Dekoratívna nástenná maľba do obývačky alebo ako oživiť atmosféru domova

Existuje v dome príjemnejšia miestnosť ako Her Majesty The Salon? Musí vítať s otvorenou náručou a vytvárať najlepšie podmienky na strávenie kvalitných hodín. Takže okrem pohodlného nábytku zaistíme aj to, aby malé ozdobné detaily boli pýchou miesta v atmosfére kokonu. Medzi nimi je len jeden prvok, ktorý je schopný dať nový tón celému dekoratívnemu súboru. the nástenná dekoratívna maľba do obývačky. Nájdite naše tipy, ako si ho dobre vybrať a dobre zavesiť vo vašej domácnosti.

Portrét veľmi peknej žirafy na doplnenie obývačky v štýle džungle

príklad maľby žirafy s ružovými slnečnými okuliarmi moderná maľba bohémsky štýl obývačka mestská džungľa

Ako si vybrať správnu dekoratívnu nástennú maľbu do vašej obývačky ?

Okrem dekoratívnej hodnoty existuje ešte množstvo kritérií, ktoré musíte vziať do úvahy pred výberom nástenného umenia. Pretože je to samozrejme samotný obraz, ktorý musí byť súčasťou dekorácie obývačky a nie naopak. Medzi jeho základné charakteristiky patrí …

  • Veľkosť stola

Prvá veľká chyba, ktorej sa pri zdobení stien zvyčajne dopúšťame – veľkosť a počet dekoratívnych kúskov. Jediný malý obraz vo veľkej otvorenej obývačke riskuje, že zostane bez povšimnutia. Rovnako nevhodné by bolo zvoliť si v malej obývačke obrovský obraz alebo kompozíciu mnohých obrazov. Tie by iba zadusili priestor a pôsobili by menším dojmom, ako je. Ako teda definujete perfektnú veľkosť stola pre vašu obývačku? Všeobecným pravidlom je, že dekoratívne kusy by nemali zaberať viac ako 50-75% dostupného priestoru na stene na prázdnej stene. Aby to bolo ešte presnejšie, zmerajte šírku a výšku svojej steny. Potom ich vynásobte o 0,60 a 0,75 a budete mať rozsah veľkostí, v ktorých sa vaše pole môže líšiť. Keď rám zavesíte na kus nábytku, uistite sa, že nepresahuje 2/3, 3/4 šírky.

  • Farebné zladenie

Potom, ako druhý krok, musíte tiež premýšľať o tom, ako by obraz zapadol do už existujúcej farebnej schémy. Kontrastný efekt je obľúbenou myšlienkou, ale postupujte opatrne! Príliš veľký kontrast môže na konci pôsobiť gýčovo. Z tohto dôvodu by sme sa skôr zamerali na chromatickú konzistenciu. Teda na farebných kombináciách, ktoré sa skôr dopĺňajú ako nadávajú. Grafický stôl by bol perfektný na ozdobenie steny severskej obývačky. Na druhej strane, ak by ste chceli zvýrazniť dekoráciu steny, môžete sa napríklad rozhodnúť pre rám s niekoľkými palmami na bielom pozadí. Dokončite dekoráciu niekoľkými zelenými rastlinami, aby zvýraznili akcent na stene, a voilá.

  • Štýl deco 

V tejto myšlienkovej línii musí byť dekoratívna maľba do obývačky v úplnom štylistickom súlade so zvyškom. Potom si rezervujte farebné obrazy s bohémskym a hippie interiérom. Prírodná krajina by bola obzvlášť vhodná do škandinávskych, rustikálnych a džungľových obývačiek. Čierne a biele kúsky by boli preferované vo vintage a priemyselných priestoroch. A opäť, krásne repliky obrazov známych umelcov a obrazy z pouličného umenia naznačujú kreatívneho ducha majiteľa.

Reprodukcia Magritte v štýle pouličného umenia

Magritte graffiti maľba v obývacej izbe v sivočiernom a bielom modernom pouličnom umení v škandinávskom štýle

Aký stôl do vašej obývačky? Obrazy Lofty Trend

Pokiaľ ide o teraz typ tabuľky, tu máte na výber z dvoch hlavných možností. Prvým je plátno v akrylovej farbe, vyrobené ručne. Tento nepochybne má veľmi jedinečnú umeleckú hodnotu. Táto hodnota však prichádza za cenu, ktorá je tiež dosť vysoká..

Našťastie existuje lacnejšia alternatíva, ktorá je rovnako dobrá. Hovoríme o tlačenom plátne, ktoré je v súčasnej dobe na vzostupe. S ním ide všetko. Bez ohľadu na štýl alebo tému, dnes existujú špecializované obchody s maľovaním, ktoré vám ponúkajú veľa očarujúcich možností. Navštívte Lofty Trend, kde nájdete širokú škálu obrazov pre každý vkus! Od obrazov obľúbeného zvieraťa až po krajiny, o ktorých sa vám sníva – až po obraz pouličného umenia od Banského alebo obraz inšpirovaný logom Prada. A nebojte sa, tieto malé tlačené majstrovské diela majú pozoruhodnú kvalitu a presnosť, akú im treba dať..

Stôl Prada na ozdobu elegantnej obývačky

Dekoratívna maľba na stenu v kanáli vo vintage a minimalistickej drevenej obývačke

Kam, ako a v akej výške zavesiť obraz ?

Keď ste si vybrali dosku, je teraz na vás, aby ste pre ňu našli správne miesto. V zásade sa má za to, že obraz by mal stúpať do úrovne očí alebo do výšky asi 150 cm. Ale pretože nie všetci majú rovnakú výšku, existuje vzorec na výpočet univerzálnej výšky na základe rozmerov steny a dosky. Postupujte takto:

  1. Zmerajte výšku poľa a výsledok delte dvoma, aby ste definovali stred.
  2. Zmerajte vzdialenosť medzi bodom upevnenia a hornou časťou stola.
  3. Odpočítajte tento druhý výsledok od prvého.
  4. Pridajte 150 k predchádzajúcemu číslu a budete mať správnu výšku na zavesenie svojho obrazu.

Nakoniec, ako opravíte obraz na stenu? Obrázkový háčik alebo kolík, prilepenie vešiaka na stenu je pravdepodobne najlepším riešením, najmä v prípade ťažších obrázkov. Ak ste však pod tlakom alebo by ste radšej zavesili svoj obrázok bez vŕtania, existujú aj ďalšie šikovné spôsoby. Sú to napríklad lepiace záložky a háčiky, obojstranná lepiaca páska, lepiaca pasta a ďalšie.

Africká krajina zavesená nad pohovkou, aby vás dopravila do Afriky

Slon africký pozastavil maľovanie v sivobielej obývačke s akcentmi industriálneho dekoru