Keith Flint, rozmarný spevák skupiny The Prodigy zomrel

Keith Flint, rozmarný spevák a frontman skupiny The Prodigy, zomrel vo svojom dome 4. marca vo veku 49 rokov. Polícia, ktorých polícia našla v bezvedomí doma, najskôr vyhlásila, že vylúčila akékoľvek podozrivé vedenia, a potom dospela k záveru, že umelec spáchal samovraždu..

Keith Flint, spevák skupiny The Prodigy je mŕtvy

čiernobiela fotografia speváka skupiny Keitha Flinta zo skupiny zázračných ľudí našla 4. marca vo svojom dome mŕtvu samovraždu

Flint a jeho skupina, ktorá sa odlišuje svojim bujarým štýlom, hlasom a scénickou energiou Prodigy sa vďaka svojim piesňam „Firestarter“, „Breathe“ alebo dokonca obrovskému hitu „Smack My B * tch Up“, z albumu „The Fat of The Land vydaného“ v roku 1997, vyšplhal na vrchol európskych a medzinárodných hitparád. Liam Howlett, jeden z členov skupiny, zaspal a o strate svojho priateľa už na Instagrame informoval: „Nemôžem tomu uveriť, ale je to pravda, Keith, náš brat, práve ukončil život“, a dodáva: „Som v šoku, veľmi nahnevaný, zmätený a moje srdce je zlomené … RIP, váš brat Liam“.

Skupina The Prodigy práve vydala nový album „No Tourists“

skupinová fotografia zázračného muža s keithovým pazúrikom v strede, nájdeného mŕtveho vo svojom dome vKeith Flint, rozpoznateľný podľa svojho dvojitého erbu, svojich tetovaní a šialeného pódiového prejavu, sa etabloval ako jedna z najdôležitejších a najvplyvnejších postáv anglickej hudby 90. rokov. Začiatkom tohto desaťročia založil skupinu The Prodigy s jeho DJ priateľ a rave partner Liam Howlett. Na začiatku bude sprevádzať ako tanečníka počas jeho setov, potom pôjde k mikrofónu a vytvorí tak skupinu The Prodigy. Stal by sa jedným z priekopníkov britskej elektronickej scény a miešal vznikajúce štýly tej doby s punkovými vplyvmi, hudobne aj textovo. Druhý album skupiny „Music for the Jilted Generation“ (1994) je jednotkou v predaji albumov vo Veľkej Británii. Flint a jeho akolyti využijú tento populárny úspech a budú pokračovať o tri roky neskôr „ The Fat of the Land “, ktorá je tiež číslom jedna a je korunovaná platinovým rekordom v USA a Veľkej Británii. 

Prodigy, vlajková loď skupiny 90. rokov

l vrecko

Oznámenie o smrti Keitha Flinta prichádza niekoľko mesiacov po vydaní ich najnovšieho albumu „No Tourists“ (november 2018), ktorý mal v lete predchádzať turné po európskych a juhoamerických festivaloch..

Skupina práve oznámila zrušenie svojho turné naplánovaného na leto 2019

čiernobiela fotografia Keitha Flinta, ktorého smrť oznámila 4. marca samovražda a skupina The Prodigy ruší svoje festivalové turné po

“>