Koronavírus: Nike predstavila svoj ochranný štít

Aj keď sa boj proti pandémii koronavírusu stáva neustálym bojom, počet individuálnych aj priemyselných prispievateľov stále rastie. Niektoré osobnosti a veľké skupiny síce využívajú svoju pohodlnú situáciu na účasť na spoločnom úsilí tým, že darujú štedré sumy organizáciám bojujúcim v prvej línii., vynechaní nie sú ani anonymní, každý prinesie do budovy kameň primeraný svojim prostriedkom. Ďalší zdroj zapojenia, výrobcovia a ich schopnosť inovácií a výroby, motor liberálnej a globalizovanej ekonomiky v bežných časoch, ktorý dnes prispieva k záchrane životov. Medzi nimi spoločnosť Nike, gigant športového oblečenia, práve vyvinula ochranný štít pre zdravotníckych pracovníkov..

Spoločnosť Nike odhalila svoj ochranný štít, určený pre opatrovateľov

Spoločnosť Nike predstavuje svoj ochranný štít pre zdravotníckych pracovníkov v Oregone

Medzi altruizmom a komunikáciou výrobcovia závodia o štedrosť

Keď sa ekonomika zastavila, výrobcovia na celom svete sa teraz pozerajú na výrobu tovaru, ktorý je v súčasnej situácii užitočný. Zatiaľ čo niektorí poskytujú finančnú pomoc, iní využívajú svoju výrobnú kapacitu a know-how na riešenie výroby dôležitejších tovarov než kedykoľvek predtým. Treba napríklad poznamenať, že továrne na výrobu parfumov skupiny LVMH bezplatne prešli na výrobu hydroalkoholického gélu a športová značka New Balance začala vyrábať masky. Do boja sa zapájajú aj giganti automobilového sektora, ktorí pomocou svojich inžinierov vyvíjajú stroje pre zdravotnícke služby vysokého napätia, pričom prioritou sú umelé respirátory. General Motors, Ford a teraz Tesla, ako aj špecialista na vysávače Dyson, teraz využívajú svoje logistické a intelektuálne zdroje na túto dôležitú misiu..

Nike strčí ruku do vrecka a do cesta

Spoločnosť Nike vyvinula ochranný štít pre opatrovateľov z materiálov určených na jej oblečenie a obuv.

Ochranný štít navrhnutý s tými najväčšími prostriedkami, ktoré máte k dispozícii

Po zaplatení 15 miliónov dolárov pandemickému fondu a drvivá väčšina jeho obchodov na celom svete je teraz zatvorená, spoločnosť Nike práve oznámila, že sa pripája k úsiliu proti pandémii Covid-19 o novom pláne materiálov. Značka so Swoosh sa skutočne rozhodla nasledovať myšlienku spoločnosti Apple a na oplátku sa pustiť do návrhu a výroby ochranného štítu určeného pre opatrovateľov. Obličejový štít bol navrhnutý práve včas na Oregonskej univerzite vedy a zdravia a je vyrobený výlučne z materiálov pochádzajúcich z textilných a obuvných výrobkov značky. “Cieľom bolo navrhnúť štít, ktorý by bol účinný a ľahko vyrobiteľný,” hovorí Nike..

Obrazovka navrhnutá v spolupráci s miestnymi akademikmi

Spoločnosť Nike a univerzitná nemocnica v Oregone navrhli ochranný plastový štít pre personál v regionálnych nemocniciach

Takto si Nike vytvorila ochranný štít recykláciou vypchávkového materiálu tenisiek alebo sťahovacích šnúrok oblečenia. Značka však zdôrazňuje, že najdôležitejším prvkom zostáva použitie komponentu TPU, spočiatku prítomného na podrážkach modelov Nike Air. Výroba troch častí priezoru sa vykonáva v deviatich krokoch a prebieha v jednotkách v Oregone a Missouri. „Takéto tvárové štíty sa používajú na ochranu tváre opatrovateľov a pomáhajú predĺžiť životnosť chirurgickej masky alebo N95 (…) V opačnom prípade majú tímy vyššie riziko prenosu vírusu,“ komentuje profesor Miko Enomoto z Oregon Health. & Univerzita vedy.

Prvé kópie tohto ochranného štítu pod značkou športového oblečenia boli doručené tento piatok 3. apríla na OHSU. Spoločnosť Nike je odhodlaná pokračovať v úsilí v boji proti koronavírusu a zásobovať rôzne zdravotnícke zariadenia v oblastiach blízko svojho svetového sídla v Oregone, ale aj v iných štátoch..

Americký gigant sa chystá dodať miestnym nemocniciam ochranné štíty a šošovky

Po svojom finančnom príspevku 15 miliónov spoločnosť Nike zahájila výrobu ochranných priezorov popri univerzite v Oregone