Naše rady, ako navštíviť Amsterdam inak

Hlavné mesto Holandska je obľúbenou destináciou pre cestovateľov, ktorí hľadajú kultúrne a historické objavy. Ale okrem romantických kanálov, múzeí a kvetinových trhov má Amsterdam stále veľa prekvapení aj pre tých najnáročnejších návštevníkov, ktorí hľadajú jedinečné zážitky. Či už prichádzate prvýkrát, alebo ste už pod kúzlom mesta, ponúkame vám niekoľko nápadov, ako navštíviť Amsterdam iným spôsobom. Čo robiť v Amsterdame, aby ste objavili mesto mimo bežných trás? Tu sú naše návrhy na neobvyklé aktivity a menej známe miesta v holandskom hlavnom meste.

Navštívte Amsterdam inak: alternatívne výlety za objavovaním holandského hlavného mesta

navštívte Amsterdam inak, alternatívne zájazdy za poznaním Amsterdamu, objavy v Amsterdame

Navštívte menej známe štvrte 

Ak sa chcete vyhnúť davom turistov, neváhajte urobiť menšiu odbočku do menej známych oblastí mesta, ktorá vám umožní objaviť ho v inom svetle. Amsterdam OOST je viac obytný ako turistický a je okresom v úplnom oživení, ktorý je často podceňovaný. Návštevník však objaví multikultúrnu štvrť s mnohými tvárami plnými umeleckých galérií, reštaurácií, trendových barov a nezávislých kín. Nenechajte si ujsť príležitosť navštíviť Dappermarkt, veľký otvorený trh, ktorý je s viac ako 250 stánkami skutočnou atrakciou. Ak hľadáte a Amsterdamský prázdninový prenájom Amsterdam OOST, ktorý má dobré spojenie s hlavnými turistickými miestami, ale ďaleko od turistov, môže byť vašou najlepšou voľbou. So svojimi tromi veľkými parkmi Oosterpark, Flevopark a Frankendael Park je tiež najzelenšou časťou mesta..

Severne od Amsterdamu bude okres NDSM oslovovať tých, ktorí hľadajú autentický a originálny zážitok. Táto bývalá lodenica, známa svojou priemyselnou architektúrou a pouličným umením, sa stala živým miestom stretávania sa mladých kreatívcov. Staré sklady sa menia na umelecké priestory, trendové bary a reštaurácie, ktoré predstavujú neobvyklé a prekvapujúce mestské prostredie. Dostanete sa tam jednoducho trajektom, ktorý prechádza cez rieku IJ. Raz za mesiac sa v NDSM koná aj najväčší blší trh v Amsterdame..

Klzisko pred Rijksmuseum

korčuľovanie pred národným múzeom maľby v Amsterdame, nápady na návštevu Amsterdamu v zime

Objavte hudobnú scénu v Amsterdame

Nie je žiadnym tajomstvom, že Amsterdam ponúka pestrý hudobný program počas celého roka. Počas pobytu v Amsterdame sa môžete zúčastniť koncertu v jednom z mnohých divadiel a koncertných siení. Mesto zábavy je tiež obľúbenou destináciou fanúšikov elektro. V októbri sa v Amsterdame koná AMF, najväčší festival elektronickej hudby na svete. Každý víkend sa mesto stane veľkým pódiom s festivalmi a koncertmi po celom svete. Vinyloví nadšenci môžu navštíviť aj mnohé adresy, ktoré ponúkajú bohatý výber vinylových platní, ako sú Concerto, Waxwell Records a Rush Hour Records..

Urobte si peknú fotografiu na jednom z mnohých mostov s typickou architektúrou

pohľad na jeden z mnohých mostov a rady domov s tradičnou architektúrou pozdĺž kanálov

Spoznajte Amsterdam inak vďaka prehliadkam so sprievodcom

Chcete objaviť Amsterdam originálnym spôsobom? Existujú rôzne alternatívne a tematické výlety, ktoré si zaslúžia našu plnú pozornosť. Doprajte si degustačnú plavbu na lodi crêperie. Táto jedinečná plavba loďou vás zavedie do najkrajších krajín pri pobreží Amsterdamu. Ak sa chcete zoznámiť s mnohými projektmi mestského poľnohospodárstva v meste, preskúmajte mestské farmy a záhrady v Amsterdame a okolí na bicykli. Ukončite prehliadku v kaviarni alebo reštaurácii, ktorá ponúka miestne produkty. Komentované prehliadky mnohých pivovarov v Amsterdame sú tiež skvelým spôsobom, ako objaviť mesto a ochutnať remeselné pivá..

Pohľad zhora na námestie Dam

pohľad zhora na Place du Dam, ruské koleso na Place du Dam, zábavné aktivity na objavovanie Amsterdamu

Navštívte Amsterdam inak vďaka mnohým tematickým výletom

cyklistické výlety so sprievodcom za objavovaním pamiatok a neobvyklých aktivít v Amsterdame