Aktualizujte dôležité kroky pri stavbe domu

“Môj dom je moja pevnosť”. Áno, aby sa doma cítil dobre, musí byť dom postavený na obraz svojho majiteľa. Optimálnym riešením je postaviť individuálny dom podľa preferencií a vkusu každého z nich. Kým však začnete, musíte prejsť niekoľkými pomerne zložitými krokmi. Preto je potrebné poznať tento proces, aby ste úspešne dokončili svoj stavebný projekt. Objaviť v nasledujúcich riadkoch !

Zafinancujte svoj realitný projekt

Je zrejmé, že prvú otázku si položte ešte predtým postaviť dom, je to spojené s financovaním? Zahrnutie vlastných prostriedkov do investovania do nehnuteľností nepochybne zníži vaše dlhové zaťaženie. Pretože je však financovanie vášho projektu výlučne z vlastných zdrojov len zriedka možné, použitie hypotéky je najčastejšie nevyhnutné. Pretože okrem nákladov na pozemok a nákladov spojených s výstavbou je na mieste aj mimo neho množstvo ďalších výdavkov, o ktorých sme na začiatku ani neuvažovali. Platí to najmä pre náklady súvisiace so údržbou pozemku, to znamená s pripojením majetku k elektrickej, plynovej a vodovodnej sieti. Pokiaľ ide o hypotéku, veci sa komplikujú. To je dôvod, prečo vás odporučiť na služby hypotekárneho makléra. Spoľahlivý odborník vám pomôže vypočítať vašu úverovú kapacitu, ktorá nezávisí od jedného alebo dvoch faktorov.

Zafinancujte svoj projekt

ako postaviť svoj dom financovať svoj projekt

Vyberte správne miesto

Mali by ste tiež vedieť, že cena nehnuteľnosti bude závisieť od lokality, kde sa nachádza. A aj keď je v takom ranom štádiu často prehliadaný, umiestnenie by tiež ovplyvnilo cenu ďalšieho predaja nehnuteľnosti. Pretože nikdy neviete! Navyše, miesto, kde sa bude nachádzať váš budúci domov, by ste mali vyberať najmä kvôli pohodliu a vašim súčasným (ale aj budúcim!) Potrebám. Do tejto zásadnej voľby zasahuje niekoľko kritérií, medzi ktoré patrí:

 • stupeň urbanizácie – úplné mesto, predmestia, vidiek;
 • pokoj susedstva;
 • vzdialenosť od pracoviska;
 • dostupnosť verejnej dopravy;
 • blízkosť škôl, obchodov, lekární, nemocníc, miest a inštitúcií atď..

Rozhodujúci je výber správneho miesta !

aké miesto susedstvo umiestnenie postaviť svoj dom

Rozhodnite sa pre stavebný pozemok

Okrem otázky lokality je potom vhodné uistiť sa, že pôda dobre udrží stavbu. Preto by bolo nevyhnutné hĺbkové predbežné preskúmanie terénu. Ak to chcete urobiť, zvážte obrátenie sa na geotechnika, aby ste preskúmali kvalitu podložia a jeho konštrukciu. Reliéf (prítomnosť nerovností / svahovitý terén) bude mať vplyv aj na realizáciu projektu. Nakoniec sa nezabudnite informovať o miestnych pravidlách územného plánovania, pretože tieto môžu tiež úplne zmeniť váš stavebný projekt.

Rozhodnite sa pre stavebný pozemok

postaviť dom na svahovitom trávniku moderný dom

Získajte stavebné povolenie

A keď už hovoríme o plánovaní mesta, potom, ako sa uistíte, že môžete splniť všetky požiadavky stanovené miestnymi zákonmi, musíte predložiť dôkaz úradom. Na to slúži stavebné povolenie – súbor povinných administratívnych dokumentov. Takže, rovnako ako predchádzajúce vyhlásenie o prácach, je to svojím spôsobom kartelová dohoda, aby sme mohli začať s výstavbou. Skladá sa z niekoľkých kusov, ktoré je potrebné poskytnúť (pôdorys dotknutého pozemku, pôdorys budovy, pôdorys pozemku, pôdorys fasád, atď.), Na získanie stavebného povolenia sa spravidla dodávajú dva mesiace..

Získajte stavebné povolenie

získať stavebné povolenie na základe stavebného závodu

Navrhnite stavebný plán

Toto je najkreatívnejšia a najpríjemnejšia časť projektu – predstavovať si alebo takpovediac postaviť dom vo vlastnej hlave. Či už pomocou katalógu získate predstavu na kľúč alebo riešenie šité na mieru, je tu opäť niekoľko faktorov, ktoré je potrebné zvážiť. Najmä v tejto fáze budete musieť zvážiť prvky, ako napríklad:

 • orientácia domu pre lepšiu energetickú účinnosť a jas;
 • počet izieb podľa vašej aktuálnej / budúcej rodinnej situácie
 • ďalšie miestnosti podľa vašich potrieb – hosťovská izba, kancelária, domáce kino
 • usporiadanie miestností v dome pre optimálne pohodlie;
 • konkrétne príslušenstvo a vybavenie, ktoré by sme chceli mať;
 • otvorený / uzavretý charakter priestoru, ktorý sa má vyvinúť;
 • požadovaný počet vozidiel a parkovacie miesto;
 • vonkajší priestor / vybavenie – záhrada, bazén, vonkajšie ihrisko / športový areál.

Naplánujte si dom

vypracovať plán výstavby nápad architektonický dom

Zverte stavbu odborníkom

Potom je pravdepodobne najzodpovednejšou úlohou nájsť kvalitných profesionálov, ktorí vás podporia vo vašom stavebnom projekte. Zasiahnuť môžu 3 hlavní aktéri. Sú to architekt, staviteľ a staviteľ. Ak prítomnosť prvého nie je povinná, v prípade realizácie projektov na mieru by bol jeho zásah nevyhnutný. Väčšina z nich sa však uchýli priamo k veľmi potrebnej pomoci od výrobcu. To bude dohliadať na váš stavebný projekt od jeho koncepcie až po odovzdanie staveniska. Potom je vašim spoľahlivým spoločníkom v každom procese, či už administratívnom alebo technickom. A nakoniec, projektový manažér by bol vašou pravou rukou, ak potrebujete poradcu na vykonávanie toho, čo sa deje na webe alebo mimo neho..

Počítajte s profesionalitou staviteľa

architekt staviteľ profesionálny majster práce pri vytváraní svojho individuálneho domu

Postavte si svoj dom

A sme tu v záverečnej fáze, ktorá je obzvlášť najnáročnejšia zo všetkých – samotné spustenie. Pozostáva z troch základných pracovných skupín, a to stavebných, dokončovacích a dokončovacích prác. Je preto v prvom rade potrebné zaoberať sa základnými architektonickými problémami, akými sú základy, steny, rám, strechy atď. Potom – prejsť základným vybavením, ako je elektrina, kúrenie, vodovod, atď. A nakoniec premýšľajte o vlečke, stolárstve, osvetlení a usporiadaní miestnosti – to posledné, čo by ste v novom dome mali zvážiť. A tu sú vaše kľúče a vitajte u vás doma.

Postavte si svoj dom

postavte si svoj dom príklad stavenisko 3 kroky