6 vecí, ktoré musíte urobiť pre úspešný ťah

Tento krok je jednou z udalostí, ktoré znamenajú zmenu a nový začiatok v našich životoch. Preto je to často pohyblivé a stresujúce úsilie, ktoré si vyžaduje dobrú prípravu a trpezlivosť. Čaká vás tiež také dobrodružstvo? Zachovajte pokoj ! S niekoľkými jednoduchými tipmi a trikami sa tejto výzve môžete ľahko postaviť. A dnes vám prichádza na pomoc naša redakcia, ktorá vám priblíži 6 vecí, ktoré musíte urobiť pre úspešný krok bez starostí. Poďme !

Zamerajte sa na 6 základných krokov, ktoré musíte dodržať, aby ste vo svojom ťahu ľahko uspeli

pár nový domov sťahovanie kľúčov úspech prípravy ukončenie zmluvy o elektrine

Vytvorte organizačný plán pre úspešný krok

Pokiaľ ide o projekt relokácie, jednou z najlepších stratégií je vytvoriť akčný plán. Ak sa teda nemusíte nikam ponáhľať, skúste si napísať zoznam s krokmi, ktoré musíte urobiť. Najlepšou možnosťou je urobiť akési odpočítavanie úloh, ktoré treba splniť.

Začnite vytvorením organizačného plánu

prípravky sťahovanie kartónová škatuľa baliace predmety pes biela stena

Uveďte dátum jeho pohybu a druh dopravy

Začnite zadaním dátumu svojho sťahovania a druhu dopravy. Zistite, či môžete ťažiť z pomoci rodiny a priateľov pri sťahovaní svojich vecí. Ak to nie je možné, budete musieť požiadať o pomoc profesionálneho sťahováka. Počítajte s tým, že ak sa budete pohybovať cez víkendy alebo sviatky, bude doprava viac zaťažená. Náklady na dopravu budú teda vyššie.

Určite dátum a typ prepravy

doprava osobné záležitosti balenie predmetov sťahovanie rodina nové ubytovanie

Postarajte sa o administratívne úlohy

Aby ste sa poriadne pripravili na novú stránku svojho života, je dôležité vopred sa postarať o všetky papiere, ktoré idú ruka v ruke s procesom sťahovania. Zmena adresy má za následok:

  • kontrola poistenia vášho domova a predchádzanie všetkým organizáciám (banka, dane, kaviareň atď.)
  • zverejnenie vašej novej adresy na pošte a u vášho nového manžela
  • vydanie nového osvedčenia o vašom registračnom dokumente vozidla
  • ukončenie / predplatné všetkých vašich zmlúv (internet, plyn, elektrina)

V tomto poslednom bode však nezabudnite ukončiť zmluvu o dodávke elektriny (niekoľko týždňov pred sťahovaním). Toto je zásadný krok, aby ste sa vyhli fakturácii za spotrebu ďalších obyvateľov. Ďalším krokom je nájsť nového dodávateľa a postupovať podľa neho kroky na otvorenie elektrického merača vo vašom novom domove (najmä ak je to nový domov). Aby ste to mali jednoduchšie, môžete použiť a online porovnávač čo vám umožní optimalizovať vaše faktúry.

Vopred sa postarajte o administratívne postupy

kľúčové nové domáce kroky prípravy sťahovanie úspech sprievodca praktické rady

Využite príležitosť na prehodnotenie a pretriedenie svojich vecí

Sťahovanie je často vhodnou príležitosťou na kontrolu všetkých vašich vecí a usporiadanie vecí. Preto musíte tejto aktivite venovať dostatok času. Organizujte svoje položky do skupín: tie, ktoré plánujete použiť a tie, ktoré už nepotrebujete. V prípade druhej kategórie zvážte darovanie alebo predaj vecí, ktoré sú stále v dobrom stave, namiesto ich vyhodenia..

Využite príležitosť na triedenie a zbavte sa nepotrebných predmetov

ako uspieť v pohybe pár radostí boxy obchodný dom rastliny balenie

Získajte arzenál nástrojov potrebných na balenie

Ďalším kľúčovým krokom pri organizovaní je zbaliť si všetky svoje hmotné statky. Skôr ako začnete, uistite sa, že máte všetky potrebné zásoby. Medzi nevyhnutné materiály patria predovšetkým kartónové škatule, nožnice a páska. Aby ste si svoje veci lepšie usporiadali, je vhodné ich zoskupiť podľa typu (výrobky do kúpeľa, oblečenie, knihy, riad a podobne). Krabice nezabudnite označiť. Ak je to možné, píšte veľké písmená a na každú stranu škatule.

Políčka označte, aby ste uľahčili proces sťahovania do nového domova

kroky, ktoré je potrebné vykonať pre úspešný ťah, balenie kartónových škatúľ pre osobné záležitosti

Poskytnite každému členovi rodiny cestovnú súpravu

Sťahovanie a sťahovanie sú dva procesy, ktoré vyžadujú veľa príprav a času, aby bolo všetko v poriadku. Takže aj potom, čo prekročíte prah svojho nového domova, budete potrebovať niekoľko týždňov (alebo dokonca mesiacov), aby ste všetky svoje veci odložili. Preto sa dôrazne odporúča poskytnúť cestovnú tašku každému členovi vašej rodiny. Vložte základnú kozmetiku, oblečenie, ponožky, pyžamo, obľúbené hračky (pre najmenších) … To isté urobte s čistiacimi a kuchynskými výrobkami. Nehovoriac o záchrannej lekárskej súprave.

Pripravte si súpravu so základnými potrebami na prvé dni vo svojom novom domove

balenie kartónový papier škótska bezpečnosť pohybujúce sa objekty prepravné rady sťahovanie úspešný ťah