Ako si vybrať ten správny stavebný materiál na stavbu budovy, ktorá vydrží dlho

Postavenie úplne nového domu alebo budovy je jedným z najlepších príkladov dlhodobého investovania. Preto je hlavný význam všetkého, čo sa deje na mieste. Od výberu materiálov po prácu až po rešpektovanie všetkých správnych stavebných postupov. V nasledujúcich riadkoch vám poskytneme trochu viac podrobností o výbere stavebných materiálov.

Aké materiály zvoliť pre odolný dom alebo budovu ?

aké stavebné materiály na stavbu pevnej a odolnej budovy alebo domu

Kritériá pre výber správnych stavebných materiálov

  • Technický výkon

Prvým základným kritériom je odolnosť voči vonkajším agresiám a trvanlivosť. Dokonca aj väčšia investícia stojí za to, keď stavebný materiál sľubuje dokonalú kvalitu. Búrky, požiare, vlhkosť, extrémne horúčavy. Váš výber bude stále závisieť od akéhokoľvek nepriaznivého počasia, ktorým by budúca budova trpela. Preto je potrebné rozhodnúť sa pre materiál, ktorý by dokázal odolávať klimatickým nebezpečenstvám tohto regiónu. Napríklad drevo nie je najlepšou voľbou pre mokraď.

  • Energetický výkon

Odhliadnuc od čisto technických vlastností, stavebné materiály musia byť zvolené kvôli pohodliu a pohode. Termoregulácia je preto faktorom, na ktorom by sa nemalo šetriť. Účinný materiál ponúka dobrý stupeň tepelnej izolácie. To znamená, teplo, ktoré by neuniklo v zime a recipročnej letnej sviežosti. Všimnite si tiež, že dobrá energetická náročnosť by zvýšila hodnotu budovy.

  • Cena

Je takmer nemožné obísť sa bez uvedenia slova rozpočet. U niektorých by to hralo úlohu východiskového bodu, najmä ak sú prostriedky dostatočne slabé. Pokiaľ ide o financie, často ide o nájdenie najlepšej hodnoty za peniaze. Najmä z tohto dôvodu vám odporúčame zvážiť investíciu z dlhodobého hľadiska..

  • Estetické stvárnenie

Popri týchto zvláštnostiach, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou akejkoľvek stavby, stále existuje aj čisto estetická stránka, ktorú by bolo možné vnímať ako prvú. Tam bude všetko závisieť od ducha, ktorého by ste chceli budovať alebo obydlia vštepiť. Drevená alebo kamenná budova by sa perfektne hodila do vidieckeho prostredia. Betón a oceľ by naopak boli vhodnejšie pre súčasné prostredie, dokonca aj pre priemysel.

Vyberte si materiál podľa svojich potrieb

ktoré materiály si vybrať robustný a odolný moderný dom a budova v priebehu času praktický sprievodca

Drevo – surové a ekologické

V posledných rokoch si drevený dom zamilovalo pomerne málo z nás a dôvodov, prečo to urobiť, je skutočne veľa. Pokiaľ ide o estetiku, drevo nás má čím očariť. Veľmi vrelý a priateľský, približuje nás to k prírode a nášmu pôvodu. V stene alebo ráme má drevo veľkú výhodu v tom, že sa s ním veľmi ľahko pracuje. Hlavným dôvodom chvály a plebiscitu je však nepochybne jeho nízky ekologický dopad..

Drevo pre poznámku autentického šarmu

stavebný materiál stavebný drevený rámový lampový projekt stavby

Kameň – prírodný a robustný

Kameň je ďalším materiálom, ktorý je súčasťou rovnakého udržateľného prístupu. Na rozdiel od dreva, ktoré musí byť špeciálne ošetrené, aby odolalo nepriazni počasia, je kameň prirodzene veľmi robustný a neochvejný materiál. Používa sa v stavebníctve od úsvitu času a dodáva domu rozhodne koketný a autentický nádych. Rustikálna povrchová úprava je teda zaručená, čo pri tepelnej izolácii neplatí. Aby ste to napravili, zvážte dodatočnú izoláciu. Kameň je navyše dosť drahý a vyžadoval by zásah odborníka, ktorý o tom vie všetko.

Kameň pre rodinný dom v rustikálnom štýle

kamenný dom ako si vybrať stavebné materiály pre dom výhľad na hory

Oceľ – pevná a odolná

Ak by ste chceli, aby vaša budova časom skutočne vydržala, oceľ by bola vašim prvým spojencom. Ultra robustný materiál, väčšina konštrukcií ho používa na vývoj svojich rámov. Ploché železo, okrúhle, T, U, the štvorcová oceľová rúrka, sú prvky široko používané vo všetkých druhoch stavieb, renovácií alebo DIY projektov. Ich použitie vám zaručuje dokonale stabilnú štruktúru, ktorá je obzvlášť dôležitá pri výstavbe veľkých priemyselných budov. Tieto rúrky by sa mali ľahko prerábať a prevádzať, ale mali by ste ich kúpiť u odborníka na železo, ako je Le Roi du Fer.

Oceľ na stavbu „železnej“ stavby

oceľové rúry na stavbu modernej budovy príklad súčasnej stavby sklenený oceľový rám

Tehla – tradičná a všestranná

Rovnako zdravé a recyklovateľné ako kameň a drevo sú tradičné tehly jedným z najčastejšie používaných materiálov v stavebníctve. Tento hlinený materiál, ktorý sa bežne používa na realizáciu múrov a prístavieb domov, existuje v niekoľkých variantoch. Pevná, dutá, plástová tehla – ktorú si vybrať? Prvý je pevný, ale príliš ťažký. Druhý naopak ponúka veľkú ľahkosť za cenu zlej tepelnej a zvukovej izolácie. Medovníková tehla, ktorá je v poslednej dobe veľmi populárna, ponúka dobrý kompromis medzi nimi.

Tehla, aby sa ľahko zmestila do mestskej krajiny

ako si vybrať stavebný materiál z tehál na stavbu domu tradičný pevný materiál

Betón – ekonomický a nie menej pevný

Betónový blok je ďalším materiálom široko používaným v murive. Či už chcete urobiť základ, steny alebo strechu budovy – betón si nájde svoje miesto v každom architektonickom prvku. Jeho výhodná cena a jednoduchá implementácia mu navyše poskytujú značnú výhodu. Podobne ako tehly však existuje množstvo betónu s vynikajúcou izolačnou schopnosťou. Hovoríme o pórobetóne, ktorý má vysoký kalorický výkon vďaka mnohým vzduchovým bublinám, z ktorých je zložený.

Betón pre budovu zladenú s dobou

betónová a oceľová budova príklad, ako postaviť robustnú pôvodnú súčasnú budovu