Ako reagovať v prípade vlámania do domu?

Podľa štatistík zverejnených ministerstvom vnútra sa vo Francúzsku uskutočnia dva pokusy o vlámanie každé tri minúty. Preto je nevyhnutné zaviesť účinné bezpečnostné riešenia na ochranu majetku a osôb. V prípade vlámania musíte tiež urobiť potrebné opatrenia pre správny priebeh vyšetrovania alebo poistných postupov. Zistite, čo máte robiť, keď ste sa stali obeťou trestného činu, a tiež niekoľko riešení na zníženie rizika vniknutia do vášho domu..

vlámajúci sa muž oblečený v čiernom, ako reagovať v prípade vlámania

Využite služby zámočníka

Keď ste sa stali obeťou trestného činu, najatie zámočníka je nevyhnutné, ak s tým súhlasí vaše poistenie. Neváhajte kontaktovať pomoc-serrurier.fr ak hľadáte skúseného profesionála v Bordeaux, môže naliehavo zasiahnuť. Môžu vám tiež rýchlo pomôcť, keď sa napríklad stretnete s problémom na poslednú chvíľu, ako je napríklad strata kľúčov alebo zámočnícky problém. Zámka sa zmení čo najskôr, aby vám to umožnila rýchlo znova získate pohodlie domova.

Môžete tiež použiť zámočnícke služby na nastavenie bezpečnostných riešení čo bude pre zlodejov oveľa ťažšie, ak nie nemožné, pokúsiť sa o prienik. Ak chcete zaistiť maximálnu bezpečnosť svojho domova, môžete sa rozhodnúť pre tieto metódy:

  • Inštalácia viacbodového zámku,
  • Inštalácia pancierových dverí,
  • Tienenie existujúcich dverí.

Viacbodové zámky vám umožňujú lepšie zaistiť zatváranie a zamykanie predných dverí, pretože sa skladajú z niekoľkých skrutiek, tyče a bezpečnostného valca, ktoré ponúkajú lepšiu odolnosť proti vlámaniu. Inštalácia a pancierové dvere certifikované štandardom A2P BP tiež zvyšujú bezpečnosť vášho domova. Považované za nedotknuteľné, tieto dvere sú veľmi odolné, pretože sa skladajú z oceľových dverí, viacbodového zámku, oceľového rámu na zakrytie rámu, ktorý je už na svojom mieste.

Pokiaľ ide o tienenie už existujúcich dverí, zahŕňa to obalenie rámu, dvoch hrán a vnútornej strany oceľovou platňou. Je to lacnejšie riešenie ako kúpa nových pancierových dverí. Môžete sa rozhodnúť pre pancierové alebo plechové brnenie, ktorý ponúka optimálnu odolnosť a pohodlnejšie prostredie vo vašej domácnosti.

rozbité okno ako sa chrániť v prípade vlámania

Prvé reflexy, ktoré má mať pri vlámaní

Keď si všimnete, že ste sa stali obeťou priestupku, najmä núteného zámku, musíte zostať pokojní a vyhýbať sa dotyku a pohybu všetkých zlomenín.. Vzniknuté škody by sa nemali skladovať ani čistiť s rizikom poškodenia dôkazov alebo zanechaných odtlačkov prstov.

Zavolaj políciu

Okamžite premýšľajte zavolajte políciu alebo žandárstvo a urobte vyhlásenie ak si všimnete, že váš zámok bol vynútený. Vlamači môžu byť stále nablízku, takže ich rýchle vymáhanie práva dokáže rýchlo vypátrať. Polícia alebo žandárstvo musí vykonať aj súpis, aby zistila skutočnosti, straty a spôsobené škody. Preto musíte špecifikovať, či bol zámok poškodený, uviesť zoznam strateného tovaru, rozbité predmety a pochybnosti, ktoré máte v súvislosti s akýmkoľvek podnikaním, ktoré môže byť prítomné..

Vyhlásenie k vášmu poisteniu

Vyhlásenie k poisteniu sa spravidla robí s prijatím reklamácie a s dodržaním lehôt uvedených v zmluve. Tiež budete musieť pošlite odhad svojho poškodenia. Odcudzený alebo poškodený tovar, nútený zámok musíte zdokladovať dokladom o nadobudnutí, núteným zámkom a priložiť všetky dokumenty, ktoré môžu uľahčiť jeho posúdenie. K prijatému tovaru pripravte faktúry, nákupné certifikáty, záručné dlhopisy, kópiu bankového výpisu alebo notársku zápisnicu. Nezbavujte sa rozbitých predmetov a fotografujte všetky poškodenia dverí, najmä zámku, okna atď..

Pri čakaní na odborníka vyslaného vašou poisťovňou je lepšie sa vyhnúť opravám, a to aj v naliehavých situáciách, ako je potreba výmeny zámku alebo rozbitého okna.. Skutočne musíte mať súhlas poisťovacej spoločnosti. Existujú ľudia, ktorí ponúkajú núdzové opravy, keď zavoláte správu..

vlámanie, ako reagovať doma

Riešenia video monitorovania proti vlámaniu

Inštalácia monitorovacích kamier predstavuje účinné riešenie boja proti vlámaniu a krádeži. Pred vašim vchodom má kamerový systém v prvom rade odrádzajúcu úlohu, ktorú pomáha znižovať riziko nevratnosti alebo odrádza od zlodejov prinútiť zámok vstúpiť predovšetkým do vášho domu. Je to tiež spôsob, ako mať prehľad o dianí vo vašom dome, aj keď ste preč. V závislosti od vašich potrieb môžete mať nainštalovanú IP, wifi, GSM alebo pripojenú kameru, pričom dávajte pozor na technické obmedzenia (bezdrôtová alebo káblová kamera, rekordér, monitor, kvalita videa atď.). Pre väčšiu bezpečnosť môžete kombinovať inštaláciu zámku s vysokou bezpečnosťou s kamerovým dohľadom poplachovým systémom proti vniknutiu a diaľkovým monitorovaním.

Zasklenie odolné voči vlámaniu

Zasklenie odolné voči vlámaniu je systém vystuženia okien, ktorý zabraňuje pokusom o prienik do vášho domu. Je ťažšie ich zlomiť, a preto budú zlodeji rýchlo odradení, keď chcú konať. Tento typ skla, ktorý je zložený zo superpozície niekoľkých sklených tabúľ, sa pri rozbití nerozptýli. To vám dáva čas na upozornenie orgánov činných v trestnom konaní resp spustí poplašný systém na odstrašenie páchateľov.

Sklo odolné voči vlámaniu je kategorizované podľa odolnosti proti nárazu v rozmedzí od P1A do P5A. Je to tiež zvukový a tepelný izolátor, ktorý zabraňuje vniknutiu ultrafialových lúčov do vášho domu a zvyšuje tak pohodlie. V kombinácii so zosilneným zámkovým systémom to umožňuje urobte svoj domov bezpečnejším.

Vonkajšie osvetlenie vybavené detektormi prítomnosti

Vonkajšie svetlá s detektormi prítomnosti patria k najľahším a najlacnejším spôsobom, ako odradiť zlodejov od vstupu do vášho domu. Ide o svetlá, ktoré sa automaticky rozsvietia, keď niekto vstúpi alebo sa pokúsi rozbiť váš zámok. Ľahko sa inštaluje, je to systém, ktorý vydesí začínajúcich zlodejov, ktorí sa obávajú, že budú spozorovaní. Tento typ osvetlenia je možné nainštalovať priamo do vášho elektrického systému, ale môže fungovať aj s batériou alebo slnečnou energiou.

Aby ste znížili riziko vlámania do vášho domu, nezabudnite povedať susedom, že ste preč, nechajte si vyzbierať alebo preposlať poštu, ak sa chystáte na dlhší čas. Zvyknite si odložiť rebrík alebo akékoľvek iné záhradné náradie, ktoré by vlámačom mohlo vniknutie uľahčiť. Tiež musíte presmerovať svoje hovory alebo aspoň nenaznačiť svoju neprítomnosť na telefónnom záznamníku. Tieto preventívne opatrenia sú nápomocné, pretože páchatelia najčastejšie konajú, keď sú si istí, že vo vašom dome nikto nie je. Nezabudnite tiež nainštalovať dostatočne výkonný zámkový systém, aby ste predišli akémukoľvek narušeniu..

veľký dom so zeleným trávnikom