Kúpeľňové trendy 2020 – 5 najdôležitejších prvkov v dekorácii kúpeľne v tomto roku

Časy, keď bola kúpeľňa len prechodným miestom pre naše každodenné toalety a uponáhľané malé sprchy, sú preč. Dnes je v kúpeľni viac ako kedykoľvek predtým rozhodnuté nárokovať si status miestnosti ako takej. A ako taký je stále častejšie predmetom rekonštrukčných prác zameraných na jeho premenu na malý raj pohodlia a relaxácie v domácnosti. Na to, aby sme v tomto projekte uspeli, je však nevyhnutné uvedomiť si každý nový dizajn a trend v kúpeľni 2020. Potom vám dáme malú pomocnú ruku tým, že predstavíme našich 5 najlepších trendov, ktoré budú mať tento rok vietor v plachtách..

Kúpeľňový trend 2020 – zamerajte sa na moderný, minimalistický a rafinovaný štýl

otvorená sprcha industriálny elegantný štýl jednoduchá kúpeľňa s betónovou stenou, podlahy z kúpeľne z tmavého dreva

Drevená kúpeľňa vytvára v prírode zenovú atmosféru

Ak snívate o premene svojej kúpeľne na zónu pokoja, relaxu a sprostredkovania, drevo by bolo vašim prvým spojencom. V nábytku, stenových paneloch alebo podlahách do kúpeľne dnes drevo víťazí vo vlhkých miestnostiach a nielen. Čo tomu bráni? A nebojte sa predovšetkým! Dnes existuje celý rad drevín celkom vhodných do vlhkých priestorov, pričom hydroizoláciu materiálu zlepšujú rovnako účinné úpravy. Aby sa Zenový pocit ešte viac posilnil v prírodnej kúpeľni, niekoľko rastlín dokonale doplní náladu. Láska k dotykom zelene v kúpeľni sa zmenila na šialenstvo, ktoré vybuchlo na sociálnych sieťach, čím sa štýl mestskej džungle stal trendom dekorácií..

Zenová kúpeľňa s malými nádychmi zelene

Biele a drevené nápady do kúpeľne s nádychom zelene, drevené podlahy do kúpeľne, vstavaná vaňová sprcha

Podkrovná kúpeľňa v bielej farbe a dreve – kľúč k vytvoreniu svetlej kúpeľne

biela kúpeľňa a drevo na prilákanie svetla, ako zariadiť podkrovnú kúpeľňu

Voľne stojaca vaňa – stredobod v kúpeľni

Keďže kúpeľniam je stále viac priestoru, pribúdajú k nim nové dekoratívne prvky a ďalšie, považované za zastarané a nepotrebné, sa vracajú. Tento trend zosilnenia kúpeľne uvoľnil priestor pre vaňu, ktorá už nie je odsunutá do rohu miestnosti. Hovoríme o voľne stojaca vaňa, často tróni v strede, aby plnil úlohu ústredného bodu pozývajúceho na dlhý relaxačný kúpeľ. Noblesse zaväzuje, že dôležitosť voľne stojacej vane sa odráža v jej dizajne, ktorý je stále elegantnejší, rafinovanejší a prepracovanejší, ako keby ospravedlňoval svoje miesto..

Voľne stojaca vaňa – perfektný relaxačný priestor !

kúpeľňa s voľne stojacou vaňou v strede, príklad veľkej luxusnej kúpeľne v minimalistickom a elegantnom štýle

Čierna kúpeľňa s grafickými prvkami

Pokiaľ ide o farebnú schému, tento rok sú trendom tmavé tóny vrátane čiernej na prvom mieste. A keďže celkový vzhľad čiernej farby od podlahy po strop a dôrazne odrádzame, pokúsime sa znížiť jej príliš výraznú intenzitu spárovaním s bielou, ktorá je často nepoškvrneným odtieňom. Táto klasická kombinácia, ktorá sa teší známosti určitej hodnoty v dekorácii, by mala za následok grafický, elegantný a rafinovaný interiér, ako ich máme v roku 2020 radi.

Je to však samotný spôsob podávania farieb, ktorý by určil tón pri interpretácii tejto grafiky. Kúpeľňa v čiernej a bielej farbe (alebo v inej neutrálnej farbe) spojená s minimalistickými, rafinovanými a dizajnovými kusmi nábytku by bola zárukou moderného interiéru. Pre vintage elegantnú stránku sa zameriame na biele dlaždice metra na stenách a šachovnici na podlahu. Na pozvanie industriálneho štýlu by človeka napadlo zarámovať niekoľko dekoratívnych prvkov v čiernej farbe – od zrkadla po sklenenú stenu a toaletný stolík, ktoré sa často dajú vidieť s čiernym kovovým rámom. Môžete tiež nájsť veľa kusov nábytku tohto štýlu my-bette.com ktorá ponúka všetky druhy riešení zariadení z remeselne zosilnenej ocele a titánu a 100% prírodné.

Grafická kúpeľňa s elegantnými industriálnymi akcentmi – riešenie, ktoré je tak moderné, ako aj triezve

grafická kachľová kúpeľňa v čiernej, hnedej a bielej farbe, kúpeľňový nábytok v dreve, malá vstavaná vaňa

Žltý nástenný pútač oka prinesie trochu farby a radosti

žltá farba na stenu do kúpelne s obdĺžnikovým zrkadlom a bielou skrinkou, drevená podlahová krytina, vaňa zabudovaná do podlahy

Metalické povrchové úpravy pre elegantný a moderný nádych

V prípade, že ste sa rozhodli, že vaša kúpeľňa je v neutrálnom pásme, pravdepodobne budete potrebovať nejaké pútavé akcenty, aby ste upútali pozornosť. Ešte lepšie je, ak môžu miestnosti dodať elegantnejší a elegantnejší vzhľad a prečo nie ani veľmi jemnú poznámku o luxuse. To je efekt, ktorý vytvárajú kovové akcenty, ktoré už nie sú obmedzené na slávne ružové zlato, ktoré bolo pred niekoľkými rokmi tak obľúbené. V súčasnej dobe hráme na rafinovanom vzhľade mosadze a medi, aby sme obliekli umývadlá, batérie a dokonca aj veľmi malé detaily, ako sú napríklad úchytky..

Dizajnová mosadzná lampa s kovovým povrchom

sivá a biela kúpeľňa so sklenenou stenou, sprchovým kútom a voľne stojacou vaňou, sivá stena, lairónový akcent

Chuť na nepravidelnosť – trend kúpeľne do roku 2020 inšpirovaný asymetriou

Súčasná kúpeľňa je ďalšou kúpeľňou, ktorá sa láme so symetrickými tvarmi a lineárnou štruktúrou, aby preskúmala ďalšie horizonty. Hranaté a vystupujúce línie, geometrické a často zaoblené tvary, krytiny, ktoré predstavujú reliéf, sú a preto budú v kúpeľni veľmi obľúbené. Hovoríme o inovatívnom hnutí, ktoré sa prejavuje ako v nábytku, ktorý má neobvyklé formy, tak aj v doplnkoch vrátane zrkadiel. Ten predstavuje tvary, ktoré sú často surrealistické – dokonalá ozvena funkčnosti súčasných spojených zrkadiel..

Stena s reliéfom vytvára vizuálne prerušenie 

sivá a biela kúpeľňa s reliéfnou stenou, minimalistické nápady na výzdobu kúpeľne s veľkým sprchovacím kútom