Najlepších 10 základných doplnkov na varenie doma

Karanténne obdobie dramaticky zmenilo náš život. Vždy sa však dá nájsť niečo pozitívne z takejto situácie. Či už je to napríklad kvôli zatváraniu reštaurácií alebo väčšine času stráveného doma, veľa ľudí objavilo kuchárske umenie. Ak patríte k tým ľuďom, viete, že v kuchyni existujú určité nástroje, bez ktorých sa nezaobídete. Nie ste si istí, ktoré presne? Takže sme tu, aby sme vám poskytli stopu! V tomto článku naša redakcia predstavuje 10 základných doplnkov na varenie doma.

Urobte si čas v kuchyni ešte príjemnejším

kuchynský riad visí z koľajnice nad pultom plným škatúľ

Kuchynská zástera

Dokonca aj profesionáli v kuchyni môžu spôsobiť neporiadok – postriekanie olejom, príležitostné vyliatie atď. To všetko môže rýchlo zanechať škvrny na vašom oblečení a niektoré z nich môžu byť poriadne tvrdohlavé. Aby ste tomu zabránili, majte a zástera na varenie Vysoká kvalita. Absorbuje všetku špinu a zanechá vaše oblečenie neporušené.

Počnúc dobrou zásterou, ako je táto, je pohodlie v kuchyni zaručené

dobrá kožená zástera s vreckami a šnúrkami

Škrabka na zeleninu

Jednou z najpoužívanejších kuchynských pomôcok je škrabka na zeleninu. Používa sa predovšetkým na lúpanie koreňovej zeleniny, ako je mrkva, zemiaky a repa. Navyše sa dá použiť aj na výrobu zeleninových rezancov, keď nemáte špirálový rezací stroj.

Domáca kuchyňa nemôže byť bez škrabky

mrkvové šupky v miske vedľa škrabky na zeleninu

Malý i veľký kuchynský nôž

Tieto dva nože stačia na inovátora v kuchyni. V skutočnosti s nimi môžete urobiť takmer čokoľvek. Pomocou veľkého noža môžete rýchlo nakrájať zeleninu a mäso. Malý vám umožní byť presnejší. Musíte sa len uistiť, že nože pohodlne padnú do dlane. Za týmto účelom ich nezabudnite pred okamihom nákupu otestovať.

Odporúčame tiež nákup ostriaceho noža na vaše nože

originálny kuchynský nôž kropí kvapky vody na drevený povrch

Odmerné banky, odmerky a lyžice

Nemôžeme zanedbať úlohu týchto základných nástrojov pri používaní presných množstiev pre naše recepty. Našou hlavnou radou je začať odmerkami a šálkami (pre suché alebo tekuté výrobky). Potom pridajte dvojitú odmerku. Prečo dvojnásobok? Pretože sa ľahšie skladuje a pretože ho nebudete musieť pri varení vždy prať.

Bič

Dobrá šľahačka je mimoriadne dôležitá, aj keď často nevaríte. Zmes pre vaše koláče bude nepochybne hladká. Navyše môže vo väčšine situácií nahradiť ručný alebo stolový mixér (keď šľaháte vajíčka alebo dobrú emulznú zálievku). Áno, vyžaduje to trochu viac úsilia ako elektrické zariadenia, ale tiež to zaberá oveľa menej úložného priestoru..

Cieľom je vziať jednoduchý pohyb ruky a zosilniť ho tak, aby sa vo vnútri misky vytvorilo čo najviac pohybu. 

dve ruky strúhajúce pomarančovú kôru nad miskou

Ručné strúhadlo

Toto príslušenstvo vám bude veľmi užitočné pri rôznych veciach. Umožňuje nám vyrábať lupienky z citrusovej kôry, škrabať celé kešu oriešky alebo do rizota pridať najemno nastrúhaný parmezán. Nedá sa nahradiť tradičným strúhadlom a budete ho potrebovať pomerne zriedka, ale v časoch, keď je potrebný, je prakticky nenahraditeľný..

Všetci milujeme vôňu čerstvo nastrúhaného syra nad teplým jedlom

muž v zástere škrabajúci syr na panvici s cestovinami

Cedník alebo odkvapkávač

Kuchynský nástroj, ktorý používame na scedenie uvarených cestovín, ale nielen! Kovový cedník môžete použiť na varenie zeleniny alebo na umývanie šalátov. V skutočnosti budete prekvapení, ako často sa jeho služby v kuchyni využívajú.

Drevená lyžička

Neexistuje viac základného kuchynského príslušenstva ako drevená lyžica. Je veľmi účinný pri použití kovových hrncov alebo panvíc, pretože nepoškodzuje ich povrch. Táto pomôcka nám pomáha aj v prípadoch, keď pripravujeme dezerty ako crème brûlée alebo zmrzlinu. Umožňuje skontrolovať ich konzistenciu.

Použite drevené lyžice na med, aby si zachovali všetky vitamíny 

vareška plná medu s oranžovým pozadím

Silikónová alebo gumová stierka

Dobrá silikónová stierka je ideálna na škrabanie misiek cesta, karamelizáciu cibule, varenie praženice a mnoho ďalších. Navyše nepoškriabe hrnce a panvice ako ostatné kuchynské potreby. Pri kúpe gumenej stierky však buďte opatrní. Uistite sa, že si vezmete taký, ktorý odolá vysokým teplotám, keď príde do kontaktu s vyhrievanými nádobami..

Otvárač na konzervy

Slúži iba na jednu vec, ale nič iné ho nemôže v tejto úlohe nahradiť. Ak často používate fazuľu z konzervy alebo jete tuniaka, určite to budete potrebovať..

Teraz je čas vziať si kuchynské doplnky a vytvoriť svoje najlepšie kulinárske majstrovské diela

rozbité vajíčka v kope múky na pulte vedľa šľahača a varešky varenia doma