Ako vyrobiť lapač snov okrem 70 nápadov pre domácich majstrov, ktoré sú jednoduché ako koláč

Lapač snov, symbolický predmet obklopený rúškom tajomstva, opustil indiánske típy, aby si našiel svoje miesto v každodennom živote súčasného moderného človeka. Lapač snov, ozdoba vašej spálne, obývačky alebo dokonca vytetovaná na koži, nás stále fascinuje a zbožňujeme nielen jeho prirodzenú krásu. Skok do neznáma, myšlienka priniesť do prozaického života kúzlo mágie, nás tiež núti zamilovať si ho. A keďže veľa ľudí zaujíma, ako si lapač snov vyrobiť sami, dnes im s odpoveďou na túto otázku pomôžeme.

Chcete vedieť, ako si vyrobiť lapač snov – prečítajte si naše návody

ako vyrobiť lapač snov, príklad dekorácie štyroch obrúčok, dekorácie perál a peria, dievča v čiernych šatách

Lapač snov – história a symbolika

Predtým, ako pristúpime k prezentácii našich návodov, by sme však chceli zodpovedať niekoľko základných otázok. Najmä čo je lapač snov, aký je jeho pôvod, prečo ho mať vo svojich domovoch … V skutočnosti sa klasický lapač snov skladá z troch hlavných prvkov – prsteňa, plátna a malých dekorácií. Na začiatku bol však na rozdiel od dneška vyrobený výlučne z prírodných materiálov. Skutočne to boli prví domorodí obyvatelia Severnej Ameriky, ktorí ho použili. Pre nich to bol akýsi amulet, ktorý mal chrániť spánok detí pred zlými snami a duchom. Toto je skutočne úloha drôtovej siete.

Legenda hovorí, že v noci, keď spíte, táto sieť ako pavučina necháva prejsť dobré sny a vo svojej sieti chytá nočné mory. Indiáni verili, že ráno pri východe slnka zachytené nočné mory spália prvé slnečné lúče. A keďže tento typ príbehu súčasného človeka nezláka, ten druhý je očarený možnosťou mať predmet, ktorý mu zaistí pokojný spánok.

Ako si vyrobiť lapač snov? Je to celkom jednoduché, ale najskôr musíte poznať povahu a históriu objektu

ako vyrobiť lapač snov, hnedý kruh, biela sieť, modré a čierne ozdobné korálky, ozdobné perie v modrej a fialovej farbe, lesné pozadie, indický stan

Áno, sleduje tento fascinujúci príbeh, že tak veľmi milujeme lapač snov, ale počkajte … tešíte sa, ako to urobiť? Takže už žiadne anekdoty. Poďme k jadru veci predstavením našich veľmi jednoduchých návodov na výrobu lapača snov v dvoch krokoch, troch pohyboch. Vyhrňte si rukávy a veľa šťastia!

Začnite s našimi návodmi – zistite, ako si vyrobiť lapač snov z prírodných alebo syntetických materiálov

drevený kruh lapača snov so sieťami z tkaných nití, ľahká ručná činnosť pre dospelých

Vyšívací bubon a lapač snov – veľmi ľahký návod na výrobu

Zdá sa vám technika tkania plátna príliš komplikovaná alebo by ste sa chceli rozhodnúť pre elegantnejší dizajn? Nižšie uvedený návod je riešením, ktoré hľadáte. Sieť by mohla byť nahradená podložkou, ktorá dodá vášmu výtvoru rafinovanejšiu stránku. Takto sa to robí …

Potrebný materiál:

 • ubrousok
 • drevená vyšívacia obruč
 • klbko priadze
 • horúca lepiaca pištoľ
 • drevené alebo plastové korálky
 • stužka
 • perie

Prvý nápad, ako vyrobiť lapač snov v čipke pre váš bohémsky elegantný dekor

nápad, ako vyrobiť lapač snov, potrebné materiály, obrúsok, drevený kruh so stočenou vlnou, farebné perie, drevené korálky

Realizácia krok za krokom:

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je odblokovať bubon, aby sa izoloval kruh vo vnútri. Okolo toho druhého musíte potom zabaliť vlnu tak, aby bola zakrytá jej celistvosť. Aby to bolo jednoduchšie a výsledok estetickejší, môžete kruh rozdeliť na štyri časti. Okolo nich budete musieť vlnu zabaliť, aby ste ju na začiatku a na konci každého kroku dobre zaviazali..

Prvý krok: krúžte kruh lapača snov pomocou vlnených nití

návod na lapač snov prvý krok, omotanie vlny okolo drevenej obruče, vyšívacie obrúčky, činnosť tínedžera

Potom si vezmite obrúsok, ktorý musíte vycentrovať na bubon a zafixujte lepidlom. Teraz otočte vyšívaciu obruč hore dnom a prevlečte niť priadzou cez obrúčku a potom okolo obruče, aby ste lepšie zaistili a dodali vášmu výtvoru lesklejší vzhľad..

Druhý krok – prilepte na to obrúsok

návod na lapač snov drevený kruh so sivou vlnou omotanou okolo, biele obrúsok, originálna dekorácia na stenu

Nakoniec je na rade zdobenie vášho lapača snov. Odstrihnite zvyšky látky asi 60 cm a pripevnite k nim korálky a perie. Prúžky prevlečte cez obrúsok a vyšívaciu obruč a v prípade potreby ich zalepte. Nakoniec navrchu uviažte niť, aby ste mohli lapač snov zavesiť na stenu a voilá! Sladké sny.

Tretí krok – urobte ozdobu pre svoj ručne vyrobený lapač snov

ako ozdobiť lapač snov, kruh obalený vlnou bielym obrúskom, zvyšky dekoltovej vlny, látky a drevené korálky

A tu je výsledok tohto nádherného návodu na lapač snov

ukážkový návod na lapač snov, biele obrúsky, zdobenie čipiek a biele a zelené perie

Vyrobte si lapač snov ako žiadny iný – estetický nápad pre vašu dekoráciu steny

Tu je ďalší návod určený pre tých, ktorí sa boja tkanie látky vykonávať. Predstavujeme vám skvelú alternatívu k tradičnému lapaču snov

Potrebný materiál:

 • kovová obruč
 • najstarší chlapec
 • nožnice alebo lepiaca pištoľ
 • krepový papier
 • ihla a niť
 • konáre

Realizácia krok za krokom:

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je ozdobiť kruh. Bez toho, aby to bolo nevyhnutné, tento krok nepochybne dodá vášmu výtvoru šmrnc. Na tento účel do nej môžete napríklad zabaliť vlnu. A ak to druhé môže mať rôzne farby, bude to ešte lepšie! Ombre efekt dodá vašej obruči hravý charakter. Nakoniec si s konečným uzlom nerobte starosti, pretože bude zamaskovaný ozdobným lemom, ktorý bude vyrobený v nasledujúcom kroku..

Tým sa dostávame k druhému kroku, počas ktorého si vyrobíte ozdobu svojho lapača snov. Farebné ofiny, ktoré vidíte nižšie, sú vyrobené z vlnených nití rôznych farieb a bielych čipkovaných pásikov. Na výrobu prvých stačí len odstrihnúť dostatočne dlhé prúžky a potom ich zaviazať do hlavy šarkana. Môžete spojiť dve alebo viac vlákien, aby ste získali objemnejší efekt. Potom pomocou lepidla pripevnite čipku na prsteň. Na záver nezabudnite zastrihnúť konce ofiny tak, aby bola ich dĺžka rovnaká.

Potom sú tam dve rozrezané vetvy na imitáciu parožia jeleňa. Môžete ich tiež zabaliť do vlny, ale ak ich necháte tak, dodáte svojmu výtvoru autentický prírodný nádych. Ale teraz, ako opraviť tieto vetvy? Aby ste to uľahčili, odporúčame vám použiť zvyšky lepenky, drôtu a horúceho lepidla. Po estetickej stránke si nemusíte robiť starosti, pretože ju nakoniec dotvoríte kvetinovou ozdobou.

Nakoniec, pokiaľ ide o kvetinovú výzdobu, môžete dobre používať umelé kvety, ale kvety z hodvábneho papiera si môžete vyrobiť aj sami. Tým, ktorí by sa rozhodli pre toto druhé riešenie, ponúkame niekoľko krásnych nápadov, ako si kvety vyrobiť. A tu je váš lapač snov pripravený, zaveste ho na bielu stenu a vráťte mu záujem.

Indická dekorácia steny lapača snov ako žiadna iná

lapač snov jednoduchý návod bez tkania, kruh ovinutý vlnou, strapce z vlny a čipky, jelenie parohy vo vetvách, ozdobné kvety

Ako vyrobiť lapač snov bez tkania plátna – tu je krásny projekt

kruh pre lapač snov zabalený do farebných vlnených nití, útržkov vlny a textílie, konárov stromov a kvetov v hodvábnom papieri, dekorácia steny obývačky

Tradičný lapač snov – ako tkať sieť nití

Nasledujúci tutoriál, ktorý vám predstavíme, je venovaný výrobe lapača snov, ako ho každý pozná. To znamená, že vám konečne dáme tipy na to, aby bolo tkanie plátna také symbolické a dôležité pre výrobu tohto symbolického predmetu.

Potrebný materiál:

 • drevená obruč
 • semišová alebo kožená šnúra
 • voskovaná šnúra
 • perie
 • ozdobné korálky
 • čipka a stuhy
 • lepidlo alebo lepiaca pištoľ

Realizácia krok za krokom:

Koženú šnúru najskôr pripevnite k obrúčke pomocou lepidla a začnite ju omotávať tak, aby bola úplne zakrytá. Na to môžete použiť aj vlnu alebo voskovanú šnúru, ale uvedomte si, že to bude trvať dlhšie. Na konci previažte koniec šnúry lepidlom a znova sa nebojte, ak spoj nie je dokonalý, pretože bude potom maskovaný ozdobami.

Drevený kruh lapačov snov zabalený v koženej šnúrke – prvý krok v návode na výrobu tradičného lapača snov

obruč na lapač snov v drevenom vyšívacom bubne zabalenom v koženej šnúrke, prvý krok

Teraz prejdeme k najdôležitejšej časti, na ktorú sa tešíte – tkanie webu. Koniec voskovanej šnúry najskôr uviažte na obruč a vytvorte pevný uzol. Za druhé, musíte vziať šnúru, aby ste ju previedli vpredu, potom za krúžkom, aby ste ju nakoniec opäť vytiahli spredu, aby sa vytvorila slučka. Túto operáciu opakujete dookola v kruhu. Potom budete postupovať rovnako, ale prevlečiete niť pred a za niťou, ktorá bola predtým tkaná a podobne. Vždy dbajte na dotiahnutie vlákna. Počas tkania môžete vložiť niekoľko korálkov. Vytvorte koncový uzol a už máte svoju sieť vlákien.

Ďalším krokom je ozdoba lapača snov. Vezmite niekoľko kúskov voskovanej šnúry a vložte do nich malé korálky, pričom pod každým urobte uzol, aby sa zmestili na šnúru. Priviažte šnúrové vlákna k spodnej časti lapača snov. Pre elegantný nádych pomocou lepidla pripevnite aj prúžky bielej a slonovinovej čipky. Tu to máte, stačí len navrchu pripevniť niť, aby ste mohli zavesiť lapač snov a obdivovať nádherný výsledok.

Ručne vyrobený lapač snov – technika tkania webu

ukážkový návod na lapač snov, obruč zabalená v koženej šnúrke so sieťkou z voskovanej šnúry, tkanie na plátne a dekorácia

Tu je video, ktoré vám tiež pomôže dosiahnuť dokonalé tkanie

Lapač snov pre deti, ktorý vyrobia tí najmenší

V poslednom čase sme vám chceli predstaviť vhodný projekt pre najmenších. Toto je jednoduchý lapač snov, ktorý sa dá vyrobiť z papierového taniera. Predmetný projekt je super jednoduchý a kreatívny a umožní deťom dozvedieť sa viac o kultúre domorodých Američanov..

Potrebný materiál:

 • papierový tanier
 • modrá farba
 • dierovač
 • malé farebné korálky
 • ozdobné perie
 • reťazec

Realizácia krok za krokom:

Začneme tu tak, že vystrihneme strednú časť platne a ponecháme iba okraj platne. Potom ho prelakujte modrou farbou a nechajte uschnúť. Teraz urobte dierovač a urobte otvory po celej vnútornej časti obruče, ako aj v spodnej vonkajšej časti obruče. K tkaniu siete tu dochádza prechodom struny cez protiľahlé otvory, kým nezískate sieť viditeľnú na fotografii nižšie. Počas tkania môžete vložiť niekoľko korálikov, pričom dbajte na to, aby ste v nite na každej strane perličky vytvorili uzlíky, aby zostal pevne na svojom mieste..

Na ozdobu jednoducho navlečte korálky na niť a zakončite farebným perím. Potom pripevnite malé ozdoby tak, že konce ozdobených nití pripevníte k otvorom vytvoreným v spodnej časti a voilá.

Nápad, ako vyrobiť lapač snov dieťaťa na papierovom tanieri – návod pre najmenších

model lapača snov dieťa v papierovom tanieri prelakované na modro sieťou s bielou niťou, ozdobou z farebných korálikov a peria

Ďalší skvelý nápad na výrobu očarujúceho bohémskeho elegantného lapača snov

originálna dekorácia na stenu v spálni, ako vyrobiť lapač snov v bohémskom štýle, obrúsok, stredovú čipku, čipky a látkové čipky, roztomilý psík

kruh pre lapač snov zlatej farby zdobený bielymi niťami a drevenými korálkami na konci, dekorácia steny do obývačky

ručne robená dekorácia domu lapača snov, obruč zabalená v látkových pásoch, strapce zo sivých útržkov látky, drevená vetva, sieť, kvetinová výzdoba

Super elegantná čipkovaná ozdoba steny zdobená vegetáciou

ručne vyrobený lapač snov na svadbu, výšivka, ktorá obsahuje bielu čipku, kúsky vlny, zelené konáre a bielu ružu

nápad vyrobiť lapač snov, malý kruh, zabalený do béžovej látky, ozdobenie béžovými korálkami a hnedým perím

Indický model lapača snov v obrúčke a strede zdobený oranžovým a bielym kvetom, hnedým perím

ručne vyrobený lapač snov, kruh a biela sieť, hnedé perie a malé drevené korálky, dekorácia steny v spálni

Vetvička – kruh pre prírodného lapača snov

originálna výzdoba spálne s lapačom snov vyrobená z dreveného kruhu a tenkej vetvy s kúskami čipky, hodvábneho papiera a peria, biela sieť

nápad, ako ozdobiť bielu stenu, vyšívaciu obruč na bubon, zlatú dekoráciu listu, biele, modré a béžové zvyšky čipky

príklad dekorácie steny v obývacej izbe v tradičnom lapači snov, kmeňovom lapači snov vo zvyškoch tkanín a lapači bieleho peria

Lapač snov – vynikajúci tip na výzdobu svadby a spálne

bohémska svadobná výzdoba s obrovským bielym lapačom snov s bielymi stužkami a bielymi strapcovými pomponmi

vyrobte si lapač snov v jednoduchom kruhu, perie, útržky vlny a vetvu v strede, originálna dekorácia steny do obývačky

ako vyrobiť ozdobný lapač snov do venca z drevených konárov, bielej sieťky, dekorácie z farebných kvetov a peria

konečný výsledok lapač snov v hniezdach konárov, ozdobený drobnými kvetmi, perím a vetvou so zelenými listami

Ako urobiť lapač snov jednorožca – super originálny nápad

detský lapač snov model ozdoba jednorožca, útržky vlny a ružovej stuhy, dekorácia z umelých kvetov a zlatého rohu

príklad kruhu pre lapač snov z drevených konárov, farebnej siete, dekorácie z drobných korálikov a pierok

kruh béžových vetiev, stred bielej čipky s padajúcimi zelenými vetvami, kmeňová výzdoba steny

dekorácia kvetinovej steny, vyrobte si lapač snov vo venci z farebných kvetov s bielou sieťou a kúskami vlny a farebných korálikov

Obrovský lapač snov, ktorý pozýva do vášho domu bohémskeho ducha

ako vyrobiť lapač snov, biele plátno, ružové perie a perly a mušle, ženský boho chic dekor

obrovský lapač snov v bielom obrúsku, umelá kvetinová výzdoba, mušle, originálna svadobná dekorácia

vyrobte lapač snov dva kruhy zabalené v ružovej, čiernobielej tkanine, perie a sieťové deko

dekorácia interiéru auta s indickým lapačom snov, tri kruhy, sieť, čierne perly, biele perie

obrovský model lapača snov, stodola a štyri malé, ozdoba z čierneho a hnedého peria, modré perly

vyrobte lapač snov v bielej obruči, bielej čipkovanej sieti, okrajoch čipkových útržkov a bielych pomponoch

Kruh pre lapač snov vyrobený z drevených vetvičiek – manželstvo indického ducha a ducha prírody

lapač snov model vyrobený z kruhov hnedých drevených konárov, dekorácie hnedého a modrého peria a korálikov

originálny príklad lapača snov, drevená obruč, modré a fialové perie, biele plátno, purpurové a modré perlymyšlienka drevenej obruče, plátna a červeného peria, výroba originálneho monochromatického lapača snov, ručná činnosť pre dospelých

originálne indické obrúčky na lapače snov rôznych veľkostí čierna farba, modrá sieť, malé ozdobné pierka, zasnežené pozadie

vyrobte lapač snov, veľký kruh s malými čiernymi kruhmi a sieťkou, ozdobu z čierneho peria

Lapač detských snov … pretože je taký jednoduchý, že ho zvládnu aj tí najmenší

ľahký model lapača snov pre deti, drevený vyšívací bubon so žltými niťami prekríženými ako sieťka a ozdoba z peria a malých farebných korálikov

svadobná alebo narodeninová dekorácia s obrovským lapačom snov v vyšívacom bubne, bielou sieťou, farebnými okrajovými pomponmi

obrovský lapač snov s tromi čiernymi kruhmi rôznych veľkostí, čiernymi perlami, čiernym a modrým a hnedým a bielym perím

vyrobte lapač snov v kruhu pomocou nite alebo sieťky na obrúsky, dekorácie peria a lemovaných pomponov

lapač snov, ktorý uprostred robí obrúsok, farebné čipky, siluety mrakov papiera, výzdoba detskej izby

ako vyrobiť lapač snov, príklad lapačov snov v ružovej, fialovej, modrej a zelenej farbe s béžovou ozdobou z peria

malý oranžový lapač snov s ozdobou čiernou perlou, hnedým a oranžovým perím a žltými kvetmi sa zmení na zem

Zaujímavo spracovaný lapač snov s pavími perami ako ozdoba

vyrobte si lapač snov v drevenej obruči, čierne korálky, pávie perie, koženú šnúru, dekoráciu na stenu

jednoduchý indický lapač snov v modrej farbe, modré perie, ozdoba čiernymi perlami, jednoduchá manuálna činnosť pre dospelých

vyrobte si originálny lapač snov v obruči a ružovom plátne, ružové perly, farebné perie, originálnu dekoráciu

kruh pre lapač snov v prírodnej vetve, v strede je obrúsok, biele a béžové nite, sivé perie

vyrobte lapač snov s integrovanými čiernymi obrúčkami, čiernym plátnom, hnedým a čiernym perím, pozadím jesenných listov

Vyrobte si lapač snov, ktorý ozdobí váš interiér … prečo nie. Zvlášť ak chcete svojmu dekoru dodať orientálny bohémsky nádych

Dekorácia steny v spálni, obrovský lapač snov vyrobený zo štyroch obručí rôznych veľkostí, hnedé perie, posteľná bielizeň a bohémska elegantná nástenná tkanina

vyrobte si lapač snov pre dekoráciu steny, obruč a bielu sieť s ozdobou čipkových pásov, vlnených a bielych brmbolcov s strapcami

originálny nápad na výzdobu postele, vetva z naplaveného dreva a lapač snov, niekoľko bielych úlovkov snov

príklad dekorácie steny do spálne, šedá posteľ, posteľná bielizeň, sivá, ružová a biela, škandinávsky nočný stolík, ručne vyrobený lapač snov so zlatými, hnedými a béžovými kvapkami na stužku

Ako vyrobiť lapač snov – detský mobil, ktorý dodá výzdobe spálne jedinečný nádych

Ručne vyrobený detský mobil v štýle indických lapačov snov, drevený kruh s krížom prekríženými ružovými niťami a ozdobným perím

Ručne vyrobený lapač snov na vašu svadbu – veľmi elegantná dekorácia

vonkajšia lesná výzdoba, lapač snov tradičná výroba s obrúčkami v prírodných vetvách, útržky čipky, perie, biela sieť

svadobný dekor v bohémskom štýle, s obrovským závesným čipkovým lapačom snov, bielymi stoličkami a dekoráciou zelenej vegetácie

originálna svadobná výzdoba v obrúčke zabalená v pásoch ružovej a bielej látky, bielej sieťoviny a kvetinovej výzdoby

Ako si vyrobiť lapač snov sami ako ozdobu exteriéru vašej svadby

vyrobte bohémsky lapač snov z svadby v bielom obrúčku, obrúčku ozdobenú kúskami čipky

Indický lapač snov v obrúčke s čipkovaným obrúskom, čipkovými útržkami a kvetinovou ozdobou

Šokujúci nápad na svadobnú výzdobu v boho štýle v obrovskom vyšívacom bubne snov a bielych a ružových obrúskoch

ako vyrobiť tradičný lapač snov a lapač snov s výšivkou, bielym perím a čiernym perím, perlou

A nakoniec máme niekoľko skvelých nápadov, ako si vyrobiť jednoduchý lapač snov pre deti

tutoriál lapač snov dieťa v prefarbených zmrzlinových tyčinkách s farebnými niťami, perlami a strapcovými pomponmi

ukážka lapača snov dieťaťa v drevenej obruči, farebné pompony, malé farebné papierové figúrky, dekorácia detskej izby

Ako urobiť lapač snov na privítanie jari

ručná jarná aktivita, lapač snov s bielym stredom obrúčky, kvapky bielej a ružovej stužky a ozdobné ružové umelé kvety