája k spoločnosti Nike vo výrobe ochranných štítov

Adidas spúšťa výrobu ochranných štítov s 3D tlačiarňou Carbon

Adidas a Carbon sa zameriavajú na 50 000 ochranných štítov týždenne

Po sérii darov rôznym mimovládnym organizáciám sa do tanca zapojil aj nemecký Adidas, ktorý predstavil tvárový štít, vybavenie, ktoré sa stalo kľúčovým v boji proti Covid-19. Na navrhnutie týchto ochranných priezorov opäť pristúpil výrobca zariadenia Carbon, kalifornská spoločnosť špecializujúca sa na 3D tlač, s ktorou Adidas v roku 2017 uzavrel partnerstvo pri vytváraní obuvi FutureCraft 4D.

Adidas používa 3D technológiu vyvinutú s uhlíkovou tlačiarňou

Carbon a Adidas spoločne vytvorili 3D tlačený ochranný štít

Mriežková tlač, ktorá šetrí čas a pohodlie

Duo Adidas x Carbon pre svoje ochranné štíty preto prevzalo koncept svojich 3D tlačených mriežkových štruktúr, pôvodne určených pre podrážky tenisiek. Znížená tlač a znížená spotreba surovín. Dosť na to, aby umožnilo odhadovaný cieľ výroby 50 000 kusov za týždeň, pričom sa smerom nahor reviduje aj výkon a užívateľský komfort.

S cieľom stimulovať výrobu týchto priezorov na celom svete spoločnosť Carbon práve otvorila svoje tlačové súbory, aby sa všetci majitelia svojich 3D tlačiarní mohli zúčastniť operácie, nech sú kdekoľvek..

Carbon zdieľa súbory na globalizáciu operácie

Adidas sa pripája k boju proti koronavírusu uvedením ochranných tvárových štítov s 3D tlačiarňou Carbon

Každý týždeň bude odoslaných 50 000 ochranných štítov

Dvojica Adidas x Carbon sa stretne pri návrhu 3D tlačených ochranných štítov