Trend galaxie alebo ako si vyrobiť „mimozemský“ narodeninový koláč

Mimozemšťan, spôsobuje ti to sen? Máte radi vesmírnu vedu? Stačí sa pripojiť k hnutiu galaxií, ktoré Pinterest nedávno pomenoval ako jeden z top trendov roku 2020 v oblasti dekorácií, tetovania a dokonca aj pečenia. Galaxická torta, králi kozmických dezertov a narodeninová tyčinka, vás s neporovnateľnou originalitou pošlú priamo do vesmíru. Nie je potrebné premýšľať, čo robiť ako tortu k narodeninám s tematikou galaxie. Nájdite naše recepty na výrobu najlepšej dekorácie narodeninovej torty v galaxii so zrkadlovou polevou alebo maslovým krémom, aby bolo ešte jednoduchšie.

Galaxický dezert … pretože existujú tieto trendy, ktoré sa prejavujú aj v cukrárskom sektore.

niekoľko nápadov, ako vyrobiť originálny galaxický koláč so zrkadlovou polevou alebo krémovou polevou v modrej, ružovej, fialovej, hviezdicovej výzdobe, farebných loptičkách

Ako vyrobiť originálny galaxický koláč so zrkadlovou polevou ?

Ingrediencie na výrobu piškót

 • 1 šálka (240 ml) mlieka
 • 6 vaječných bielkov pri izbovej teplote
 • 2 1/4 šálky (270 g) múky
 • 4 čajové lyžičky prášku do pečiva
 • 1/2 čajovej lyžičky soli
 • 3/4 šálky (170 g) masla
 • 1 2/4 šálky (250 g) bieleho kryštálového cukru
 • 1 vanilkový lusk (alebo 1 čajová lyžička vanilkového extraktu)

Ingrediencie na maslový krém:

 • 1 1/2 šálky (340 g) masla
 • 4 1/2 šálky (540 g) práškového cukru
 • 1/4 čajovej lyžičky soli
 • 2 vanilkové lusky (alebo 2 polievkové lyžice vanilky)
 • 2 lyžice mlieka

Prísady na výrobu zrkadlovej glazúry

 • 3/4 šálky (180 ml) studenej vody
 • 7 1/2 (35 g) lyžičiek práškovej želatíny
 • 2 šálky (350 g) bielych čokoládových lupienkov
 • 1 1/2 šálky (300 g) bieleho cukru
 • 3/8 (90 ml) pohára vody
 • 3/4 šálky (245 g) kukuričného sirupu (alebo jeho náhradky – javorový, agávový, ryžový alebo medový sirup)
 • 3/4 šálky (245 g) sladeného kondenzovaného mlieka

Podrobný recept krok za krokom na úspešný koláč z galaxie so zrkadlovou glazúrou

čo robiť ako narodeninovú tortu pre galaxiu, poleva so zrkadlovým odrazom v ružovej, modrej a fialovej farbe s bielymi nádychmi

Príprava:

Ako pripraviť piškótu (môžete použiť tento recept alebo si pripraviť obľúbenú piškótu):

 1. Dva plechy (priemer 20 cm) vystelieme papierom na pečenie, spodkom vykrojíme dva kruhy rovnakého priemeru a po stranách pásiky široké 5 až 7 cm. Plechy na pečenie zľahka namažte, aby lepšie prichytili papier na pečenie.
 2. V menšej miske vyšľaháme bielky a mlieko. Okrem toho odíďte.
 3. V ďalšej menšej miske zmiešajte múku s práškom do pečiva a soľou. Dobre premiešajte a odstavte.
 4. Ručným mixérom zmiešajte maslo a cukor na stredných otáčkach, kým nedosiahnete krémovú konzistenciu. Pridajte vanilku a znova premiešajte, kým sa nezmieša. Postupne pridávajte suché prísady a tekutú zmes, pričom ich striedajte. Miešajte, kým nebude konzistencia hladká a homogénna.
 5. Na výrobu plienkovej torty rôznych farieb použite čierne, biele, ružové a modré potravinárske farbivo. Cesto rozdelíme medzi dve veľké a dve menšie misky. Do dvoch veľkých misiek pridajte biele potravinárske farbivo a čierne potravinárske farbivo a potom do dvoch malých misiek ružovú a modrú.
 6. Cesto rozdeľte na dva plechy na pečenie a opatrne nakreslite vzor, ​​ktorý sa vám páči, ale bez prílišného miešania farieb..
 7. Pečte asi pol hodiny alebo kým špáradlo nevyjde suché.
 8. Vyberte z rúry a nechajte asi desať minút vychladnúť na plechoch, potom preveďte na mriežku a počkajte, kým úplne nevychladne.

Ako urobiť krémový krém (môžete použiť tento krém alebo si pripraviť svoj obľúbený krémový recept):

 1. Maslo šľahajte asi dve minúty alebo kým nie je nakrémované ručným mixérom. Postupne pridajte pohár cukru a miešajte na nízkych otáčkach, kým nezískate hladkú konzistenciu. Nalejte soľ a premiešajte, potom pridajte vanilku a mlieko a šľahajte, kým nie sú hladké a ľahké. Krém rozdeľte do 4 šálok a obsah každého zafarbite iným odtieňom potravinárskej farby – čiernou, bielou, ružovou a modrou. Krém nalejeme do cukrárskeho vrecka.
 2. Aby ste potom piškótu natreli krémom, každú vrstvu piškóty potrieme krémom, pomocou stierky a točne na koláč. (Ten vám pomôže rovnomerne rozložiť krém a vytvorí hladkú, bezchybnú vrstvu). To isté urobte, aby ste boky torty pokryli krémom – tentokrát umiestnite stierku kolmo na koláč a otočte otočný tanier, aby sa krém rovnomerne rozložil..
 3. Koláč necháme odležať v mrazničke asi hodinu, aby bol krém dostatočne pevný, aby sa do neho zmestila poleva bez toho, aby sa rozpustil..

Ako vyrobiť zrkadlovú polevu:

 1. V malej miske zmiešajte 3/4 šálky vody so želatínou a dobre premiešajte. Nechajte pôsobiť asi desať minút alebo kým nebude mať pevnú konzistenciu.
 2. Umiestnite biele čokoládové lupienky do veľkej misy a odstavte.
 3. 3/8 šálky vody, cukru a kukuričného sirupu zohrejeme na strednom ohni a privedieme k varu. Potom dusíme 2-3 minúty.
 4. Odstráňte z ohňa, nalejte želatínu a kondenzované mlieko a dobre premiešajte. Nalejte čokoládovú polevu, prikryte uterákom a nechajte stáť asi desať minút.
 5. Potom rozmixujte ponorným mixérom do hladka a bez hrudiek. Polevu rozdeľte na 5 šálok – 2 väčšie a 3 malé. Do jednej z veľkých misiek vložte egyptskú modrú a tmavomodrú (pomer 3: 1). Do druhej veľkej misky vložte modrú a čiernu (rovnaké množstvo). Do zvyšných malých misiek opäť dajte fialovú, ružovú a egyptskú modrú.
 6.  Plech vyložíme papierom na pečenie a vložíme vázu hore dnom a do stredu. Vyberte koláč z mrazničky a naň položte vázu. Poznámka: Teplota vašej polevy musí dosiahnuť 32 ° C, nesmie ich prekročiť ani byť nižšia. V opačnom prípade by poleva bola príliš tekutá (ak je príliš horúca) alebo by nemohla pretekať na torte (ak je príliš studená).
 7. Nalejte modrú z prvej veľkej misky do tmavšej modrej z druhej misky a opatrne nakreslite niekoľko vzorov, ale bez miešania farieb. Nalejeme na koláč a necháme bežať, kým nie je celý koláč zosklovatený. Zalejte modrú, ružovú a purpurovú polevu (pomocou lyžice) znova, aby ste vytvorili zriedené vzory galaxií.
 8. Opatrne ním prejdite špachtľou, aby sa farby zjemnili.
 9. Ozdobte jedlým perlovým práškom a bielym potravinárskym farbivom, aby ste ešte viac zvýraznili vzor galaxie.
 10. Necháme odstáť pri izbovej teplote asi pol hodiny a potom odložíme na 2 hodiny do chladničky.

A takto vyrobíte jeden z najkrajších koláčov na svete

ako urobiť úspešnú zrkadlovú polevu pre dospelých

© alsothecrumbsplease.com

Ako urobiť super ľahký tortový krém z galaxie ?

A ak ste v pečení nováčik a zrkadlová poleva sa vám zdá príliš zložitá, je tu k nemu pekná alternatíva – dekorácia maslovým krémom. V nižšie uvedenom návode vám ukážeme, ako na to.

Potrebné ingrediencie:

 • koláč z piškóty (okrúhleho tvaru s priemerom 15 cm) preliaty maslom
 • gramofón na tortu
 • 1,5 dávky vanilkového masla
 • potravinárske farbivo
 • šálky a lyžice na farbenie maslového krému
 • uhlová špachtľa
 • námraza
 • štetec na pečivo
 • jedlé strieborné hviezdy
 • jedlé strieborné korálky

Ako ozdobiť maslový krém:

 1. Vrch bieleho maslového koláča natrieme a dobre uhladíme stierkou. Na rovnomerné rozloženie krému po stranách použite tvarovač na polevu. Nezabudnite zoškrabať „korunku krému“, ktorá by sa vytvorila na vrchu. Necháme vychladnúť v chladničke asi dvadsať minút.
 2. Medzitým si pripravte farebný krém. Rezervujte si lyžicu bieleho masla a zvyšok, rozdeľte do 4 pohárov. Do prvého pridajte pár kvapiek ružového potravinárskeho farbiva, do druhého – modrého, obsah tretieho, farby so zmesou modrej a ružovej (na získanie fialovej) a do štvrtej, zafarbite niekoľko čiernych. kvapky farbiva.
 3. Vyberte koláč z chladničky a vrch a boky zakryte malými kúskami ružového masla. Potom stierkou uhladíme, aby sa sploštilo, čím vzniknú malé „oblaky“ ružovej farby. Opakujte s purpurovým a modrým krémom a vyhladzujte tvarovačom na námrazu, kým nezískate efekt akvarelu. Nakoniec rozotrite kúsky čierneho krému a opäť uhladte tvarovačom na polevu, kým sa spodná vrstva len tak nevynorí na povrch. Dobre uhladíme a dáme do chladničky.
 4. Maslový krém zmiešajte s niekoľkými kvapkami vody, aby bol tekutejší. Ponorte kefku na pečivo dovnútra a postriekajte koláč bielym krémom, aby ste vytvorili vzor hviezdnej oblohy. Nakoniec ozdobte jedlými hviezdami a striebornými korálkami, upevnite prst proti námraze a zvýraznite tak efekt galaxie.

Zalejeme smotanou

ako natrieť tortu krémom z bieleho masla navrchu a po stranách, jednoduchý nápad na narodeninovú tortu, ktorý si vyrobíte sami

Vytvorenie efektu galaxie je veľmi jednoduché, ak použijete krém

originálna ozdoba na narodeninovú tortu v krémovej, ružovej, modrej, fialovej a čiernej farbe, príklad akvarelovej polevy

Uhladte a vytvorte vzor „hviezd“

gaalxie tortu, aby ste sa pripravili s krémom ako ľahký koláč na polevu v čiernej, modrej, fialovej farbe s hviezdičkami a jedlými kamienkami na ozdobu

Ozdoba na tortu je veľkolepá a veľmi jednoduchá na výrobu

príklad domácej torty z galaxie, trendov pinterestu 2020, trendov dekorácie pečiva

© sugarandsparrow.com

Na ozdobenie košíčka použite rovnaký druh polevy

domáce čokoládové košíčky s dekoráciou z maslového krému v modrej a fialovej galaxii a dekoráciou farebných guličiek a hviezd

Hrajte s ozdobami, aby váš koláč z galaxie „iskril“

jednoduchá narodeninová torta pre dospelých s purpurovou a čiernou polevou a ozdobou z maslového krému na vrchu, ozdobou modrej a fialovej gule a posypom

čokoládová poleva na torte zdobená purpurovou, čiernou, modrou krémovou a pastelovo sfarbenou macaronovou ozdobou

Veľmi vhodná šablóna na tortu z galaxie k narodeninám dieťaťa

modelová narodeninová torta s modrofialovou polevou a figúrkami z cukrovej pasty napodobňujúcich planéty slnečnej sústavy

Tortu so zlomovou líniou v režime galaxie kombinuje dva mimoriadne obľúbené trendy v pečive

chybová línia originálna torta s efektom akvarelovej línie modrá, zelená, fialová, fialová, ružová, dúhová ozdoba torty

najkrajšie torty na svete, dekorácia torty galaxie v modrej, bielej, ružovej, fialovej a čiernej poleve s abstraktnými ozdobnými taniermi

originálny dizajn torty pre dospelých s fialovou, modrou a bielou zrkadlovou polevou a ozdobou cukroviniek a sušienok, kamienkami, korálkami a jedlými perlami

Galaxy makrónky – pre extra nádych originality vo výzdobe vášho koláča

galaxie makrónky s čokoládovým krémom a dizajnom galaxie, čierno fialové a biele akcenty, malý francúzsky koláč

fialová poleva so zrkadlovou tortou s čiernou, ružovou, modrou maslovou smotanou a nádychom žltej dekorácie polevovej torty z galaxie

dekorácia narodeninovej torty v trendovom dizajne galaxie 2020 s modrými, ružovými a purpurovými oblakmi na torte z cukrovej pasty v čiernej farbe

Efekt tieňa Galaxy na ozdobenie vrstveného koláča

narodeninová čokoládová torta s dekoráciou z maslového krému v hnedej, okenici a polnočnej modrej farbe a malými dotykmi žltej dekorácie polevky v tvare mesiaca

bezlepkové uhorky s čokoládovým základom a originálnou ozdobou košíčkov s purpurovým a modrým krémom a žltými jedlými hviezdičkami

neobvyklá narodeninová torta pre dospelých muž fialová poleva so zrkadlovou polevou a farebné planéty

domáci kameninový koláč v modrej a zelenej farbe, ktorý zdobí vrch zeleného, ​​polnočného modrého a purpurového koláča s geodetickým vzorom

Keď sa vzory dúhy a galaxie spoja, výsledok je viac ako úžasný

vrstvený vzor dúhového koláča v zlatej, purpurovej, fialovej a modrej farbe a so zlatou polevou, dúhové makrónky a ružový krém

model narodeninovej torty pre chlapčeka, fialová, modro -biela poleva s krémovým krémom, dizajn rakety a maslovej smotany

dúhové cucpakes, vzor jednorožca a galaxie na čokoládovom košíčku zdobenom ružovou, fialovou, modrou, čiernou polevou a jedlými hviezdičkami

Hviezdna vojna k vašim narodeninám

torta hviezdnej vojny ako nápad na narodeninovú tortu pre dospelých, čierna, ružová, modrá a fialová poleva a maska ​​hviezdnych vojen, poleva z tmavej čokolády

dekorácia z červeného ovocia, jahôd, malín a čučoriedok v mašličke na gaalxy torte ozdobená bielymi a sivými korálkami

originálna ozdoba na čokoládovú tortu s purpurovým, modrým a čiernym krémom a nádychom bielej, domácej torty, ktorá napodobňuje planéty

jednoduchá a originálna torta s tematikou galaxií, ozdobte tortu makronkami a ružovým a purpurovým krémom

plienkový koláč s kakaovou čokoládou genoise a fialovým a ružovým krémom medzi vrstvami, ozdoba farebných guličiek

Krásne zdobená 4 -ročná narodeninová torta

ukážková narodeninová torta pre 4 -ročného chlapca, galaxická torta zdobená sušienkami, pusinkami a inými cukríkmi s galaxiou, kozmický vzor

planéty cookies na ozdobu modrej narodeninovej torty, zdobené bielymi perlami, nápad na narodeninovú tortu

zrkadlová poleva na zriedenú modrú, ružovú a bielu efektnú narodeninovú tortu a zelenú a purpurovú dekoráciu makrónok

geode koláč s taniermi z tmavej čokolády napodobňujúci horniny na polevách z čiernych koláčov, perlách a ozdobných hviezd

Šablóna dúhového koláča zdobená ovocím, kvetmi a pusinkami 

originálny nápad na svadobnú tortu sut tému galaxia dúha s ružovou polevou, ozdoba ovocného koláča, kvety, pusinky, čokoládové taniere

sušienky v tvare hviezdy na ozdobu torty z dúhovej galaxie bielou, ružovou, tmavomodrou a svetlo modrou polevou

ako urobiť narodeninovú tortu pre chlapca, ozdoba koláčika napodobňujúca planéty slnečnej sústavy

model dievčenskej narodeninovej torty s nejedlými planétami a originálnou čiernou polevou s modrými, ružovými a bielymi mrakmi

malá torta na narodeninové čokoládové občerstvenie s čokoládovou polevou a guličkami a posýpkou z modrého a bieleho cukru

Farebný vrstvený koláč s čiernou polevou a dúhovými guľami

originálna plienková torta s farebnými piškótovými vrstvami v zelenej, ružovej, fialovej a modrej a čiernej krémovej poleve

mystický zverokruhový koláč s tematikou galaxie s farebnými dúhovými vrstvami a pastou z čierneho cukru, opaľovacím krémom

ako urobiť čokoládový koláč s kreatívnou ozdobou, koláč z cukrovej pasty z čierneho zdobený ružovou, modrou a bielou

tmavomodrá poleva a vzor súhvezdia s ozdobným strieborným mesiacom na vrchu a farebným geodetickým vzorom

Dekorácia z koláča napodobňuje planéty slnečnej sústavy

torta zdobená modrou polevou, koláčik planét slnečnej sústavy a ozdobné biele hviezdy

jednoduchá zrkadlová poleva v ružovej, fialovej, modrej a bielej farbe dekorácia hviezd, svieži krémový lem

sušienky s bielou polevou na ozdobenie vrchu modrej a purpurovej polevy, ozdoba koláča s jedlými korálkami a perlami

čokoládové tyčinky a modrý a purpurový krém na ozdobenie vrcholu modrého, purpurového a čierneho maslového koláča zlatými hviezdičkami

galaktický koláč so svetlo modrou a nočnou modrou zrkadlovou zmrzlinou so sivými hviezdičkami a dekoratívnym dekorom cukrových planét

model dúhového koláča s farebnými pukancami a tmavými čokoládovými tyčinkami s nádychom farby

Ozdobte ozdobu niektorých originálnych pochúťok v štýle galaxie

model torty pre kozmonauta s motívom galaxie k narodeninovému dezertu s galaxiou, makrónky a košíčky v okolí

galaxia na torte, model, so zlatou polevou na fialovom, modrom a zelenom koláči, biele akcenty

trojposchodová svadobná torta so vzorom galaxie vo farbách fialová, polnočná modrá, zriedená čierna

galaxický vzor jednorožec so zlatým rohom a ušami, dúhový čerstvý krém na ozdobu purpurového koláča

Popol raketovej a planétovej torty na ozdobenie torty v galaxii, dekorácia na originálnu tortu, téma kozmických narodenín

Galaxy roller na premýšľanie mimo krabice

dúhová roláda ozdobená krémovou polevou z masla posypaná posýpkou a dúhovými cukrovými guľkami

neobvyklý model torty v čiernej, fialovej, modrej a bielej farbe a gule so vzorom vesmíru, ozdobné taniere zriedené farbami

príklad jednoduchého a originálneho koláča s krémom z čierneho masla, modrým, purpurovým a žltým nádychom na napodobnenie hviezd, kozmický koláč

ako urobiť jednoduchú zrkadlovú polevu v polnočnej modrej, ružovej a bielej, bordovej, modrej a polnočnej torte pop gule

neobvyklý nápad na narodeninovú tortu vyzdobený vo fialovej, ružovej, čiernej a bielej farbe s imitáciou hviezd, vrchnákov na torty, šišiek a ružových čokoládových tanierov

30 -ročná narodeninová torta pre dospelých, sušienky a cukrovinky na ozdobu fialovej, modrej a bielej maslovej smotany

sivý roh na ozdobu narodeninovej torty dúhového jednorožca so vzorom galaxie, fialové uši v cukrovej paste

sušienky zdobené polevou zo zrkadlovej galaxie v ružovej, polnočnej modrej, fialovej a nádychom bielej farby, ktorá napodobňuje hviezdy

šišky ozdobené fialovou, ružovou, polnočnou modrou zrkadlovou polevou a drobnými dotykmi bielej, originálnej tortovej dekorácie