Najkrajšie jazerá vo Francúzsku, kde si môžete užiť dovolenku

Keďže sú početné rozlohy sladkej vody roztrúsené po celej krajine, v letných dňoch ponúkajú únik z tepla! Preto vám predstavíme najkrajšie jazerá vo Francúzsku, kde si môžete vychutnať ich sviežosť. K dispozícii je množstvo aktivít: plávanie, rybolov, turistika. Máte tiež možnosť oddávať sa vodným športom alebo si vychutnať piknik pri vode. Máte z čoho vyberať. Bez zbytočných rečí je tu zoznam najkrajších jazier vo Francúzsku !

Lake Annecy – najkrajšie kúpacie jazero

Jazero Annecy sa nachádza v samom srdci Horného Savojska a ponúka nádherný výhľad na Alpy. Toto ľadovcové jazero sa datuje viac ako 18 000 rokov. Jeho tyrkysové vody poskytujú nevyčerpateľný zdroj inšpirácie pre maliarov. Jeho rozloha 27,5 km² láka čoraz viac turistov a ponúka im celý rad športov na cvičenie – výlety loďou, rybolov, vodné lyžovanie, plachtenie, veslovanie, plávanie. Využite tiež objavovanie okolia jazera a obdivujte bohatstvo prírody. Je to nepochybne jedno z najkrajších jazier vo Francúzsku, dokonca aj v Európe, ktoré má navyše najčistejšiu vodu na svete !

Najkrajšie jazerá vo Francúzsku – jazero Annecy

kúpacie jazero obrovské pláže jazero annecy

Jazero Annecy ponúka nádherný výhľad na Alpy

najkrajšie jazerá vo francúzsku - annecy

Ženevské jazero – najväčšie jazero vo Francúzsku

Ženevské jazero je s rozlohou 580 km² na prvom mieste medzi najväčšími jazerami vo Francúzsku. Má tiež povesť jedného z najkrajších jazier vo Francúzsku. Skutočne je to skutočné dolné more, ktoré sa nachádza medzi Francúzskom a Švajčiarskom. Asymetria jeho bánk mu dodáva výnimočný vzhľad. Najpozoruhodnejšie je, že farba jeho vôd sa mení s časom a ročným obdobím od modrej po bridlicovú. Jazero v tvare polmesiaca ponúka veľa námorných aktivít. Ak ste ho teda ešte nikdy nevideli, nečakajte už viac a kochajte sa nádhernými výhľadmi, ktoré jeho brehy ponúkajú.

Najväčšie jazero vo Francúzsku, ktoré sa nachádza medzi Francúzskom a Švajčiarskom

jazero vo francúzsku a švajčiarsku Ženevské jazero

Jedno z najkrajších jazier vo Francúzsku

najväčšie francúzske jazero v Ženeve

Jazero Gérardmer

Jazero Gérardmer sa nachádza v meste Vosges a má rozlohu 1,16 km². Je známe, že je skládkou zbraní a streliva stratených alebo úmyselne vyradených z vojny. Kúpanie a rybolov sú však na niektorých plážach povolené, ale zostávajú regulované. Môžete si tiež vychutnať krásy prírody, ktoré vám Vogézy ponúkajú.

Najkrajšie jazerá vo Francúzsku – jazero Gérardmer

letné horské prázdniny jazero gérardmer

Lac du Bourget – najkrajšie horské jazero 

Najväčšie jazero ľadovcového pôvodu, nachádzajúce sa výlučne vo Francúzsku, najmä v masíve Jura, vzniklo pred viac ako 20 000 rokmi, Lac du Bourget ponúka nezabudnuteľné výhľady. Môžete tu obdivovať pozoruhodnú flóru a faunu. Nezabudnite, že je tam povolené aj kúpanie a rybolov. Navyše to bol najmä Lac du Bourget, ktorý inšpiroval Lamartinove slávne verše. Ak teda máte možnosť, navštívte túto prírodnú nádheru.

Užite si kúpanie a rybolov v masíve Jura

pohľad na horské jazero na jazero bourget

Jazero Serre -Ponçon – najkrajšie jazero v Alpách 

Nachádza sa na hranici Hautes-Alpes a Alpes-de-Haute-Provence a otvára sa pred vami jedno z najkrajších jazier vo Francúzsku. Je to v skutočnosti umelé jazero, ktoré vzniklo pri stavbe priehrady Serre-Ponçon v šesťdesiatych rokoch minulého storočia. Jeho najväčšou devízou je skutočnosť, že jeho pobrežie bolo navrhnuté tak, že umožňuje návštevníkom kúpať sa a plaviť sa po jazero. Je to tiež jedno z najfotografovanejších miest na oddelení. Je to kvôli ostrovčeku, na ktorom je postavená kaplnka Saint Michel..

Kaplnka svätého Michela, obklopená vodou jazera Serre-Ponçon

jazero v Alpách jazero skleníkového ponçonu

Jazero Castillon

Umelé jazero, ktoré vzniklo pri stavbe priehrady Castillon, má rovnomenné jazero, ktoré ponúka kúpanie a prechádzky po malých provensálskych dedinách a na mnohých umelých plážach..

Lac du Castillon, jedno z najkrajších umelých jazier

jazero na kúpanie lac du castillon

Jazero Oô

Skutočný zázrak, ktorý sa nachádza v oddelení Haute-Garonne, sa vám otvára pred očami vo výške 1 507 metrov. Úchvatný výhľad vďaka 275-metrovému vodopádu stojí za obchádzku. Kontrast zeleného údolia, v ktorom je jazero zasadené, a zasnežených štítov Pyrenejí očarí každého turistu. Neváhajte a navštívte túto krásu prírody.

Jazero Oô s nádherným výhľadom na 275 m vodopád

jazerná hora s malebným vodopádom lac d oo

Jazero Aiguebelette – najkrajšie Savojské jazero

Jazero Aiguebelette je známe tyrkysovými vodami, ktorých teploty v lete dosahujú 28 ° C. Ak teda hľadáte jazero, kde si môžete dopriať kúpanie alebo si užiť obľúbené vodné športy, toto je miesto. Navyše, ak sa rozhodnete pre prechádzku, môžete si vychutnať neuveriteľnú čistotu a biodiverzitu.

Tyrkysové vody jazera Aiguebelette

Malebné jazero Savoy Lake d aiguebelette

Jazero Saint-Point

Je to jedno z najväčších prírodných jazier vo Francúzsku. Nachádza sa v Jure a ponúka chlad, plávanie, rybárčenie a v lete plachtenie. Nezabudnite, že v zime sa táto vodná plocha mení na krásne prírodné klzisko. Nie je preto prekvapením, že na stránke je po celý rok veľmi živo..

Najkrajšie jazerá vo Francúzsku – jazero Saint -Point

najväčšie jazero vo francúzsku lac de saint point

The lac Zelená 

Lac Vert sa nachádza v Hornom Savojsku a je pravdepodobne jedným z najzáhadnejších jazier na svete. Ponúka nádherný výhľad na Mont Blanc, pričom je ohraničená clonou zelene, za ktorú vďačí farbe svojich vôd, a teda aj svojmu názvu. Nečakajte a vychutnajte si krásu tohto majestátneho miesta !

Najzáhadnejšie jazero – Zelené jazero

Výhľad na jazero Haute savoie na zelené jazero Mont Blanc