Airbnb plánuje vyvinúť ponuku streamovacích programov

Populárna stránka špecializujúca sa na prenájom ubytovania medzi jednotlivcami, Airbnb, chce diverzifikovať svoju ponuku spustením výroby originálneho mediálneho obsahu, a tak surfovať po násobení streamovacích ponúk. Po Amazone, Apple alebo Walmarte tak Airbnb vstupuje do skupiny gigantov pripravených staviť na streamovanie videa. „Vypracovať originálne programy na povzbudenie verejnosti k cestovaniu“. Myšlienka, na ktorej spoločnosť pracuje už tri roky a pre ktorú by už existujúci papierový časopis Airbnb vydávaný spoločnosťou Hearst mal slúžiť ako podpora pre reflexiu.

Airbnb sa chce dostať do sveta streamovania

Logo Airbnb, ktoré plánuje začať s produkciou programov a streamingovou platformou

Zdá sa, že spoločnosť s 500 miliónmi predplatiteľov nemá žiadne konkrétne problémy s prilákaním potenciálnych spolupracovníkov, aby ju sprevádzala v tomto novom mediálnom dobrodružstve. Prostredie, v ktorom už mala možnosť presadiť sa spoločnosť Airbnb, s produkciou série dokumentov pre Apple s názvom „Domov“ a predstavenej ako svetové turné po neobvyklých domoch a ich majiteľoch. Téma korelovaná s cestovným ruchom, podnikanie dobre zvládnuté požičovňou, na ktoré by mal v blízkej budúcnosti nadviazať „Gay Chorus Deep South“, ďalší dokumentárny film, ktorý sa zaoberá prehliadkou gay zboru v San Franciscu v r. južné Spojené štáty.

„Vypracovať originálne programy na povzbudenie verejnosti k cestovaniu“. Airbnb

Airbnb chce investovať do sveta streamovania, aby ponúkal originálny obsah

Tento streamovací kultúrny produkčný projekt, ktorý má jasnejšie vyniknúť od svojich priamych konkurentov, akými sú Booking alebo Expedia, sa zrejme ešte nedostal do fázy realizácie. „Sme skutočne vo fáze výskumu a vývoja,“ povedal hovorca Airbnb Chris Lehane, ktorý je však podľa všetkého presvedčený, že „čím viac obsahu je, tým viac ľudí pritiahneme“.

„Čím viac obsahu bude, tým viac ľudí pritiahneme.“ Chris Lehane, hovorca Airbnb

Čím viac obsahu je, tým viac ľudí pritiahneme, povedal Chris Lehane, hovorca Airbnb, ktorý plánuje vstúpiť do sveta streamovaných médií.

Zdá sa preto, že nič nie je samozrejmé, pokiaľ ide o umelecký smer, ktorým sa spoločnosť bude uberať, čo spochybňuje aj formu obsahu, ktorý sa má ponúkať, či už je to video alebo nie je obmedzené..

Spoločnosť Airbnb už mala možnosť spustiť programy v mene spoločnosti Apple

Spoločnosť Aribnb v mene spoločnosti Apple vyrobila originálne programy, ako napríklad Home alebo Gay Chorus Deep South