Renault Morphoz, elektrický koncept s natiahnutou karosériou

Napriek zrušeniu ženevského autosalónu z dôvodu krízy spôsobenej koronavírusom mal Renault záujem odhaliť Morphoz, svoje nové elektrické koncepčné vozidlo. Prezentované prostredníctvom a lisovacia súprava špeciálne, francúzska značka vrhá svetlo na špecifiká toho, ktorý mal byť jednou z hviezd švajčiarskeho podujatia.

Renault predstavuje svoj nový elektrický koncept Morphoz

Renault predstavil nový elektrický koncept Morphoz s natiahnutou karosériou

Renault Morphoz, naťahujúci sa elektrický automobil

Nové elektrické vozidlo značky diamantov z platformy CMF-EV, Morphoz, už má prezývku „Transformátory“, žiari svojou schopnosťou natiahnuť sa. Napriek tomu, že má 40 kWh batériu, ktorá mu umožňuje 90% mestské využitie, na ktoré je určená, nový koncept Renaultu má veľkú výhodu. Ak majú dlhé cesty predstavovať iba 10 percent budúcich ciest, tie budú aj tak zaistené inštaláciou druhej vyberateľnej 50 kWh batérie, ktorá mu umožní prejsť až 700 kilometrov s výkonom ekvivalentným 218 konským silám. Za týmto účelom sa Morphoz natiahne do cestovného režimu. Vďaka „aktívnej“ karosérii sa dĺžka vozidla zväčšila o 40 cm na celkových 4,80 m, rovnako ako aj jeho rázvor, ktorý získal 20 cm. Toto predĺženie spolu so zdvihovým objemom zadného nárazníka a svetiel umožňuje vloženie druhej batérie prostredníctvom špeciálneho poklopu umiestneného v stredovom lúči vozidla. Zväčšenie rozmerov modelu Morphoz tiež vytvorí viac priestoru v kabíne, čím sa zvýši pohodlie jeho cestujúcich.

Morphoz, elektrické vozidlo Renault, ktoré je možné v prípade potreby predĺžiť

Renault Morphoz má roztiahnuteľnú karosériu, aby sa doň vošla prídavná batéria na dlhé cesty

Veľkosť batérie vhodná na jej použitie

Karta praktickosti, pokiaľ ide o batérie, hrá aj farba Morphoz grey Ivory Gold. Bezdrôtovo nabíjateľné statickou a dynamickou indukciou môžu byť napájané doma alebo v budúcich staniciach nainštalovaných na tento účel. Mimo cesty by batériu bolo možné použiť na napájanie domácich spotrebičov. Renault opisuje svoj výber vyberateľnej batérie tým, že väčšina elektrických vozidiel je určená na krátke výlety, ktoré nevyžadujú inštaláciu veľkej energetickej nádrže, ktorej výroba je drahá a náročná..

Predĺžiteľná karoséria pre väčší dojazd a pohodlie na dlhých cestách

Renault Morphoz sa prispôsobí dlhým cestám predĺžením karosérie pre inštaláciu druhej batérie.

Morphoz, založený na platforme Renault-Nissan-Mitsubishi CMF-EV, ponúkne rôzne jazdné režimy, manuálne aj autonómne úrovne 3. Podľa oficiálna tlačová správa zverejnená spoločnosťou Renault, koncept je súčasťou novej rodiny elektrických modelov, ktoré majú prísť v roku 2021

Renault Morphoz, „budúcnosť osobnej mobility po roku 2025“ 

Renault predstavuje Morphoz, nové elektrické vozidlo, ktoré sa tiahne na dlhé cesty