Ako mať vo svojom dome príjemnú vôňu?

Keď ideme domov, často si všimneme, že v dome je nepríjemný zápach. Môže to byť problém s vlhkosťou, zápachom z varenia jedla alebo dokonca s tabakom. Ako ich zmiesť a mať vo vnútri voňavú atmosféru? Existuje niekoľko tipov, z ktorých tu je malý neúplný zoznam.

Vetrajte svoj dom dobre

Toto je prvá vec, ktorú musíte urobiť, keď sa chcete zbaviť zápachu. Vetranie vášho domu tiež pomáha evakuovať jemné častice, ktoré sa nachádzajú vo vzduchu, ako aj CO2 produkovaný rastlinami. Je to preto nevyhnutné gesto, ktoré upratuje váš domov a odháňa zápachy. Jednoducho ráno otvorte okná na 10 minút a vytvorte Prúd vzduchu pre dopravu. Uvidíte, že je to veľmi účinné.

Dobre vetrajte svoj interiér, prvý krok k zdravému a voňavému domovu

Dobre otvorte okná, aby váš dom príjemne voňal

Používajte vonné sviečky

The vonné sviečky nechajte v dome sladkú a príjemnú vôňu. Je to veľmi ľahké a jemné pre tých, ktorí nemajú radi opojné vône. Rozhodnúť sa pre značka vonných sviečok vyrobených vo Francúzsku. V prvom rade urobíte niečo pre miestnu ekonomiku, ale navyše budete mať istotu, že kvalita tam je. Niektorí pracujú s slávne obchody s parfumami v Grasse ponúknuť to najlepšie z parfumov v dekoratívnom predmete do domácnosti. Dnes tieto značky pracujú najmä na dizajne svojich vonných sviečok, aby mohli ponúkať veľmi trendy výrobky do interiéru. Je ideálny pre inštaláciu jemná a intímna atmosféra, najmä na romantické večery a relaxačné kúpele.

Staroveké kúzlo sviečky s prírodnými vôňami 

používa vonné sviečky vyrobené vo Francúzsku, aby mali v dome príjemnú vôňu

Páliť kadidlo

Milovníci vnemy odinakiaľ uprednostnite korenistú, minerálnu vôňu kadidla. Trochu to pripomína Áziu. Môžete nájsť tyčinky s rôznymi vôňami a rôzne potešenia. Temnejšou stránkou kadidla je, že vonia veľmi zdrvujúco a preberá všetky ostatné pachy. Mali by ste sa preto vyhnúť napríklad použitiu počas jedla. Na druhej strane je ideálny na relaxáciu.

Vôňa odinakiaľ s tradičným kadidlom

Spaľujte kadidlo a prevoňte svoj dom pachom odinakiaľ

Používajte éterické oleje

Ďalší spôsob, ako mať dobrá vôňa v jej dome je používať esenciálne oleje. Niektoré sú ideálne na prevoňanie domu, napríklad pomaranč, levanduľa alebo pelargónie. Ale niektoré majú aj iné cnosti. Napríklad, citrón čistí a čistí vzduch v dome. V zime difúzny eukalyptus pomáha vyčistiť dýchacie cesty. Esenciálne oleje môžete použiť dvoma spôsobmi: buď v difuzéri, alebo v čistiacich prostriedkoch.

Oleje so základnými prednosťami pre vyčistený a voňavý interiér

Esenciálne oleje na čistenie, čistenie a parfumáciu vášho domova

Sušené kvety

Dnes je veľmi jednoduché naučiť sa variť potpourri na internete. Potom naň stačí pravidelne striekať izbovú vôňu, aby vždy krásne vonal. Niektoré sušené kvety zostávajú voňavé veľmi dlho. To je prípad napríklad levandule, ktorá páchne už niekoľko rokov. Umiestnený v malom vrecúšku prevonia skrine domu. V spálni tiež pomôže uvoľniť tých, ktorí majú problém zaspať.

Sušená levanduľa a jej nesmrteľná vôňa

použite vôňu sušenej levandule na prevoňanie svojho domu na dlhší čas

Samozrejme, existuje mnoho ďalších spôsobov, ako prevoňať váš domov, a tipy a triky nájdete na internete. Neváhajte a urobte si prehliadku sociálnych sietí, ktoré obsahujú veľmi praktické videá.