Ako kombinovať farby v kuchyni – dokonalý sprievodca pre váš dekoračný projekt

Dobre spárovať farby v kuchyni je zábavná činnosť, ktorá by sa mohla zdať nebezpečná pre tých, ktorí nepoznajú jednoduché pravidlá úspechu. Teplá a príjemná miestnosť je známa farbami a materiálmi použitými na výzdobu. Pokiaľ ide o varenie, zvyčajne používame svetlejšie farby a odtiene, vďaka ktorým tam budete chcieť stráviť čas. Varenie, jedenie, dokonca aj odpočinok, keď je kuchyňa otvorená pre obývaciu izbu. V každom prípade, keď chceme urobiť harmonickú výzdobu, nepoužívame viac ako tri farby. Toto je pravidlo, ktoré veľa pomáha, keď sa pokúšate dobre vyzdobiť kuchyňu..

Jednoduchá zmena farby môže zmeniť celú miestnosť. Červený odtieň napríklad môže v priebehu okamihu ľahko urobiť dramatickú náladu žoviálnejšou alebo romantickejšou. Okrem hľadania tieňa, ktorý funguje v harmónii so zvyškom vášho domova, musíte zvážiť prirodzené a umelé osvetlenie. Tieto hrajú dôležitú úlohu vo vzhľade miestnosti a vnímaní farieb, ktoré ste si vybrali. Ďalší faktor rovnakej dôležitosti: výber povrchovej úpravy. Pololesklý, saténový, matný – rôzne povrchové úpravy môžu mať veľký vplyv na celkový vzhľad farby laku. Ak potrebujete inšpiráciu na premenu vašej kuchyne výberom skvelej farby na jej premaľovanie a vyzdobenie odtieňmi, ktoré sa k sebe hodia, pozývame vás na preskúmanie galérie obrázkov pod touto stránkou..

Dobre vybavená kuchyňa v neutrálnych farbách, ktoré sa perfektne kombinujú pre moderný škandinávsky dekor

Typická farba pre biele a drevené kuchyne, kombinujte farby v kuchyni, najkrajších kuchyniach

Ako kombinovať farby v kuchyni ?

Biela je jednou z najobľúbenejších farieb pre kuchyne. Dokonale ladí s drevom a vytvára dekor v škandinávskom štýle. Slonovina, po ktorej nasleduje žltá, červená, zelená a sivá, sú perfektnými možnosťami kuchyne, ktoré sú v súčasnej dobe trendové. Je však dôležité pochopiť, ako ich používať, ak chcete oživiť túto dôležitú miestnosť. Aby ste ich dobre skombinovali, mali by ste vedieť, že bežne používate 3 základné farby a snažiť sa zachovať rovnaký odtieň všetkých troch. Aby ste zaistili bezchybný dekor, môžete postupovať podľa nižšie uvedeného sprievodcu:

  1. Rozhodnite sa pre svoju farebnú schému – navštívte obchod s domácimi potrebami a vyberte si farebnú tabuľku, ktorá sa vám páči, ak chcete súdržný a vyvážený dekor. Je to jednoduchšie, pretože farby v palete sú už dobre zladené.
  2. Zamyslite sa nad celkovým obrazom – vo vašej kuchyni je viac ako len farba nástennej maľby. Budete mať tiež farby skriniek, skrinky, police, stôl atď. Ak neplánujete výmenu alebo prelakovanie nábytku, budete musieť vziať do úvahy existujúce farby..
  3. Vyberte si farby, ktoré sa vám páčia – kuchyňa je miestom, kde môžete stráviť veľa času, a mala by byť pochúťkou pri každom vstupe..
  4. Pri výbere začnite so skrinkami – ak vymieňate alebo prefarbujete nábytok v kuchyni, tu je začiatok. Vaše skrinky sú často ústredným bodom kuchyne. Zaberajú veľa miesta, a dokonca aj bez farby, ale v dreve sa musíte pozrieť na odtiene, aby ste si vybrali farbu, ktorá bude ladiť s ich odtieňom..
  5. Udržujte pulty neutrálne – vaše kuchynské linky zaberajú jednu z najväčších oblastí, čo znamená, že farba je prvou vecou, ​​ktorú mnoho ľudí vidí, keď vojde do miestnosti. Neutrálne odtiene prinesú farby a backsplash farby. Tiež vám umožní predĺžiť životnosť vašich dosiek..

Krásna kuchyňa pekne zariadená v bielej a šedej farbe s akcentmi v žltej farbe

Žltá vysoká stolička, kvety vo vázach, kuchynský trend 2020, kombinujte farby v kuchyni

Aké farebné kombinácie v dvojfarebnej kuchyni ?

  • Žltá a šedá – toto je manželstvo, ktoré sa nikdy neskončí rozvodom. Kombinácia žltej a šedej dodáva kuchyni kúzlo uhaszujúce smäd. Sivá hrá úlohu vždy módnej neutrálnej farby a jemnej elegancie, zatiaľ čo mladosť dodáva dekorácii osviežujúci efekt a môže dodať punc pozitivity..
  • Modrá a hnedá – ďalšie perfektné párovanie, ktoré nesklame. Je to klasická kombinácia farieb videná všade v prírode (predstavte si asociáciu zeme a oblohy alebo mora a piesku). Je to tiež univerzálna kombinácia. Upravením hustoty jedného alebo druhého môžete urobiť svoju kuchyňu svetlou a energickou alebo pokojnou a upokojujúcou.
  • Fialová a béžová – fialovú je možné použiť ako bohatú alebo bledú farbu v kombinácii s béžovou v závislosti od nálady, ktorú chcete vytvoriť. Fialová symbolizuje mier a eleganciu a vo všeobecnosti pomáha vytvárať estetický, elegantný a rafinovaný kuchynský priestor, ktorý sa dobre kombinuje s neutrálnou a teplejším béžovým..
  • Čierna a biela – Neexistuje klasickejšia farebná kombinácia ako čierna a biela. Je to nadčasová voľba, ktorú je možné skombinovať s farebnými kuchynskými doplnkami a zmeniť náladu vždy, keď chcete urobiť zmenu. Čierna je absencia všetkých farieb a podporuje otvorenosť a kreatívne myslenie. Kombinácia s bielou vytvára sofistikovaný a kreatívny priestor.
  • Červená, biela a čierna – predstavenie červenej v čiernobielom mixe ponúka úplne novú estetiku. Červená farba sa nachádza niekde medzi bohatosťou čiernej a čistou bielou, vďaka čomu je perfektnou kombináciou s polárnymi protikladmi čiernej a bielej..

Všetky spomínané kombinácie a mnoho ďalších, ktoré vás ohromia, nájdete v nasledujúcej galérii obrázkov.

Ako kombinovať farby v kuchyni – nápad vo fialovej a modrošedej

Svetlomodrá a fialová dvojfarebná kuchyňa, kuchynský trend 2020, kombinácia farieb na mieru vo vašom rustikálnom dome

Akú farbu spojiť so sivou ?

Šedá farba, ktorá je v neskorších rokoch veľmi obľúbenou, je veľmi vhodná do kuchyne, pretože sa dobre kombinuje s takmer všetkými ostatnými farbami. Pre manželstvo charakteru je vhodnejšie zvoliť intenzívnejšiu farbu. Farby, ktoré dokonale ladia so sivou, sú ružové, modré, biele, čierne, fialové, zlaté podtóny.

Odvážna odvážna asociácia ako originálna kuchyňa ako ružová, zelená a biela

Tmavozelený kuchynský ostrov, biele tehly, svetlo ružová farba na stenu, nápady na farbu kuchynskej steny 2020, nápady na farebné steny v kuchyni

Teal zelené a zlaté detaily vytvárajú veľmi elegantnú tmavú kuchyňu 

Krásna moderná kuchyňa s tmavými farbami do kuchyne, aké farby spolu ladia

Biela a drevená kuchyňa pekne zdobená žltými lustrami, ktoré dodávajú hrejivé a veselé detaily

Žltý luster nad kuchynským ostrovom, nápad na farbu kuchynskej steny, farby, ktoré spolu ladia, moderný interiér

Biela, sivá a ružová do modernej kuchyne s romantickým nádychom

nápad, ako vyzdobiť kuchyňu na dĺžku, kuchynská dekorácia ružovým splashbackom a nízky nábytok v šedej farbe

Umelecká dekorácia s abstraktnou nástennou maľbou a detailmi dekorácie vo vintage štýle 

Kuchynské skrinky lakované v ružovej a modrej farbe, ktoré spolu ladia, trendová myšlienka dekorácie domu maľovanie kuchynskej umeleckej steny namaľovanej abstraktne

Akú farbu majú kuchynské steny – pekná klasická možnosť v bielej farbe a v dreve vo vintage štýle 

Dve retro stoličky, okrúhly stôl, drevená kuchyňa a biele dlaždice mramorové nápady na nátery farieb kuchyne, farby moderného interiéru kuchynskej steny

Moderná kuchyňa zariadená v čiernej a bielej farbe – kombinácia zjemnená drevenými detailmi 

Biele a drevené kuchynské čierne tehly a stoličky pre akcentnú farebnú asociáciu, kuchynský trend 2020 inšpirácia deco

Klasický, nadčasový vzhľad – čiernobiely s akcentmi dreva 

Biela kuchyňa s čiernym ostrovom a ružovými barovými stoličkami, farbami pre jedálne a útulnými farbami pre kuchyňu v severskom štýle

Bledoružová a svetlo modrá – chladná kombinácia pre moderné varenie cukroviniek

Ružová stolička ikea, svetlo modrá rohová sedačka akej farby do kuchyne, trendy v kuchyni 2020

Sivá spojená so sivou modrou – skvelý nápad na dekoráciu kuchyne so spotrebičmi z nehrdzavejúcej ocele

Farby modernej kuchyne v rustikálnom štýle, ktoré sa k sebe hodia, štýlová dvojfarebná kuchyňa v trendových modrých a červených detailoch

Biela kuchynská inšpirácia a dlhé drevo, ktoré dodáva verande

Drevená a biela kuchynská linka, moderné farby do kuchyne, kombinujte farby v kuchyni

Vytvorte atmosféru s dreveným nábytkom a zelenými rastlinami v bielej kuchyni

Nápady na kuchyňu pre malý dom, ktoré dodajú obývačke obývaciu izbu v škandinávskom štýle, farby na maľovanie, najlepšie nápady na kuchynské farby pre zelené rastliny

Modrá farba kuchynskej steny, farebná kombinácia na ozdobu vašej kuchyne červené elektrické spotrebiče

Krásne modré mramorové dlaždice v krásnej, pekne zdobenej kuchyni

Šesťuholníkové dlaždice z modrého mramoru, akú farbu pre kuchyňu, výber farieb farby pre kuchyňu

Biela kuchyňa a svetlo modré dlaždice – skvelý nápad, ako kombinovať farby v kuchyni 

Dlažba akvamarín v dobre vybavenej bielej kuchyni, trend farby kuchyne 2020, dobre zariadené rozloženie kuchyne

Biela a drevená kuchyňa, kuchynský ostrovček s drezom, modrá stena, kombinovanie farieb v kuchyni, farebná asociácia

Trend oranžovo -bielej kuchyne 2020, vymaľujte svoju kuchyňu a zariadte ju v móde

Kuchynská stena Taupe rustikálny drevený jedálenský stôl a stoličky na drevený jedálenský stôl, trendy v kuchyni 2020, farba do jedálne, ktorá dodáva kuchyni

Niekoľko nápadov, ako kombinovať farby v kuchyni

Biele kuchynské police v dreve a červenej farebnej kombinácii detailov, aká farba pre domácu interiérovú kuchyňu

Kuchynská stena v škandinávskom štýle biela a drevená farba, aká farba do rustikálnej elegantnej kuchyne

Tmavomodrá kuchyňa s dreveným stropom a originálnym lustrom, nápad na kombináciu farieb, akou farbou prelakovať vašu peknú kuchyňu

Experimentujte s farbami, ktoré máte radi, a vytvorte si špeciálnu kuchyňu

Zelená rastlina, farebná kuchyňa v štýle hippie, vymaľujte svoju kuchyňu, akú farbu má inšpiratívna kuchyňa

Čiernobiely maľovaný papier s motívom džungle

Svetlo modrá a drevo v dobre zariadenej rustikálnej kuchyni. Akú farbu má kuchyňa, moderná kuchynská farba

Sivá farba na stenu s bielymi oblakovými lenivými kliešťami, čiernobiela kuchyňa, farba, ktorá sa k sebe hodí, farba do kuchyne

Modrá a žltá – nápad, ako kombinovať farby v kuchyni 

Modré dlaždice a žltý ostrovček farbia modernú kuchyňu, nápady na interiérové ​​kuchynské steny

Žlté vysoké stoličky natierajú nápady na farby pre kuchyne, trendy v kuchyni do roku 2020

Kuchyňa v červenom laku, farby kuchynských stien, trendy v kuchyni v kuchyni 2020 moderný štýl interiéru

Cíťte sa ako doma, biela a žltá kuchyňa s benzínovým modrým ostrovom, akú farbu do kuchyne, farbu do kuchyne

Žlté farby a biele kuchynské trendy v kuchyni do roku 2020, farba pre novú kuchyňu otvorenú na verande

Fialový ostrov v dvojfarebnej kuchyni s kvetinovým maľovaným papierom a drevenými detailmi, maľba v jedálni s pripojenou kuchyňou

Biela a drevo kombinujú farby v jednoduchej kuchyni v rustikálnom štýle, v najkrajších kuchyniach z bieleho mramoru a medi

Pohovka s pohodlnými vankúšmi v jedálni a kuchyni, trend 2020, kombinujte farby v kuchyni

Svetlomodrá a mramorová kuchyňa trend 2020, farebná kombinácia, ktorú si vyrobíte vo svojom modernom priemyselnom lustrovom dome

Kombinácia vysokých stoličiek z mramorového ostrova, kuchynský trend 2020, nápady na farebné steny v kuchyni

Príklad harmonickej kuchyne – kombinujte farby v kuchyni 

Kuchynská stena v modrej a mramorovej farbe, farba k sebe, moderný interiér pre domácnosť na vidieku

Farby modrej a bielej kuchyne, aké farby spájajú veľké okná

Žena sediaca na kuchynskej farbe, ktorá spolu ladí, trend v domácom zdobení svetlo modrá kuchynská farba

Nápady na okrúhly drevený stôl do kuchyne, akú farbu interiéru kuchynskej steny moderný medený luster

Vysoká zelená rastlina v bielej kuchyni, jednoduchá škandinávska asociácia farieb deco, kuchynský trend 2020 inšpirácia deco

Biela natretá tehlová stena, svetlo modrá kuchyňa, neónový nápis, premaľujte svoju kuchyňu, kombinujte farby v kuchyni

Kuchynská farba taupe a akvamarínová farba jedáleň, útulná farba kuchynskej farby v severskom štýle s veľkými podlahovými oknami

Tehly akej farby pre kuchyňu, trend v kuchyni 2020 otvorené usporiadanie kuchyne do obývačky, obrovský plán loftu

Čierna kuchyňa s chrbtom z bielych tehál, farby, ktoré spolu ladia, štýlová trendová dvojfarebná kuchyňa

Čierno biela a zlatá asociácia, moderná farba kuchyne, kombinujte farby v modernej kuchyni

Modrá a drevo – vyberte si odtiene, ktoré k sebe dobre ladia

Aquamarine modré kuchynské farby na kuchynské linky, najlepšie nápady na moderné farby do kuchyne

Vymaľujte kuchyňu bielou a dvere purpurovo, aby získali farebný akcent, drevený jedálenský stôl, kuchyňu v štýle deco v škandinávskom štýle

Biela kuchyňa s akvamarínovými detailmi, akú farbu do kuchyne, možnosti výberu farieb pre kuchyňu

Biela a drevená kuchyňa, trendová farba kuchyne 2020, usporiadanie kuchyne dobre vyzdobené taniermi v stredomorskom štýle

Dvojfarebný kuchynský ostrov, kuchynský trend 2020 stále aktuálny, modrosivá farba do rustikálnej, ale modernej kuchyne

Dobre vybavená šikmá kuchyňa, kombinujte farby v bielej a svetlo zelenej kuchyni, farebná asociácia

Maľovaný papier, mestská džungľa, modrá kuchyňa, trend 2020, premaľujte svoju kuchyňu a dobre ju zariaďte

Okrúhly jedálenský stôl, biele stoličky, zelená stena, kuchynský trend 2020, farba do jedálne, ktorá dodáva kuchyni

Žltá, biela a sivá otvorená kuchyňa, nápad na kombináciu farieb, akou farbou prelakovať vašu peknú kuchyňu

Oranžová farba na bielej stene farbu kuchynskej steny, akú farbu pre rustikálne elegantné kuchynské vysoké drevené stoličky

Modré a biele kuchynské farby, farby, ktoré ladia s modernou dvojfarebnou stenou

Zelená farba, ktorá ide k sebe, moderná kuchynská farebná asociácia zeleného a ružového barokového lustra

Farebná ružová kuchynská maľba na stenu, zelené stoličky, okrúhly sklenený stôl, farebná asociácia, aká farba pre domácu interiérovú kuchyňu

Červeno -biela moderná kuchyňa premaľuje vašu kuchyňu, doma akú farbu pre inšpiráciu do kuchyne

Červená a žltá dokonale ladia s bielou kuchyňou, farbou do jedálne, farbami, ktoré spolu ladia

Rustikálna biela kuchynská výzdoba, predstava, akú farbu do kuchyne, klasická čiernobiela kuchynská farebná dlažba

Modré kuchynské drevené police, aké farby sa k sebe hodia, farba do kuchyne

Vintage zelená kuchyňa, moderná kuchyňa s orientálnym kobercom, nápady na interiérové ​​kuchynské steny

Žena, ktorá pije kávu v rustikálnej bielej a drevenej kuchyni, farba kuchynskej farby, trend farby kuchyne 2020

Pastelové farby pre ružovú a modrú kuchyňu, nápady na farby kuchynských stien, interiérové ​​trendy v kuchyni v roku 2020

Drevené vysoké stoličky, modrý kuchynský ostrov s metalickými detailmi akej farby do kuchyne, farba do kuchyne

Drevený luster so závesnými žiarovkami, trend farby kuchyne 2020, vynovená farba do kuchyne, stôl z masívu

Modro-biela stena pre modrú kuchyňu, krásna dvojfarebná kuchyňa so žltými kvetmi na ozdobu, maľovanie jedálne s pripojenou kuchyňou

Akvamarínová modrá kuchynská maľba na stenu, drevený jedálenský stôl, pohodlné biele kuchárske stoličky

Modré stoličky a biely stôl ako v Grécku kombinujú farby v kuchyni, najkrajších kuchyniach

Biely kuchár, svetlo modré kabíny, orientálny koberec v kuchynskom trende 2020, kombinujú farby v kuchyni

Modro -biela kuchyňa s drevenými detailmi, kuchynský trend 2020, farebná kombinácia na mieru u vás doma