Vyrobte si vlastné mydlo – najlepšie recepty „roztopte a nalejte“

V silnom objatí každodenného života moderný človek postupne stráca kontakt s prírodou … Dobrou správou však je, že skôr alebo neskôr si to uvedomí! Skutočne z tohto dôvodu je dnes toľko ľudí, ktorí sa obracajú na to, čo je organické a prirodzené, v nádeji, že obnovia stratené spojenie a znovu sa spoja s jednoduchosťou života. Výroba domácich výrobkov z prírodných zložiek je výsledkom tejto dynamiky, ktorá sa vyvíja rýchlosťou prírody a jej stáročných zákonov. Napríklad výroba vlastného mydla sa stáva veľmi bežnou praxou. Túžba po zdravšom živote? Nostalgia po ručne vyrábaných výrobkoch našich babičiek? Gesto starostlivosti o tých, ktorých milujeme? Alebo túžba znova získať užitočnosť našich rúk? … Trochu z toho všetkého súčasne !

Dnes je výroba vlastného mydla jednoduchšia ako kedykoľvek predtým! Zostaňte s nami a nájdite super jednoduché recepty na prípravu

nápady, ako si vyrobiť taveninu a naliať mydlo s mydlovým základom, prírodnými prísadami a esenciálnymi olejmi

Základy výroby tavného mydla & pre 

Tá istá modernosť, ktorá nás núti prerušiť spojenie s prírodou, je však aj tá, ktorá nám ponúka množstvo jednoduchých riešení na výrobu všetkých druhov ekologických produktov. Skutočná revolúcia vo svete domáceho mydla, tavného mydla & for (“melt and pour”) je nepopierateľným zariadením. Na výrobu mydla už nikdy viac nebudete musieť predvádzať chemické znalosti. Dnes je to veľmi jednoduché! Stačí si kúpiť mydlový základ, do ktorého môžete pridať všetky druhy prísad, ktoré sú prospešné pre vašu pokožku. Esenciálne oleje, sušené ovocie, bylinky, lupene kvetov a mnoho ďalších … Tu je niekoľko návodov a návrhov, ktoré vám poskytnú konkrétnejšiu predstavu.

Varovanie – nejedzte! Nie, nie je to zmrzlina … sú to len mydlá v tvare ľadu, ktoré obsahujú všetky druhy pekných lupeňov kvetov

výroba prírodného organického mydla v tvare domácej zmrzliny, priehľadného mydlového základu a aromatických lupeňov kvetov

Mydlo z ružových lístkov – kutilské prekvapenie pre tie najzvláštnejšie ženy v našich životoch

Potrebný materiál:

 • tvarovací mydlový základ
 • čerstvé alebo sušené kvety
 • mydlová forma
 • esenciálne oleje
 • papier alebo pásku, ktoré sa majú použiť ako obal na konci

Výroba:

 1. Ak používate čerstvé okvetné lístky, budete ich musieť 1-2 hodiny sušiť v rúre pri 100 ° C. Sušené okvetné lístky majú výhodu v tom, že si zachovávajú farbu a tvar dlhšie ako čerstvé. Stačí sa z času na čas pozrieť do rúry, aby ste nespálili lístky.
 2. Mydlový základ nakrájajte na malé kúsky. Upozorňujeme, že požadované množstvo mydla sa bude líšiť v závislosti od veľkosti formy na mydlo..
 3. Vložte kúsky mydla do malej žiaruvzdornej misky. Zahrievajte asi 30 sekúnd, potom obsah premiešajte a vráťte do mikrovlnnej rúry na ďalších 30 sekúnd. Takto pokračujte, kým nie je mydlo tekuté. Na konci pridajte asi tridsať kvapiek esenciálneho oleja a naposledy premiešajte, aby ste ho zapracovali do mydla..
 4. Spodnú časť formy prikryte okvetnými lístkami, potom naplňte mydlo až po dno a na vrchu zakončite ešte niekoľkými lístkami. Nechajte vychladnúť 1 až 2 hodiny, čas, kým mydlo stvrdne.

Tu je váš malý aromatický darček, pripravený na použitie! Mydlá zabaľte do pekného farebného papiera a zaviažte stužkou, aby ste získali konečný nádych elegancie.

Sušené lupene ruží, biele roztavené mydlo & zalejeme a éterickými olejmi – ingredienciami potrebnými na výrobu vlastného ochuteného mydla

vyrobte si vlastné mydlo pomocou jednoduchého DIY s mydlom z kozieho mlieka a sušenými lupeňmi ruží

Nádherný ručne vyrobený darček – organické mydlo, ktoré darujete tým, ktorých milujeme

DIY najlepší priateľský darček alebo darček ku dňu matiek, aby ste si vyrobili mydlo z kozieho mlieka a sušené lupene ruží

© helloglow

Zmrzlinové mydlo … nejesť!!! 

Druhý projekt, ktorý vám ukážeme nižšie, je skvelým remeslom pre vás a vaše deti počas letných dní. Deti sa na prázdninách väčšinou nudia, a tak im tento druh aktivity dokonale zaberie voľný čas. Navyše je to veľmi zábavné a jednoduché.

Potrebný materiál:

 • transparentné glycerínové mydlo
 • mydlové farbivo
 • forma na zmrzlinu
 • zmrzlinové tyčinky
 • alkohol
 • sprejová Flaška
 • mikrovlnka
 • nôž a doska na krájanie
 • tepelne odolná misa

Výroba:

 1. Vašou prvou úlohou je opäť rozdeliť blok glycerínového mydla na malé kocky, ktoré potom musíte rozpustiť v mikrovlnnej rúre alebo v kúpeli..
 2. Už tekuté mydlo rozdeľte na tri rovnaké časti a každú nalejte do inej nádoby.
 3. Teraz je to vaše mydlové farbivo. Farby sú na vás, ale vo všeobecnosti, a vy to viete, čím viac farieb, tým chutnejšia bude vaša „zmrzlina“. Farby rozpustite v mydle podľa pokynov výrobcu. Ak chcete svojim mydlám dodať veľmi konkrétnu vôňu, tento krok je na to vhodný čas.
 4. Nalejte prvú vrstvu farebného mydla na spodok formy a pred naliatím druhej vrstvy počkajte, kým stvrdne, ktorá bude mať tentokrát inú farbu. V opačnom prípade riskujete zmiešanie farieb dohromady, čo zničí váš projekt dúhové mydlo. Tu sa bude používať aj alkohol na trenie. Nalejte druhú do fľaše s rozprašovačom a nastriekajte na ňu každú z nasledujúcich vrstiev mydla. Na čo? … Tento postup vám ušetrí výskyt vzduchových bublín a tiež zaručí lepšiu priľnavosť medzi vrstvami mydla.
 5. Kým druhá vrstva mydla stuhne, vložte do nej tyčinku zmrzliny. Potom musíte udržať rovné a vystredené, kým nalejete ostatné vrstvy mydla do formy. Ide o operáciu, ktorá sa opakuje, kým nie sú formy úplne naplnené.
 6. Vložte formu do mrazničky asi na 30 minút. Medzitým v hrnci uvarte trochu vody. Formu nakrátko namočte do vody, aby zmrzlina vyšla z formy a voila.

Nie, stále to nie je zmrzlina! Vyrobte si tieto úžasné dúhové mydlá s deťmi cez letné prázdniny!

návod na výrobu vlastného mydla vo forme na ľad, mydielka v tvare ľadu s polopriehľadnými farebnými vrstvami

© jenniferperkins

Farebné konfety mydlo urobte si sami 

Potrebné materiály a prísady:

 • transparentný glycerínový mydlový základ
 • cítil v rôznych farbách
 • silikónová forma v tvare gule
 • pohár, nôž a lyžica

Výroba:

 1. Prvá vec, o ktorú sa musíte starať, je výroba konfiet. Za týmto účelom najskôr nakrájajte pásy plsti a potom znova nakrájajte na malé farebné konfety.
 2. Znovu zaizolujte malé bloky glycerínového mydla vo svojom mydlovom základe a vložte ich do papierového pohára. Vložte do mikrovlnnej rúry, otvárajte a miešajte každých 10 sekúnd, kým mydlo nezkvapalní.
 3. Naplňte polovicu každého oddelenia vašej formy glycerínovým mydlom, potom naň posypte malé konfety a nechajte ich ponoriť sa do mydla..
 4. Potom naplňte zvyšok obsahu formy na mydlo a navrch dajte znova konfety. Nechajte mydlo stuhnúť (1-2 hodiny). Nech sa páči, bude to tiež skvelý darček pre vašu mamu alebo prečo nie pre vašu najlepšiu priateľku.

Zaujímavý projekt na výrobu priehľadného mydla, zdobeného farebnými filcovými konfetami

výroba transparentného glycerínového mydla s konfetami z farebných plstených pásikov

A ak chcete, aby vaše mydlo bolo bez mydlových prvkov, ako sú tie roztomilé farebné plstené konfety, môžete si vytvoriť mydlovú dekoráciu. Vezmite si napríklad tie úžasné exotické mydlá pre tlač dlaní, ktoré vidíte na fotografii nižšie. Samotné plutvy sú vyrobené z bieleho mydla, ktoré potom zmení farbu pomocou mydlového farbiva. Potom sa vo farebnom mydle izolovala silueta listu. To, čo sme urobili, bolo, že sme z neho jednoducho urobili rezbársky nôž na palmu. Ale nie, neprepadajte panike … toto úsilie nevyžaduje schopnosti skúseného sochára. Nakoniec len do polovice naplňte formu glycerínovým mydlom a vložte mydlovú dlaň dovnútra. Nakoniec trenie alkoholu a to je všetko, čo musíte urobiť.

Mydlové palmy na ozdobu týchto vynikajúcich polopriehľadných mydiel. Ďalší nápad na manuálnu aktivitu na leto

recept na domáce mydlo na vlastnú výrobu, jednoduchý glycerínový základ mydla a ozdoba farebných mydlových paliem

© akailochiclife

Organické mydlo s prírodnými zložkami

Potrebné materiály a prísady:

 • 300 ml roztaveného mydlového základu & na kozie mlieko
 • kôra grapefruitu
 • 1 lyžica maku
 • 10 kvapiek grapefruitového esenciálneho oleja
 • 4 kvapky esenciálneho oleja z mäty piepornej
 • mušľa
 • žiaruvzdorná miska (ak sa chystáte roztopiť mydlo v mikrovlnnej rúre) alebo hrniec a sklenená miska (ak použijete metódu s dvojitým kotlom)

Výroba:

 1. Prvým krokom v tomto návode je nakrájať základ mydla na kocky.
 2. Potom roztopte v dvojitom kotle alebo mikrovlnnej rúre, pričom každých 30 sekúnd dobre premiešajte, aby vám mydlo neuniklo. Pokračujte, kým mydlo nezredukujete do tekutého stavu.
 3. Nalejte do odmerky a pridajte esenciálne oleje, grapefruitovú kôru a mak. Premiešajte, aby sa suroviny premiešali a rozptýlili.
 4. Nakoniec stačí, ak mydlo nalejete do formy a necháte dobre. Bežne to trvá jednu až dve hodiny.

Ak uvažujete o darovaní týchto 100% organických mydiel ako darček, môžete ich previazať peknou stužkou, scrapbookingovým papierom alebo jednoduchou konopnou šnúrkou. To by bol nádherný darček pre ženu, ktorá sa nechá uniesť prírodnou kozmetikou. Mak je vynikajúcim exfoliantom, kozie mlieko má zvlhčujúce vlastnosti a grapefruit je uznávaný ako perfektný spôsob boja proti zafarbeniu pokožky a strate žiarivosti..

Organické mydlo s kozím mliekom, grapefruitovou kôrou a makom

nápad na výrobu mydla z kozieho mlieka s grapefruitovou kôrou a makom

©krásny neporiadok

Na výrobu vlastného organického mydla môžete použiť aj akékoľvek iné prísady. Vľavo (napríklad na fotografii nižšie) si môžete napríklad všimnúť ďalšiu vynikajúcu variáciu mydla z kozieho mlieka (500 g) s 15 kvapkami esenciálneho oleja z pomaranča, 15 kvapkami parfumu z vanilkového mydla a lyžicou pomarančovej kôry. V strede vidíte úžasný návrh pre tých, ktorým je ťažké odolať aróme kávy. Opäť obsahuje mydlo z kozieho mlieka (500 g.), 1,4 šálky mletej kávy a 20 kvapiek extraktu z vanilkového mydla. A na konci napravo vidíte ďalší originálny nápad pozostávajúci opäť z mydlového základu z kozieho mlieka, 2 polievkových lyžíc medu a 3/4 šálky ovsených vločiek. Med má hydratačné vlastnosti a ovos je vynikajúci pre mierne citlivejšiu pokožku a má protizápalové vlastnosti.

Tri veľké variácie organického mydla s prírodnými zložkami, z ktorých každá má prínos pre pokožku

recept na domáce mydlo bez sódy s prírodnými prísadami, pomarančovou kôrou, kávou, medom a ovsenými fľašami, bio kozmetický výrobok

Jednoduché tekuté mydlo na výrobu v dvoch krokoch, troch pohyboch

Potrebné materiály a prísady:

 • 1/8 šálky kastílskeho mydla
 • 2,5 šálky destilovanej vody
 • 10-15 kvapiek esenciálneho oleja

Výroba:

Stačí, ak naplníte dávkovač destilovanou vodou a potom pridáte ostatné prísady. Ako zvlhčujúci doplnok môžete použiť vitamín E alebo kokosový olej.

A tu je návod, ako si vyrobiť tekuté mydlo pomocou 3 jednoduchých prísad

recept na domáce mydlo bez sódy s Casille mydlom z destilovanej vody a esenciálnych olejov

© boxwoodavenue

Páni, je to veľmi jednoduché, však? A tým, ktorých už unavuje vidieť ruky poškodené komerčnými prostriedkami na umývanie riadu, adresujeme nasledujúcu myšlienku ….

Už žiadne chemikálie, vyrobte si vlastný prací prostriedok! … Šetrná starostlivosť o vašu pokožku

Potrebné materiály a prísady:

 • 1 šálka neparfumovaného kastílskeho mydla
 • 2 polievkové lyžice roztoku sódy
 • 1/2 šálky vody
 • 25 kvapiek levanduľového esenciálneho oleja
 • 20 kvapiek citrónového esenciálneho oleja
 • dávkovač mydla
 1. 2 polievkové lyžice roztoku sódy rozpustite v pol šálke horúcej alebo vriacej vody za stáleho miešania, kým sa úplne nerozpustí. Upozorňujeme, že ak máte problémy s rozpustením sódy, možno budete potrebovať destilovanú vodu..
 2. Pridajte šálku neparfumovaného kastílskeho mydla do zmesi vody a sódy a premiešajte. Ak zmes nemá hladkú konzistenciu mydla, použite mixér.
 3. Pridajte esenciálne oleje a znova premiešajte. Levanduľa je skvelá pre vaše ruky, pretože má zjemňujúci a upokojujúci účinok na pokožku a citrón má naopak antiseptické vlastnosti..
 4. Nalejte do dávkovača mydla a ste pripravení umývať riad bez obáv z následkov.

Čistiaci prostriedok na riad, ktorý má vlastnosti mydla – recept, ktorý zaistí optimálnu ochranu vašich rúk

vyrobte si domáce mydlo na umývanie riadu s kastílskym mydlom a esenciálnym olejom z citrónu a levandule

© abeautifulmess

A tu je video, ktoré vám poskytne ďalší skvelý nápad na recept na organické mydlo.

Ručne vyrobené mydlo s kyticou čerstvých byliniek

výroba mydla s prírodnými bylinkami na polopriehľadnom základe s kokosovým olejom

Perfektný nápad na darček ku Dňu matiek – výroba mydla z kozieho mlieka ozdobeného sušenými plátkami pomaranča 

príklad darčeka ku dňu matiek, ktorý si vyrobíte, organické mydlo z kozieho mlieka a plátky pomaranča

Nie, toto nie je šiška! ….

zaujímavý projekt na výrobu mydla v tvare šišky, šišky s ružovou polevou a sladkého posypu

Nie, toto nie je koláč! …

recept na domáce mydlo v tvare plátku koláča s ružovou vrstvou a bielou vrstvou s imitáciou crème fraiche a jedlými perlami

… a to buď

výroba mydla v tvare farebného koláča, ručná aktivita pre teenagerov a dospelých, darčekový projekt pre najlepšieho priateľa

príklad organického mydla z kozieho mlieka so sušenými lupeňmi ruží, jednoduchá a rýchla ručná činnosť

Zelené listy zvečnené v priehľadnom mydle, ako keby to bol blok ľadu

vyrobte si vlastné mydlo z priehľadného glycerínového mydla a zelených listov vo vnútri

recept na domáce mydlo bez sódy, mydlo z kozieho mlieka s farebnými kúskami mydla vo vnútri, vzor terrazo

A takto si vyrobiť mydlo na Valentína. Himalájska soľ je vynikajúcou prísadou do vášho mydla

organické mydlo z kozieho mlieka v bielej a ružovej farbe s himalájskou soľou a esenciálnym olejom, ručne vyrobený valentínsky darček

vyrobte priehľadné glycerínové mydlo s farebnými kúskami mydla v geometrických tvaroch

vyrobte si vlastné mydlo s medom a orieškami, nápad na ľahkú a rýchlu ručnú činnosť, organický výrobok s prírodnými prísadami

výroba mydla v bielom mydlovom základe zafarbenom na ružovo s farebnými mydlovými písmenami

Vyrobte si priehľadné mydlo s ovsenými vločkami a citrónovou kôrou – originálne organické riešenie

DIY projekt na výrobu polopriehľadného mydla z citrónovej kôry a ovsených baniek

jednoduchý a rýchly recept na domáce mydlo, glycerínové mydlo, purpurové a levanduľové farbenie, prírodná starostlivosť o telo

valentínsky darček na vlastnú výrobu, malé ručne vyrobené mydlo v tvare srdca s vyrytým nápisom

originálny nápad vyrobiť mydlo v tvare farebného tukana, vyrezávané figúrky zvierat

originálny darček k narodeninám, ktorý si vyrobíte, pomarančový tekvicový koláč a biele crème fraîche

Ľahký kutilský nápad na leto – kutilské mydlo pripomínajúce plátky vodného melónu

výroba mydla v tvare melónu so zelenou, bielou a červenou vrstvou a semenami

zmrzlina s dúhovou raketou modrej, bielej a červenej farby na ľadovej tyčinke, jednoduchá výroba mydla

ako si vyrobiť mydlo s melónovým alebo jahodovým vzorom s červeným farbivom a práškovými kresbami

recept na domáce drahokamové mydlo, malé farebné mydlá v tvare drahého kameňa vo formách

ručne vyrábané mydlo v tvare ananásu v ananásovej forme zelenej a žltej farby, jednoduché a rýchle kutilstvo

Super kreatívne detské mydlo – figúrky malých zvieratiek, ktoré sa zdajú byť plnené týmto priehľadným mydlom

transparentné glycerínové kutilské mydlo s plastovými figúrkami zvierat vo vnútri

výroba mydla so vzorom hromotluka a železného muža v konkrétnej forme, manuálna aktivita pre deti, mládež

domáce mydlo s bielymi základnými písmenami a zmiešanými farbami s mramorovým efektom, jednoduchá manuálna aktivita pre dospelých

originálny darček pre najlepšieho priateľa v malých kúskoch farebného mydla usporiadaný v ozdobenej banke

Vyrobte si kvetinové mydlo v tvare ruže – fantastický darček, ktorý darujete ženám vo svojom živote

mydlo z bionového kozieho mlieka s ružovým farbivom v tvare ružového kvetu a esenciálnym olejom z ruže a levandule

jednoduché DIY na výrobu mydla na bielom základe s farbivami, šesťuholníkové figúrky s farebnými kúskami mydla

transparentné diy mydlo s farebnými geometrickými kúskami mydla, vyrobte si originálne mydlo

DIY drahokamové mydlo, drahokam s rôznymi farebnými figúrkami, výroba originálneho mydla

Vyrobte si vlastné mydlo s prímorskými vzormi na mimoriadne leto

prírodné mydlo na výrobu s vrstvami farebného mydla a ozdobou figúrok morských zvierat a bielymi plastovými perlami

priehľadné mydlo s hračkou vo vnútri, nápad na jednoduché a rýchle detské mydlo

príklad kutilského broskyňového mydla, ktoré je vyrobené z extraktu z broskyňového oleja, darček pre ženu

urob si svojpomocne brusnicové mydlo, jeden biely základný a jeden červený základný náter, rýchle a jednoduché DIY

malé mydlo so škoricou a bambuckým maslom, vianočný darček na vlastnú výrobu, diy mydlo s prírodnými prísadami

kokosové a vápenné mydlo, letná manuálna aktivita pre mládež a dospelých, domáce mydlo ponúkame ako darček pre domácich majstrov

ručne vyrábané levanduľové mydlo, rýchla a jednoduchá ručná činnosť, bio kozmetika

obývacia izba v tvare farebnej makarónky, nápad na domáce mydlo na narodeniny alebo ku dňu matiek

priehľadné ručne vyrobené mydlo s umelou sukulentnou rastlinou vo vnútri, ručná aktivita pre teenagerov a dospelých

nápad na mydlo z kozieho mlieka a levandule tesné jednoduchou šnúrkou, ručne vyrobené mydlo, ktoré môžete darovať ako narodeninový darček pre domácich majstrov

Kaktusový vzor je obzvlášť populárny v posledných rokoch! Tu sú ručne vyrábané mydlá v tejto forme

myšlienka malého kutilského mydla v tvare farebného kaktusu, obľúbený letný vzor, ​​manuálna aktivita pre dospelých v lete, teenager, dieťa

priehľadné mydlo s postavou zvierat vo vnútri a farebnými dekoráciami, projekt DIY easy DIY

vyrobte si vlastné zmrzlinové mydlo v zmrzlinovej forme a drevenej zmrzlinovej tyčinke, svojpomocne vyrobený domáci kozmetický výrobok

myšlienka farebného základného mydla a sušených prírodných byliniek, predstava ľahkej a rýchlej ručnej činnosti