Lacoste spúšťa svoju druhú operáciu „Zachráňte naše druhy“

Po prvej kampani Save Our Species, ktorá sa uskutočnila v roku 2018 v spolupráci s Medzinárodnou úniou na ochranu prírody (IUCN) a za ktorú Lacoste nahradila svojho slávneho krokodíla sériou ohrozených zvierat, slávna značka Francúzka operáciu zopakuje aj tento rok. druhýkrát za sebou.

Na rovnakom princípe ako minulý rok si Lacoste vybral tucet ohrozených zvierat, ktoré nahradia jeho tradičného krokodíla. V roku 2018 vyrobených v 1 775 exemplároch bude tohtoročným žrebom 3 520 tričiek, čo je počet, ktorý zodpovedá pridaniu posledných exemplárov ešte živých zvierat pre každý druh. Distribuovaný v 9 svojich obchodoch po celom svete plus jeden v obchode značkový internetový obchod, každé triko bude k dispozícii iba v konkrétnom meste. Napríklad model nesúci podobizeň rysa iberského bude k dispozícii iba v Paríži, v sérii obmedzenej na 589 kópií počet zaznamenaných jedincov tohto ohrozeného zvieraťa.

Spoločnosť Lacoste uvádza na trh novú operáciu „Save Our Species 2019“

Lacoste uvádza na trh novú kolekciu polo tričiek v limitovanej edícii

Tieto zberateľské tričká predávané na dobrú vec, vyrobené podľa tradície značky, sú k dispozícii 22. mája za cenu 150 EUR so ziskom venovaným Medzinárodnej únii na ochranu prírody (IUCN). Úspech prvej operácie v roku 2018 prinútil Lacoste, aby sa zaviazal k mimovládnej organizácii na obdobie troch rokov.

Spoločnosť Lacoste vytvorila 10 tričiek predaných v 9 svojich obchodoch po celom svete a na serveri Lacoste.com

Lacoste uvádza na trh novú sériu 10 tričiek Save Our Species v spolupráci s IUCN

Lacoste.com : Pečať havajského mnícha:

Len 6 týždňov po narodení už toto veľké dieťa váži takmer 100 kíl. Napriek svojej mohutnosti, hrozba rybárskych sietí a nedostatok potravinových zdrojov drasticky znížili jej počet na 1400.

1400 jednotlivcov = 1400 kópií

Lacoste „Zachráňte naše druhy“: Soul, New York, Paríž

Polo tričká Lacoste

Soul : Skautská sova Mohéli:

Vďaka svojim krásnym hnedým a oranžovým odtieňom je táto sova pôvodom z komorského súostrovia symbolom šťastia. Tento druh však trpí degradáciou svojho biotopu. Teraz ich je len 400.

400 jednotlivcov = 400 kópií

New York : Severoatlantická pravá veľryba:

Napriek tomu, že je táto severoatlantická pravá veľryba dlhá 14 metrov, je v priemere zraniteľná. uväznené vo svojom vlastnom prostredí, rybárske siete a námorné činnosti zasahujú do jej reprodukcie. Aktuálne je uvedených iba 444.

444 jednotlivcov = 444 kópií

Paríž : Iberian Lynx:

Kým jeho územie siaha od Andalúzie po Portugalsko, existuje iba 589 španielskych rysov. Dôvody jeho zmiznutia: lov, choroby alebo iné hrozby, ktoré ovplyvňujú jeho zdroje obživy.

589 osôb = 589 kópií

Lacoste „Zachráňte naše druhy“: Londýn, Tokio, Miami

Limitovaná edícia tričiek Lacoste Save Our Species v Londýne, Tokiu a Miami

Londýn : Jemenský netopier:

Váži len malý gram, ale hniezdiť v úkryte ostrieža, pod strechou domov je stále ťažšie. Tento netopier je vážne ohrozený ľuďmi a je znepokojený ľuďmi. V súčasnej dobe je obmedzený na 150 exemplárov.

150 osôb = 150 kópií

Tokio : Chlpatý severný Wombat:

Za svojou ľahkou nadváhou je tento vačnatec skutočným šprintérom, ktorý dokáže bežať až 40 km / h. Tento druh, obeť dingoes (divokých psov) a zničenie jeho biotopu, má iba 115 jedincov.

115 osôb = 115 kópií

Miami : Horské kurča:

Sú to prvé stavovce, ktoré sa prispôsobili životu na Zemi pred 300 miliónmi rokov. Tieto obojživelníky dnes podliehajú zvýšenému poľnohospodárstvu a turizmu. Zostáva iba 132.

132 osôb = 132 kópií

Lacoste „Zachráňte naše druhy“: Šanghaj, Berlín, Los Angeles

Limitovaná edícia kolekcie Lacoste Save Our Species 2019 v Šanghaji v Berlíne a Los Angeles

Šanghaj : Vážka Cebu:

Tieto veľké vážky s veľkými modrými očami a bruchami posiatymi jasnými kruhmi žijú na Filipínach, v jednom z posledných zachovaných lesov centrálneho ostrova Cebu. Zostáva iba 50.

50 osôb = 50 kópií

Berlín : Addax:

V suchých oblastiach Čadu alebo Nigeru žije iba 90 bielych antilop. Kŕmia a hydratujú rastlinami, ktoré stále nájdu, než ich lov a produkcia ropy zlikviduje.

90 osôb = 90 kópií

Los Angeles : Goodeid Opal:

Napriek veľkosti 5 cm sa táto ryba dá identifikovať podľa dúhových odrazov jej šupín. Aj keď stále existuje v štáte Jalisco v Mexiku, je kriticky ohrozený kvôli znečisteniu. Dnes ich je len 150.

150 osôb = 150 kópií