Deratizácia, kontrola hmyzu, dezinfekcia, odstraňovanie holubov: prečo zavolať profesionálov?

Naše biotopy bohužiaľ nie sú vždy veľmi zdravé. Hlavnými príčinami zásahov profesionálov v oblasti dezinfekcie a ošetrovania proti škodcom je prítomnosť potkanov alebo hmyzu, ktorý si hniezdo na miestach ťažko našiel. Prístup, ale môže to byť aj prítomnosť vírusu, ako je covid-19, ktorý vyžaduje špeciálne ošetrenie.

Významný nárast intervencií

Štatistiky v posledných rokoch ukazujú prudký nárast škodcov v mestských a vidieckych oblastiach. Ministerstvo bývania berie tieto údaje veľmi vážne prijatím série regulačných opatrení na boj proti množeniu škodcov. Počas uväznenia v Paríži štandardy profesionálov podľa požiadaviek explodovali, pretože títo škodcovia pri absencii ľudskej činnosti vyplávali na povrch. Od konca pôrodu sú títo profesionáli veľmi žiadaní jednotlivcami, odborníkmi alebo miestnymi orgánmi k dezinfekcii, aby sa zabránilo kontaminácii Covid-19.

chirurgická maska ​​a fľaša dezinfekčného prostriedku na podlahe

Prečo si nedopriať?

V obchodoch je veľa produktov na ošetrovanie ich biotopov proti potkanom, lietajúcemu hmyzu, plošticiam alebo na dezinfekciu domu. Bohužiaľ je zrejmé, že ich účinnosť je veľmi znížená. Ako uvidíte na webovej stránke dkmexperts.fr, profesionáli používajú špeciálne výrobky, pre ktoré je potrebná špeciálna certifikácia. Tieto zaručujú ich zásahy 100%. Navyše, ak žijete v byte a chcete sa zbaviť škodcov, ošetrovanie vlastného ubytovania je neúčinné..

čistenie čajovou utierkou a chirurgickým oblekom výhľad na stromy

Riziká neliečenia

Pokiaľ sa k svojmu ubytovaniu nechováte, riskujete niekoľko vecí. Ak ide o vírus, môže sa vyvinúť tento stav. Je to teda pre vaše zdravie. Na druhej strane, ak ste v okolí ploštice potkanov alebo švábov, riskujete ďalšie riziká. Po prvé, časom dôjde k materiálnym škodám, pretože potkany majú tendenciu požierať podlahové krytiny, najmä drevené podlahy. Potom existuje zdravotné riziko, pretože škodcovia sú prenášačmi chorôb. Potkany napríklad prenášajú mor, týfus atď. Šváby nesú mnoho baktérií. Blchy a ploštice ich uštipnutie môže byť bolestivé a môže spôsobiť alergie, ako napríklad ploštice domácej a drevené blchy. Iný hmyz môže spôsobiť vážnejšie bodnutie, ako sú napríklad osy a sršne.

šváby pod ultrafialovým svetlom, ako skryť dom

Ekologicky zodpovední odborníci

Väčšina profesionálov vytvára spojenie medzi obnovou škodcov v biotopoch a otepľovaním klímy. Vajíčka hmyzu sa napríklad liahnu rýchlejšie, keď majú dobrú teplotu (okolo 25 °). Výsledkom je, že ženy každý rok vyrobia najmenej jednu ďalšiu spojku. To je obzvlášť prípad švábov, kde samica kladie nymfy okolo 35 vajíčok 5 až 6 krát za rok). Odborníci na kontrolu škodcov, ktorí sa zaujímajú o životné prostredie, si uvedomujú vplyv, ktorý majú ich výrobky z insekticídov a jedov na potkany na životné prostredie. Z tohto dôvodu sa niektorí odborníci zaväzujú používať certifikované ekologické a ekologické výrobky, ktoré boli nedávno uvedené na trh. Veľkým krokom vpred je zdravšie prostredie a rešpektovanie životného prostredia.

umývanie rúk v keramickom umývadle prevencia