Netflix odhaľuje prvé obrázky a hlasové obsadenie série Prequel „Temný kryštál“

Služba streamovacích filmov práve oznámila mená hercov, ktorí budú postavy dabovať. Medzi hviezdy: Taron Egerton (Kingsman), Anya Taylor-Joy (Čarodejnica) a Nathalie Emmanuel (Hra o tróny).

Temný kryštál, fantasy projekt, ktorý sa objaví v roku 2019. Séria je adaptáciou hraného filmu (1982) Jima Hensona. Verzia Netflix bude pozostávať z 10 epizód rozprávajúcich príbeh bábok. The Dark Crystal: Age of Resistance sa bude odohrávať niekoľko rokov pred udalosťami pôvodného filmu.

Postavy Jima Hensona sa vracajú na obrazovky 35 rokov po premiére Dark Crystal

Temný kryštál Jima Hensona 1982, 1982 fantastický filmový obraz, fantasy postavy Dark Crystal Gelflings

Casting

Netflix práve odhalil mená hviezd, ktoré prinútia hovoriť postavy série. Taron Egerton (Kingsman) a Anya Taylor-Joy (Čarodejnica) si zahrajú dvoch hrdinov Riana a Brea. Herečka Nathalie Emmanuel (Missandei zo série Hry o tróny) dá svoj hlas tretiemu Gelfinovi – Deetovi.

Ďalšie hviezdy, ktoré budú súčasťou obsadenia: Natalie Dormer (Hra o tróny), Caitriona Balfe (Outlander), Mark Strong (Kingsman), Theo James (Divergent), Helena Bonham Carter (Kráľova reč), Eddie Izzard (Ocean’s Trinásť), Alicia Vikander (Tomb Raider), Harris Dickinson (Maleficent 2), Toby Jones (La Taupe), Shazad Latif (Star Trek: Discovery) a Gugu Mbatha-Raw (The Cloverfield Paradox).

Netflix odhalil vokálne obsadenie a prvé obrázky zo série

Obrázok postavy Netflix, fotka Gelflingsa z filmu The Dark Crystal 2019, postava Riana zo série prequel Jima Hensona

„Som hrdý na to, že môžem povedať, že to môže byť jeden z najlepších kastingov, ktorý spája toľko hercov z obľúbených seriálov a filmov. Teraz som ešte viac nadšený, keď vidím, že fanúšikovia Thra a noví diváci zažijú tento príbeh úplne prvýkrát, ”povedala viceprezidentka Netflix pre obsah Cindy Holland.

Taron Egerton, Anya Taylor-Joy a Nathalie Emmanuel si zahrajú hlavné postavy Rian, Brea a Deet

obrázok hrdinu zo série prequel The Dark Crystal, postava Netflixu, fotografia Brea z filmu The Dark Crystal

Oficiálna synopsa série

“Svet Thra zomiera.” Kryštál pravdy, zdroj nevýslovných síl, leží v srdci mesta Thra. Kryštál je však Skeksisom poškodený a poškodený. Po celej krajine sa začína šíriť choroba. Keď traja Gelfingovia (Rian, Brea a Deet) odhalia hroznú pravdu o silách Skeksisa, odohráva sa dobrodružstvo po prvých požiaroch rebélie a začína sa epický boj o planétu. “

Gelflingovci sa vydajú do boja o záchranu sveta Thra

Obrázok fantasy postavy Netflix, fotka Gelflinga Deeta Jima Hensona, postava Netflixu od roku 2019

Zatiaľ nebol zverejnený trailer k sérii. Netflix však vydal upútavku s rámčekmi z pôvodného filmu a prejavom Jima Hensa. Vo videu tím odhaľuje aj niektoré scény z tvorby bábok.

Temný kryštál: Vek odporu, nakrútený podľa celovečerného filmu z roku 1982, rozpráva nový príbeh bábkarstva Jima Hensona. Vydanie série je naplánované na rok 2019.

The Dark Crystal: Age of Resistance – oficiálny teaser Netflixu