Úspešná dekorácia v eklektickom štýle – potešenie a výzva, ktorú je potrebné splniť

V dnešnej dobe je rozloženie silne prepojené s jeho dekoratívnym aspektom a každý kus nábytku alebo doplnku musí byť zvolený podľa atmosféry, ktorú chcete vytvoriť. Rozhodnúť sa, ako si vyzdobiť obývačku, jedáleň alebo spálňu, je však stále častejšie. Veľká rozmanitosť štýlov a dostupných produktov vzhľadom na dlhú históriu dizajnu spochybňuje náš výber nábytku a príslušenstva. Niet divu, že eklektické zdobenie je v dnešnej dobe také obľúbené. Možno ste videli fotografie šumivých prostredí, kde sa stretáva recyklovaný nábytok, jedinečné umelecké diela a objekty v žiarivých farbách. Sme zvádzaní myšlienkou miešania konceptov a vkladania dekoratívnych akcentov z rôznych období. Na rozdiel od bežnej koncepcie však dekoráciu v eklektickom štýle nie je také ľahké vytvoriť. Nestačí hromadiť kúsky vedľa seba postaveného charakteru. Preto si kladieme otázku: Е Existujú nejaké pravidlá na vytváranie eklektického dekoru ?

Moderná vintage obývačka s marockými prvkami

oranžová čalúnená pohovka, béžový puf, béžové stolné žiarovky, veľké okno, lampové stropné svetlo

Navrhnúť interiér v eklektickom štýle neznamená zaplniť priestor nábytkom, predmetmi a textíliami z rôznych prúdov a kultúr. Je pravda, že máte slobodu vytvárať neobvyklé kombinácie a vnášať do svojho interiéru hravé predmety, ale pri začatí interiérových prác je vždy potrebný dizajn. Z tohto dôvodu vám tu ponúkame niekoľko rád, ktoré vám uľahčia výber, a prevedú vás návrhom a implementáciou vašej vnútornej dekorácie v eklektickom štýle..

1. Eklektika neznamená disharmóniu. Môžete kombinovať štýly, ale musíte to robiť opatrne. Ak ste novým tvorcom eklektického rozloženia, nenechajte sa rozmaznávať výberom. Obmedzte sa na jeden štýl a zvážte pridanie niekoľkých anachronických vzorov. A aj keď inštalujete nábytok z rôznych období, nechajte prevládať jeden zo štýlov. Je veľmi trendové miešať škandinávsku výzdobu s industriálnym duchom. Útulný interiér v dreve a bielej farbe pojme nábytok v dielni, ako je napríklad masívna polica na knihy, oceľový stôl alebo príležitostný kus dreva a železa..

Obývacia izba z polovice storočia zariadená v eklektickom štýle

malá umelecká obývačka, modrá pohovka a kreslo v štýle polovice storočia, nízky príborník, staré podlahové lampy, strapcová stropná lampa

2. Musíte vytvoriť určitú konzistenciu medzi prvkami v interiéri. Vykonajte to pomocou farby alebo iného opakujúceho sa prvku. Pri dekorácii v eklektickom štýle bude dobré zvoliť jednu alebo dve témy, na ktorých stavať, aby ste vytvorili harmonickú atmosféru. Téma môže súvisieť s farbami a materiálmi. Vyberte napríklad neutrálnu farbu na steny a na rozloženie použite svetlé farby. Ďalšou variáciou je predstaviť niekoľko predmetov vyrobených z prírodných materiálov, ktoré medzi sebou dobre komunikujú. Môžete použiť teakový koreňový nábytok, vlnené podložky, ľanové a bavlnené obliečky na vankúše a prikrývky alebo ozdobiť vázami a taburetkami z prírodného vlákna. Dekor sa tak stane tematickým a teplým.

Eklektický štýl je vytvorený kontrastom materiálov a peknou abstraktnou maľbou

interiér v štýle chaty s veľkým abstraktným obrazom, dvoma rustikálnymi lustrami, obkladom steny z prírodného kameňa

3. Pri zdobení eklektického interiéru je ústredný bod nevyhnutnosťou. Aj vo veľmi malej miestnosti môžete vytvoriť ohnisko s veľkým efektom. Pomocou jedného predmetu je možné zaviesť anachronickú tému pri preberaní motívov, ktoré sa v miestnosti opakujú. Ak je váš dekor rozjasnený niekoľkými jasnými farbami, pekný etnický obraz môže dekor nádherne doplniť. Často sa stáva, že moderná obývačka alebo spálňa má priemyselný alebo remeselný luster, ktorý z neho robí špeciálny predmet, ktorý osvetľuje výzdobu. Ak sa vám páči myšlienka zdobenia peknými a kvalitnými predmetmi, pozývame vás na preskúmanie bohatej zbierky osvetlenia na svietidlo.fr – Európsky líder v predaji žiaroviek a osvetlenia všetkých štýlov. Nájdete tu kúsky kombinujúce dizajn a funkčnosť v perfektnej kvalite.

Zostaň veľmi spoltradícia s pôsobivým leskom

príborník z polovice storočia, vyblednutý koberec, drevené a textilné lavice, okrúhle hniezdne stolíky, veľký luster a veľké zrkadlo

4. Farba a textúra sú organicky príbuzné forme. Nech už je váš nápad na zdobenie akýkoľvek, spoľahnite sa na princípy symetrie a rovnováhy. Používajte nábytok podobných tvarov. To znamená, že môžete prejsť na rovné alebo zakrivené čiary a položiť jeden alebo dva kusy iného tvaru, aby ste rozbili monotónnosť. Využite výhody zaujímavých tvarov na energizáciu priestoru – špirála, pologuľa, cik -cak, kosoštvorec, elipsa, trojuholník. Atraktívny dizajnový doplnok, akým je napríklad inovatívny stôl so špecifickým tvarom, bude príjemným akcentom vášho interiéru. Malé bočné stolíky, ktoré majú veľké praktické využitie, sú tiež skvelým detailom v interiérovom dizajne.

Vintage, etnické a priemyselné prvky v kombinácii so štýlom

5. Funkčnosť je všetko. Nezabudnite na rozloženie nábytku a správne proporcie. Toto je prvý krok k vytvoreniu útulnej a pokojnej atmosféry. Aj keď budete chcieť predvádzať veľa zo svojho umenia, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zvoliť umiestnenie nábytku s ohľadom na priestor. Nepreplňujte interiér. Zaistite dobrý obeh a ľahký prístup ku všetkým dôležitým položkám v miestnosti. Vyhnite sa umiestneniu nábytku kontrastnej výšky vedľa seba. Na harmonizáciu línií inštalujte vyššie kusy k sebe. Neumiestňujte nábytok pred okná. Pre malé priestory je lepšie nainštalovať rovnú pohovku ako uhlovú. Nezabudnite tiež na pomocný nábytok, ktorý môžete ľahko odložiť.

Štýlová obývačka plná pekných dekoratívnych prvkov

Škandinávsky dekor s industriálnymi prvkami, umocnený obrovským kvetinovým plagátom – bezchybný eklektický štýl